II liga. MKKS Rybnik: w Częstochowie pograli zmiennicy

2024-02-01, Autor:

MKKS Rybnik z siedemnastą wygraną w tym sezonie. Tym razem nasi koszykarze wygrali na wyjeździe z Iskrą Częstochowa 77:67.

Początek meczu w Częstochowie należał do rybniczan, którzy szybko objęli prowadzenie 9:2. W kolejnych minutach miejscowi odpowiedzieli i wyrównali przebieg rywalizacji, a nawet wyszli na prowadzenie. Rybnicka drużyna nic sobie jednak z tego nie robiła i pokazała wyższość już w pierwszej kwarcie, kończąc ją wynikiem 25:19.

Druga kwarta to czas kiedy MKKS konsekwentnie powiększa przewagę, a robi to rotując składem i wchodząc na poziom nieosiągalny dla rywali. Ta część kończy się rezultatem 22:12.

Prowadzenie 47:31 do przerwy wyglądało naprawdę dobrze. Dodatkowo na trzecią część meczu rybniczanie weszli maksymalnie skoncentrowani i pokazali najlepszy możliwy basket, prowadząc po kilku minutach 60:31.

To był jednak koniec koszykarskiego koncertu w wykonaniu MKKS-u. W następnych minutach poprzez szerszą niż zwykle rotację składem, a także testowanie różnych ustawień personalnych, gra rybniczan nieco się zacięła, a rywale złapali wiatr w żagle. Efekt był taki, że spotkanie zakończyło się różnicą „jedynie” 10 punktów na korzyść MKKS-u. Nie zmienia to jednak faktu, że kolejne – siedemnaste już w tym sezonie zwycięstwo pojechało do Rybnika. Dodatkowo bezcenne doświadczenie zebrali gracze, którzy na co dzień mają mniej okazji, by pokazać swe wysokie umiejętności.

O kolejne ligowe punkty MKKS powalczy przed własną publicznością w sobotę 3 lutego o godz. 18:00. Do hali „Ekonomika” zawita KKS Ragor Tarnowskie Góry.

AK Iskra Częstochowa – MKKS Rybnik 67 : 77 (19:25, 12:22, 11:15, 25:15)

MKKS Rybnik: Paweł Respondek 4 punkty; Sebastian Kołowrot 5 punktów; Marcin Kosiorowski 6 punktów, 5 zbiórek; Piotr Kawczyński 23 punkty; Adam Anduła 6 punktów, 5 zbiórek; Kacper Wydra 15 punktów; Jan Czorny 4 punkty, 6 zbiórek; Karol Jagoda 14 punktów, 7 zbiórek; Tymoteusz Krok 0 punktów; Adrian Ścieszka 0 punktów; Dawid Biela 0 punktów