Drugie zwycięstwo koszykarek z Rybnika. RMKS lepszy od Pogoni Ruda Śląska

2018-10-15, Autor:

Koszykarki RMKS-u Rybnik rozegrały drugi mecz sezonu pierwszej grupy południowej II ligi, tym razem na wyjeździe z Pogonią Ruda Śląska.

Pomimo tego, że zawodniczki z Rudy Śląskiej nie były faworytkami spotkania z RMKS-em, przez prawie trzy kwarty nie pozwalały rybniczankom na zdobycie przewagi większej niż 2-3 oczka. Przez blisko 25 minut meczu przewaga punktowa regularnie zmieniała się raz na korzyść jednej, raz na korzyść drugiej drużyny.

Wśród przyjezdnych pojawiło się kilka niecelnych podań w kontrataku, niska skuteczność zza linii 6,75 m oraz lekka nerwowość przy konstruowaniu akcji. Gospodynie również nie ustrzegły się błędów i pomimo, że grały we własnej hali, miały problem z wykończeniem akcji podkoszowych.

Mecz od początku nie układał się po myśli rybniczanek, jednak to one zachowały spokój i koncentrację, co w połowie trzeciej kwarty zaczęło przynosić zmiany na tablicy wyników. Na 6 minut przed końcem tej części spotkania koszykarki RMKS-u odskoczyły na 5 punktów i od tej pory przewagę tę systematycznie zwiększały, ostatecznie wygrywając 68:52.

Za dwa tygodnie, w niedzielę 28 października o godzinie 11:00, RMKS Rybnik podejmie na swoim parkiecie drużynę KU AZS UŚ Katowice, w którego barwach wystąpi jedna z wychowanek rybnickiego klubu, Agnieszka Pułról.

W meczu z Pogonią punkty dla RMKS-u zdobyły: Ponikowska 12, Pawlak 12, Ozga 11 (1x3), Wojtylas 11, Szlachta 7 (1x3), Paradowska 5, Gruszka 5, Jagła 3 (1x3), Struzik 2, Micek 0, Conte.