Informacje z toru

2002-07-15, Autor:
Bez trudu rybniczanie pokonali w piątek (12. lipca) drużynę GKM Grudziądz.

53:37 to wynik spotkania pomiędzy RKM Rybnik a GKM Grudziądz, które od samego początku rozgrywało się pod dyktando rybniczan. Najwięcej, bo 16 punktów, zdobył dla rybnickiej drużyny Peter Karlsson. Po 12 punktów przywieźli Mariusz Węgrzyk i Rafał Szombierski. Pierwszy raz, po wypadku w Lesznie, udział w zawodach wziął Łukasz Romanek. Żużlowiec wystapił tylko w jednym biegu nie zdobywając jednak żadnego punktu.

Niefortunnie dla rybniczan skończył się finał IMŚJ, który odbył się wczoraj w Zielonej Górze. Zarówno Rafał Szombierski, jak i Łukasz Romanek nie zakwalifikowali się do mistrzostw świata juniorów. Rafał uzyskując cztery punkty uplasował się na 13 pozycji, a Łukasz po pierwszym swym biegu, w którym na metę wjechał jako trzeci, zrezygnował z dalszej jazdy. Ostatecznie zakończył zawody na piętnastym miejscu. Finał wygrał Lukas Dryml.

Sukcesem rybniczan zakończył się natomiast turniej z okazji 80-lecia KS Wanda Kraków. Pierwsze miejsce zdobył Adam Pawliczek, a drugi był Zbigniew Czerwiński.