Czwarta wygrana z rzędu RMKS-u xBest Rybnik

2022-12-04, Autor:

W 11. kolejce I ligi koszykarki RMKS-u xBest Rybnik wygrały po raz szósty. Tym razem rozprawiły się w hali w Boguszowicach z Isands Wichoś Jelenia Góra.

Spotkanie z Isands Wichoś Jelenia Góra rybniczanki zaczęły od mocnego uderzenia. Po dwóch minutach wygrywały 7:0. Z czasem jednak do głosu zaczęły dochodzić przyjezdne i to one wygrały pierwszą kwartę 20:17.

Kolejne 10 minut również było bardzo wyrównane. Wynik cały czas krążył wokół remisu. W połowie spotkania RMKS xBest prowadził tylko 4 punktami – 33:29.

O losach meczu zdecydowała trzecia kwarta, którą rybniczanki rozegrały koncertowo. Kilka celnych trójek odebrało chęć gry koszykarkom z Jeleniej Góry. RMKS xBest wygrał tę partię 27:12, a na tablicy wyników było 60:41.

W ostatniej kwarcie rybniczanki spokojnie kontrolowały przewagę i ostatecznie pokonały Isands Wichoś 77:57. Było to ich czwarte z rzędu i szóste w tym sezonie zwycięstwo. W tabeli zajmują 5. miejsce.

Z dzisiejszej wygranej bardzo zadowolony był trener Adam Rener:

Dużo czasu spędziliśmy na przygotowania do tego meczu. Od środy mieliśmy informację, że rywalki przyjadą bez swojej liderki Martyny Koc. Dziewczynom tego nie zdradzałem bo wiem, że taka informacja mogłaby na nie źle wpłynąć. W zasadzie do dzisiaj trzymałem to przed nimi w tajemnicy, żeby się za bardzo nie rozluźniły. Pomimo tego, że nie było Martyny Koc, ten mecz nie należał do łatwych. Do przerwy mieliśmy problem z rozbiciem strefy. Udało się to dopiero w trakcie trzeciej kwarty. Zrobiliśmy swoje i z tego bardzo się cieszymy.

Wśród koszykarek RMKS-u xBest aż cztery zawodniczki zanotowały wyniki dwucyfrowe – Beata Jurczyńska (17), Natalia Rudzińska (16), Paulina Majda (15) i Martyna Czyżewska (11).

Na początku nie umiałyśmy znaleźć rytmu, ale już w trzeciej kwarcie dałyśmy radę. Wykonywałyśmy polecenia trenera i wyglądało to dużo lepiej w drugiej połowie. A co do nieobecności Martyny Koc to wiemy, że to doświadczona zawodniczka i byłoby ciężej. Ale nawet gdyby tu była, to walczyłybyśmy o zwycięstwo – skomentowała Czyżewska.

Ważne punkty dla gospodyń zdobyła także Dominika Bednarek (8):

Na początku było ciężko, ale po paru czasach i krzyku trenera udało nam się zmobilizować. Ważne, że zaczęło wpadać. Dobrze zaczęłyśmy trzecią kwartę, kiedy cztery celne trójki pod rząd dały nam przewagę. Udało nam się ją utrzymać do końca meczu i dlatego wygrałyśmy – powiedziała Bednarek.

Następny mecz RMKS xBest rozegrana na wyjeździe z AZS-em Politechnika Korona Kraków.

RMKS xBest Rybnik - Isands Wichoś Jelenia Góra 77:57 (17:20, 16:9, 27:12, 17:16)

RMKS xBest Rybnik: Hnida 0, Ferenc 6, Keller 2, Jurczyńska 17, Pendziałek 0, Bacik 2, Majda 15, Rudzińska 16, Czyżewska 11, Bednarek 8

11. kolejka I ligi (grupa B): Enea AZS II Poznań - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 83 : 56 Wisła CanPack Kraków - Enea AZS AJP II Gorzów Wlkp. 86 : 40 Grot Widzew Łódź - PZU Ślęza II MOS Wrocław 46 : 74 Contimax MOSiR Bochnia - AZS Politechnika Korona Kraków 88 : 63 Dijo Maximus Kąty Wrocławskie - MUKS Poznań 71 : 85 RMKS Xbest Rybnik - Isands Wichoś Jelenia Góra 77 : 57