Wiecie, że o Rybniku wiedzą nawet mieszkańcy odległej Gambii w Afryce Zachodniej? Pewien podróżnik z Polski natknął się (podczas spaceru wśród miejscowej ludności) na koszulkę z Biegu Barbórkowego. - Rybnik pozdrawiamy. Czy mamy kogoś z Rybnika z widzów? - pyta mężczyzna na nagraniu.
To news – ciekawostka. Coś na zakończenie chłodnego i pochmurnego dnia. Jedna z naszych Czytelniczek przesłała nam niedawno link do kanału podróżniczego, prowadzonego na YouTubie. Nazywa się „Jak to daleko” i prowadzi go Tomasz Jakimiuk, podróżnik pochodzący z Podlasia.
Mężczyzna udał się do Afryki, a konkretnie Gambii, gdzie od 10 lat mieszka bohaterka jego programu – Ela.
Zaprosiła mnie do swojego domu w Gambii. Podczas wizyty opowiada, o tym, jak znalazła się w Gambii. Nie zabraknie ciekawych informacji o życiu i ludziach w tym kraju – informuje w zapowiedzi.
Polka opowiada podróżnikowi o tym, jak duże znaczenie w tym kraju mają szamani. Mówi też, w jaki sposób kupuje się ziemię w Gambii (co nie jest wcale takie łatwe), a także ile kosztuje samochód w tym kraju. Odcinek, który nas zaciekawił dotyczy afrykańskich domów. Podczas spaceru wśród mieszkańców Gambii Tomasz Jakimiuk natknąć się na ciekawą koszulkę, jaką miał na sobie nastolatek.
Eluś chodź, coś ci pokażę. Patrz na to. MOSiR, Rybnik, docieplenia, czyste powietrze. T-shirt form Poland – zwraca się do „lokalsów”.
Zaskoczenia nie ukrywała Polka mieszkająca w Gambii.
Rybnik pozdrawiamy. Czy mamy kogoś z Rybnika z widzów? - pyta się podróżnik na nagraniu.
Taki wzór koszulki Biegu Barbórkowego obowiązywał w 2019 roku, podczas XV edycji tej imprezy. Jak myślicie, jak się tam znalazła? Macie swoje przypuszczenia?
Fragment z rybnickim akcentem znajdziecie w 21 minucie, 10 sekundzie:
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Tragedia w Bogunicach. Nie żyje nastolatka
40322Policja i pogotowie na rynku. Były dwie interwencje
25762Tragiczny pożar niedaleko Rybnika. W pszowskim hostelu znaleziono ciała 5 osób
25752Miejsca relokacji imigrantów w Rybniku? Mamy konkretną odpowiedź MSWiA
22699Jejkowice: to była próba porwania dzieci? Policja zaprzecza, ale prowadzi czynności
21410Miejsca relokacji imigrantów w Rybniku? Mamy konkretną odpowiedź MSWiA
+356 / -62Nowość w Rybniku! Już dziś otwarcie chlebomatu Piekarni Croma przy Galerii Domus
+239 / -23Będzie pociąg z Rybnika do Chorwacji? Odpowiedź ministerstwa intryguje!
+150 / -5"Polska może być krajem bogatym i wolnym". Sławomir Mentzen w Rybniku zgromadził tłumy (zdjęcia)
+307 / -165Jejkowice: to była próba porwania dzieci? Policja zaprzecza, ale prowadzi czynności
+88 / -13Miejsca relokacji imigrantów w Rybniku? Mamy konkretną odpowiedź MSWiA
23Braun i Fritz weszli do szpitala, by zatrzymać lekarkę. „Może dalej mordować?”. Służby sprawdzają, czy politycy popełnili przestępstwa (wideo)
21Ul. Kominka. Mieszkańcy kontra miasto. Znów zabrakło rozmów?
13Pracowali, by postawić wiaty. Zniszczyli je wandale. Sołtys i rada sołecka nie przebierają w słowach (zdjęcia)
10„Gravel to wolność, przygoda, kontakt z naturą” – o Szutrach Śląskich, pasji i trasach
10Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert
~ 2023-03-27
18:57:50
To taki mały kraj wielkości woj. śląskiego i jeszcze jakieś łajzy muszą tam zostawiać śmieci z Polski???
~Moneta 2023-03-27
21:51:04
Na gaciach ma union jacka. Powiadomcie palac Buckingham. Camila zacznie sconsy piec
~rzyt 2023-03-28
08:47:40
Gambia to taka Tajlandia dla kobiet. Co tam widziałem to mi wstyd pisać.