I liga. RMKS xBest Rybnik: Grot Widzew Łódź pokonany! Powrót Eweliny Najduch

2023-01-04, Autor:

Od zwycięstwa koszykarki RMKS-u xBest Rybnik rozpoczęły 2023 rok. Dziś w hali w Boguszowicach pokonały Grot Widzew Łódź. Wydarzeniem spotkania był powrót po kontuzji Eweliny Najduch.

Przypomnijmy, że Ewelina Najduch odniosła kontuzję kolana 5 lutego 2022 roku pod koniec wyjazdowego meczu z Widzewem Łódź – czytaj więcej. Dziś, po blisko rocznej przerwie, wróciła na ligowe parkiety również w spotkaniu z łodziankami.

Radość zalana łzami. Dzięki swojemu uporowi i ciężkiej pracy jestem tutaj, gdzie jestem i mam nadzieję, że swoją postawą pomogłam drużynie – mówiła kilka minut po spotkaniu z Widzewem rybnicka koszykarka.

Popularna „Ziuta” spędziła dziś na parkiecie 6 minut i zdobyła 6 punktów, przyczyniając się do wysokiego zwycięstwa z łodziankami 70:40. Wygrana jednak nie przyszła tak łatwo.

Na początku brakowało koncentracji. Być może dłuższa przerwa w rozgrywkach miała wpływ na to, że gorzej rzucałyśmy za 3 punkty, co w poprzednich meczach wychodziło nam bardzo dobrze. Trochę obrona Łodzi nas zaskoczyła, ale na szczęście szybki atak zaprocentował w końcówce i udało się wygrać – dodała Najduch.

Na statystykę rzutów za 3 punkty narzekał także trener Adam Rener. Jego podopieczne z 32 prób trafiły tylko 5 razy.

Czułem, że tak będzie. Mecze po przerwie świateczno-noworocznej niestety tak wyglądają i to się potwierdziło. Nasza przewaga dzisiaj była widoczna, ale wynik do przerwy nie był taki pewny. Jesteśmy drużyną najlepiej rzucającą za 3 punkty w I lidze i musimy do tego jak najszybciej wrócić. To jest nasza mocna broń, której dzisiaj zabrakło. Pomimo tego sobie poradziliśmy i wygraliśmy, z czego bardzo się cieszymy.

W spotkaniu z Widzewem najskuteczniejszą zawodniczką była Martyna Czyżewska, która zdobyła 25 punktów.

W następnej kolejce w niedzielę 8 stycznia RMKS xBest zagra na wyjeździe z Dijo Maximus Kąty Wrocławskie.

RMKS xBest Rybnik - Grot Widzew Łódź 70:40 (14:10, 16:12, 14:10, 26:8)

RMKS xBest: M. Czyżewska 25 (3x3), B. Jurczyńska 16, E. Najduch 6, E. Bacik 6, P. Majda 6, N. Rudzińska 5, P. Hnida 2, K. Keller 2, D. Bednarek 2, N. Ferenc 0, P. Pendziałek 0.