zamknij

Wiadomości

Kolejny odcinek bulwarów na ukończeniu. Kiedy dojedziemy rowerem z centrum do Niedobczyc i Niewiadomia?

2022-10-17, Autor: 

Kolejny etap przebudowy bulwarów nad Nacyną zbliża się ku finiszowi. Już niedługo z centrum Rybnika pojedziemy rowerem do Niedobczyc i Niewiadomia.

Reklama

Jak informuje Urząd Miasta Rybnika, prace budowlane prowadzone nad Nacyną idą zgodnie z harmonogramem i już niedługo można będzie odbywać wycieczki piesze i rowerowe na nowym odcinku łączącym centrum Rybnika z kolejnymi dzielnicami – Niedobczycami oraz Niewiadomiem.

Budowany od podstaw odcinek będzie miał 2 km długości i 4,5 m szerokości, nawierzchnię bitumiczną, będzie oświetlony, a wzdłuż trasy nie zabraknie ławek, koszy na śmieci czy stojaków rowerowych – informuje Agnieszka Skupień, rzecznik prasowa magistratu w Rybniku.

Na nowym odcinku nie zabraknie udogodnień, w tym licznika rowerzystów, który pozwoli oszacować ilość osób korzystających z nowo powstałej infrastruktury.

Na większości trasy leży już asfalt, budowana jest infrastruktura towarzysząca – między innymi oświetlenie, ławki, a także liczniki rowerzystów [...] Pierwszy licznik będzie znajdował się w okolicach ul. Przyjemnej, zaś drugi na wysokości boiska sportowego kluby Rymer Niedobczyce - mówi Łukasz Karbowiński, rybnicki Oficer Rowerowy

Tworzona trasa ma docelowo umożliwić skomunikowanie najdalej wysuniętych dzielnic, tzn. Stodół, Niewiadomia, oraz Niedobczyc. Takie rozwiązanie pozwoli zaoferować niemalże 20 km trasę rowerową od północnych do południowych granic miasta z możliwością dotarcia do atrakcyjnych turystycznie, zielonych rejonów Rybnika lub nad Zalew Rybnicki.

W kolejnych etapach wykonane zostaną:

- odcinek Zamysłów-Niedobczyce (ul. Górnośląska – ul. Śródmiejska)

- odcinek Śródmieście-Obwiednia (ul. Targowa – ul. Obwiednia Południowa)

- istniejący, stary odcinek wzdłuż ul. Rzecznej (od ul. Hallera do ul. Targowej) gdzie planowana jest modernizacja odcinka.

Oceń publikację: + 1 + 51 - 1 - 9

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~Kwinto 2022-10-17
  17:43:42

  11 11

  Bardzo mnie cieszy kolejny odcinek trasy rowerowej wzdłuż Nacyny, ale szczerze to za długo trwa . Obserwowałem postępy z prac i mam wrażenie że można to było zrobić dużo szybciej. Mam nadzieję że kolejne wspomniane odcinki (szczególnie Niedobczyce-Zamysłów) powstaną w przyszłym roku, niech ta inwestycja ma sens, inaczej trzeba będzie dymać Hetmańską wśród samochodów. .
  Ps. Martwi mnie ten kawałek od PKP Towarowy do Zamiejskiej, Wodzisławską i przez główne rondo na Paryżu hmmm.

 • ~bugielka 2022-10-17
  21:04:16

  14 5

  Można gdzieś obejrzeć plan całości? jak to ma docelowo wyglądać i którędy przebiegać? Ale w takiej wersji, żeby dało się obejrzeć szczegóły, bo mapka jaką znalazłam na stronie urzędu miasta (https://www.rybnik.eu/fileadmin/user_files/aktualnosci/2021/2021_12/Bulwary.jpg) jest tak mała, że nie da się z niej wiele odczytać. Ale z tego co widzę, to sporym kawałkiem nie będą to bulwary nad Nacyną tylko bulwary wzdłuż torów kolejowych, po podmokłych łąkach, a potem co? Główną drogą? Ta ścieżka wzdłuż drogi śródmiejskiej wydawała mi się świetna, dopóki nie przeszłam się tamtędy pieszo - można oszaleć od tego ruchu samochodowego, od którego rowerzyści i piesi nie są w żaden sposób odseparowani. Spaliny i słoneczna patelnia. Ale dobre i to, chociaż przydałaby się wzdłuż tego jakaś infrastruktura toaletowa. Na obecnych bulwarach strach zejść ze ścieżki za potrzebą...

 • ~kurier 2022-10-17
  22:45:21

  5 5

  Koleżanko bugielko. Ze strachu przed mandatem za sikanie byle gdzie czy przed nutriami? Jest kilka toalet w okolicy Nacyny czy zalewu

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy będziesz głosował/głosowała na Piotra Kuczerę jako Prezydenta Miasta Rybnika?
Oddanych głosów: 1486