Horror w Czeladzi zakończony zwycięstwem MKKS-u Rybnik

2023-02-05, Autor:

W 20. kolejce II ligi koszykarze MKKS-u Rybnik pokonali na wyjeździe MCKS Czeladź 91:89.

Mecz w Czeladzi rozpoczął się dla rybniczan dość nerwowo, którzy po kilku chwilach prowadzili 14:7, a potem nawet 20:14, by po słabszym fragmencie przegrać pierwszą kwartę 20:22.

Po krótkiej przerwie MKKS znowu przeżył małe trzęsienie ziemi. Gospodarze podkręcili temoo i w pewnym momencie prowadzili już 38:26. Rybniczanie potrafili jednak dogonić rywala i do przerwy przegrywali tylko dwoma punktami, 40:42.

Trzecia kwarta należała do MKKS-u, który wygrał tę część spotkania 27:19 i pokazał swoją siłę, a także różne pomysły na grę. Gdy na początku czwartej kwarty miał na swym koncie 19 punktów więcej, prowadząc 86:67, wydawało się, że nic złego nie może się przytrafić. Wysokie prowadzenie spowodowane było fragmentem rewelacyjnej gry ze strony rybniczan, w którym twarda i skuteczna obrona powodowała, że w ataku mogli się bawić basketem. Niestety kolejny fragment to dekoncentracja z ich strony, słabsza obrona i kilka błędów w ataku. Dodatkowo gospodarzom wychodziło w tym fragmencie absolutnie wszystko i przewaga MKKS-u zaczęła gwałtownie topnieć, aż do tego stopnia, że gospodarze równo z końcową syreną mieli rzut na wygranie spotkania. Szczęśliwie dla rybniczan piłka nie znalazła drogi do kosza. Ostatecznie MKKS mógł się cieszyć ze zwycięstwa 91:89. Była to jego dwunasta wygrana w tym sezonie.

Pomimo tego, że spoglądając w ligową tabelę to MKKS Rybnik był faworytem starcia w Czeladzi, spodziewaliśmy się trudnego meczu. Nie pomyliliśmy się w naszych przeczuciach, gdyż gospodarze napsuli nam dużo krwi. Wielkie brawa dla naszych koszykarzy, którzy pomimo przeciwności udźwignęli ciężar gatunkowy spotkania i odnieśli kolejne zwycięstwo. Było to zwycięstwo numer 12. Fakt ten oznacza, że mamy się z czego cieszyć. Oznacza to bowiem, iż w bieżących rozgrywkach mamy już więcej zwycięstw, niż w całym poprzednim sezonie, choć do końca sezonu regularnego pozostało jeszcze 10 spotkań, co pokazuje, że zaliczyliśmy wyraźny postęp. Licznik tyka. Ciągle chcemy więcej – słyszymy w rybnickim klubie.

Największy wkład w zwycięstwo odniesione w Czeladzi mieli Kacper Wydra, Marcin Kosiorowski, Piotr Kawczyński i Igor Lewandowski. Kacper Wydra pomimo słabszej pierwszej połowy wspiął się na wyższy poziom w drugiej połowie i zaliczył 25 punktów, mając przy tym skuteczność 3/5 za 3 punkty, a także 5 asyst oraz aż 12 fauli wymuszonych. Marcin Kosiorowski pokazał swoje najlepsze oblicze rzucając 23 punkty przy skuteczności 3/6 za 3 punkty, miał także 5 asyst oraz bardzo dużo, bo aż 6 przechwytów. Piotr Kawczyński zdobył 17 punktów przy skuteczności 2/4 zza linii 6,75 oraz miał niebotyczny wskaźnik zebranych piłek, było ich aż 17. Igor Lewandowski, choć w pierwszej połowie walczył z nieskutecznością, to w drugiej połowie trafiał za 3 punkty na procencie 2/4 zaliczając łącznie na swym koncie 14 punktów. Nie byłoby tej wygranej gdyby nie kapitan Adam Anduła, który zagrał bardzo solidne zawody, zdobywając 7 punktów i 8 zbiórek. Bardzo ważne były też zmiany, które dali Adrian Ścieszka, Szymon Kukuczka i Sebastian Kołowrot.

W kolejny weekend MKKS wraca na własną halę. W sobotę 11 lutego zagra w „Ekonomiku” z BOZZĄ Kraków. Początek spotkania godzina 18:00.

MCKS Czeladź – MKKS Rybnik 89 : 91 (22:20, 20:20, 19:27, 28:24)

MKKS Rybnik: Sebastian Kołowrot 0 pkt; Marcin Kosiorowski 23 pkt, 5 as, 6 prz; Piotr Kawczyński 17 pkt, 17 zb; Adam Anduła 7pkt, 8 zb; Kacper Wydra 25 pkt, 5 zb, 5 as, 12 FW; Maciej Krakowczyk 4 pkt; Szymon Kukuczka 1 pkt; Igor Lewandowski 14 pkt, 5 zb; Adrian Ścieszka 0 pkt

20. kolejka II ligi (grupa C):

TS Wisła Kraków - AK Iskra Częstochowa 73 : 92 KK UR Bozza Kraków - GKS II Tychy 86 : 64 Basket Hills Bielsko-Biała - AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 75 : 99 MCKS Czeladź - MKKS Rybnik 89 : 91 KKS Ragor Tarnowskie Góry - Oknoplast AZS AGH II Kraków 79 : 77 AZS Częstochowa - Niedźwiadki Chemart Przemyśl, MKS II Dąbrowa Górnicza - OPTeam Stolaro Resovia Rzeszów, KS Cracovia 1906 Yabimo - GTK AZS Gliwice