Wiadomości

Krok od niespodzianki

2005-02-07, Autor:
Bliskie sprawienia dużej niespodzianki były w sobotnie popołudnie koszykarki RMKS-u Rybnik, które w rozgrywkach o wejście do I ligi podejmowały na własnym boisku trzecią drużynę rozgrywek CKiS Skawinę - Koronę Kraków. Po zaciętym pojedynku przegrały jednak 66:74, choć po 3 kwartach prowadziły 8 punktami.

Zlekceważone nieco przez przyjezdne, rybniczanki w 4 minucie meczu prowadziły już 9:0, a pierwszą kwartę wygrały 16:13. Druga kwarta była jeszcze lepsza w wykonaniu zawodniczek RMKS-u, które przez pierwsze 4 minuty drugiej kwarty zdobyły 12 punktów, przy zerowej zdobyczy przyjezdnych. Od stanu 28:13 toczyła się gra kosz za kosz i na przerwę rybniczanki schodziły z przewagą 10 punktów ( 41:31). Na początku 2 połowy przyjezdne zbliżyły się do rybniczanek na dystans 4 punktów, jednak kilkupunktowa przewaga rybniczanek utrzymywała się do końca 3 kwarty. O końcowych losach spotkania zadecydowała ostatnia kwarta. Zdziwione brakiem prowadzenia w tym meczu przyjezdne wzmocniły szyki obronne, a dzięki skutecznym atakom nie tylko objęły w 4 minucie prowadzenie (58:59), ale za sprawą dwóch celnych rzutów za 3 punkty Karoliny Hajduk odskoczyły rybniczankom na 7 punktów. Rybniczanki na agresywną obronę rywalek odpowiadały częstymi rzutami dystansu, jednak dopiero w 7 minucie po raz pierwszy w tej kwarcie piłka wpadła do kosza przeciwnika. Końcówka meczu, jak i cała ostatnia kwarta, należała do przyjezdnych, które w ostatniej minucie spotkania oddały 6 celnych rzutów wolnych i jeden celny rzut za 3 punkty.
    Po spotkaniu trener przyjezdnych Andrzej Włodarz bardzo chwalił rybnicki zespół i nie przypuszczał, że jego zawodniczki do końca będą musiały walczyć o korzystny dla siebie wynik.
    W rybnickim zespole po raz kolejny bardzo dobry występ zanotowała Joanna Czajkowska, zdobywczyni 27 punktów.

RMKS Rybnik - CKiS Skawina Korona Kraków 66:74 ( 16:13, 25:18, 17:19. 8:24)

RMKS Rybnik: Joanna Czajkowska 27 ( 2x3), Karolina Kozak 10 (1x3), Anna Sękowska 9, Natalia Bogdanowicz 7 ( 1x3), Katarzyna Kozak 5 (1x3), Edyta Kosmal 4, Agnieszka Androsz 2, Małgorzata Kwiatek 2.

CKiS: Karolina Hajduk 25, Anna Panek 17, Monika Flądro 13, Olga Włodarz 11, Katarzyna Mucha 6, Anna Koszela 2.