zamknij

Wiadomości

Uwaga kierowcy, w niedzielę ruszy Bieg Barbórkowy. Będą utrudnienia w ruchu

2015-12-02, Autor: bf
W najbliższą niedzielę (6 grudnia) odbędzie się 11. Bieg Barbórkowy. Jak co roku impreza wystartuje w samo południe. Kierowcy muszą się jednak liczyć z utrudnianiami – trasa biegu będzie przebiegać ulicami Rybnika.

Reklama

Bieg Barbórkowy to impreza, której celem jest popularyzacja biegów masowych jako jednej z form zdrowego i aktywnego stylu życia oraz promocja miasta. Impreza co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Na chwilę obecną lista startowa została zamknięta z rekordową liczbą 743 uczestników. Istnieje jeszcze możliwość zapisania się tylko w biurze zawodów w dniu zawodów. W związku z organizacją biegu 6 grudnia w godzinach od 11.30 do 14.00 nastąpią utrudnienia w ruchu drogowym (więcej informacji w dołączonej mapce).
Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~xxxx 2015-12-02 08:14:51

  mogą sobie po lesie biegać,a nie tamować dróg

  1 13
 • ~lukrecja50 2015-12-02 09:49:03

  Nie mam nic przeciwko bieganiu, ale uważam,że drogi zostawmy dla samochodów. Do masowego uprawiania sportu powinne służyć obiekty wybudowane do takich celów. A jeśli już taki stadion nie może pomieścić chętnych biorących udział w biegu to imprezę powinno się organizować na drogach w naszych lasach. Taki bieg ulicami to utrudnienie dla kierowców ale też dla mieszkańców którzy akurat chcą wyjechać ze swojej posesji chcąc jechać do pracy, lekarza czy gdzieś na umówiona godzinę.

  1 3
 • ~Arteks 2015-12-02 10:35:56

  Nie bądźcie egoistyczni. Jeśli 2 czy 3 razy w roku przez kilka godzin niektóre drogi odda się rowerzystom czy biegaczom, żadnemu kierowcy nic złego się nie stanie jeśli będzie musiał nadrobić kawałek drogi lub wybrać się gdzieś pieszo. Piesi i rowerzyści w tym mieście do tej pory byli na szarym końcu jakichkolwiek potrzeb. Czas te tendencje odwrócić, jeśli chcemy stworzyć miasto przyjazne do życia zgodnie z kultową książką MIASTO W RUCHU. Wszystkie miasta które zaczęły wprowadzać te zasady - rozwijają się, a mieszkańcy chcą w nich mieszkać.

  14 1
 • ~siwy_rybnik 2015-12-02 16:35:57

  Ogólnie nie mam nic przeciwko takim wydarzeniom, ale jednak do końca to nie jest odpowiedzialne zachowanie. Są zamnkięte ulice, gdyż w tym czasie trwa jakiś bieg. A jeśli w tym samym czasie wydarzy się coś złego w jednym z mieszkań mieszczących się przy zamkniętej ulicy, np. ktoś dostanie zawału serca albo - co gorsza - w jednym z budynków wybuchnie gaz? Drogi są zamknięte, dużo ludzi biega po ulicach, a pilnie do kogoś musi przyjechać karetka pogotowia lub straż pożarna. O ile przez takie coś wydłuży się dotarcie pomocy do potrzebujących osób? Zwłaszcza, jeśli każda minuta może być na "wagę życia". Czy ktoś chciałby dłużej oczekiwać na pomoc niż by to miało miejsce normalnie? Oczywiście takie zdarzenie raczej nie będzie miało miejsca, ale gdyby jednak coś poważnego się wydarzyło a dojazd do potrzebujących byłby bardzo utrudniony?

  6 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co wg Ciebie jest przyczyną wyludniania się Rybnika?

Oddanych głosów: 3330