zamknij

Biznes

„Kamyczek” zburzony, będzie stacja paliw

2009-04-01, Autor: 
W poniedziałek został zburzony bar „Kamyczek” na rondzie u zbiegu ulic Chwałowickiej i Świerklańskiej. Powstanie tam stacja paliw.

Reklama

Stacja funkcjonować będzie pod marką „Shell”.


Prace rozbiórkowe przykuwały uwagę przejeżdżających licznie w tym miejscu kierowców. Niewiele brakowało, a przez niefrasobliwość budowlańców doszłoby do tragedii. W czasie wyburzania część gruzowiska w pewnym momencie spadła na jezdnię. Widać to na filmie, który przysłał nam jeden z internautów – zobacz.


Marian Gasz – Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego powiedział nam, że firma z Tarnowskich Gór, która prowadziła prace rozbiórkowe, wypełniła wszystkie wymogi prawne potrzebne do przeprowadzenia robót. Jego zdaniem ewentualna kontrola prac należy do Państwowej Inspekcji Pracy.


Niestety, rzeczniczka prasowa PIP była dziś nieosiągalna.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (20):
 • ~Arteks 2009-04-01
  19:17:52

  1 1

  Jeśli to nie jest prima-aprilisowy dowcip to uważam, że czas zmienić Panie Fudali miejskich urbanistów bo robią wiochę z tego miasta! Dopuszczenie do budowy stacji benzynowej w tak atrakcyjnym miejscu to kolejny dowód na to, że nie ma w tym mieśce fachowców którzy rozwijaliby to miasto stosownie do dzisiejszych inwencji i czasów. Stacje benzynowe buduje się na drogach wylotowych z miasta lub w terenie którym nikt nie jest zainteresowany pod budownictwo mieszkaniowe czy usługowe np. przy jakichś zakładach pracy, kopalniach itd. Jestem oburzony, że zamiast jakiegoś ciekawej pierzei budynków powstaje kolejny śmieć - z resztą chyba trzecia stacja paliw w tej samej okolicy. Jestem przekonany, że urbaniści z komuny z lat 80. wymyśliliby ciekawszą zabudowę dla terenów typu: "obecny dworzec PKS", Kamyczek itd. Nie wiem jak długo Fudali chce tolerować takie psucie urbanistyczne Rybnika. Mnie osobiście to załamuje ;(

 • ~ 2009-04-01
  19:31:50

  0 0

  pierzeję budynków?! Co ty chcesz wybudować w pierzei na środku(!) ronda? Jeden okrąglak już w mieście jest i chyba wystarczy ;) Wybacz ale mieszkaniówki też tam jakoś nie widzę z oczywistych względów. Śmiem twierdzić, że jakby było zainteresowanie to nie powstała by tam stacja benzynowa. Poza tym gdzie Ty widzisz zaplecze parkingowe dla ewentualnego budynku usługowego na tej działce?Dla mnie jest ona zbyt mała. Swoją drogą ciekawe czy jeździsz tankować swoje auto na stacje na obrzeżach miasta...jakoś mi się nie wydaje. Co do "obecnego dworca PKS" - popatrz jak tam biegnie droga (planowana) i ile zostało z tego działki. Potem pomyśl o usługach i związanych z tym parkingach. A potem mi odpowiedz. Wiem - szału nie ma. Ale mówi się trudno - i bynajmniej wcale nie bronię rozwiązań (markietu i stacji) które tam są. Inna sprawa, co w tym temacie zrobił sam właściciel działki (czyli PKS) i na czym mu zależało (jak najszybszej sprzedaży terenu?)....

 • ~thunder85 2009-04-01
  19:38:39

  0 0

  "Kamyczek" przeszedł do historii już wcześniej. Był to jedyny bar, który umiejscowiony był na rondzie :)

 • ~ 2009-04-01
  19:42:04

  0 0

  Trzecia to mało powiedziane bo co postawić ośrodki sportu rekreacji czy jakieś kluby kręgelnie,czy tory wyścigowe ,poco trzeba stację postawić bo kierowca ma daleko po paliwo .... zachwile będą stawiać wszystkim właścicielom samochodów na placach stację paliw. Likwidują kolejne budynki mieszkalne bo trzeba postawić trzykondygnacyjnych kamienice o charakterze handlowo – usługowo - mieszkaniowym.Tak samo zliwidowali tak durzy Dworzec PKS po co ? bo trzeba było postawić Biedronkę, zachwilę to będziemy żygaćtymi hipermarketami czy supermarket To zamisat dworca jakąś budkę jak dla psa i to wszystko aż przejezdni sięśmieją.Niech wezmą Stację PKP zlikwidują skoro mogli pks zburzyć ? obok Park przy PKP bo sąd trzeba postawić,a jak był czas na autobuś człowiek siad se Parku i czekałna ławeczce.wystarczyło tylko dołożyć latrni z dwie,likwidują tereny nie zamieszkane, a moało to mamy bezdomnych na stacji PKP to nie szło by im zrobić noclegowni jakiegoś ośrodka? poco ? A zajmowali by się nimi skazańcy za lekkie wyroki , i jak by szło połączyć odsiadkę i pomoc dwa w jednym ! Przy wodzisławskiej też już palny posatwić handlowy a mieszkalny nie zamieszkany zburzyć! Dobrze ,że nieposzłem na te wybory i z pewnością nie pójdę już nigdy ! Bo zachwilę zapewne przyjadą mój dom zburzyć bo niema gdzie stacji postawić albo obiektu handlowo parkingowego ;-(

 • ~dizers 2009-04-01
  19:57:22

  0 0

  szkoda że historyczny budynek to już tylko kupa gruzu .... stacja paliw shell ,z drugiej strony pewnie bank i biedronka

 • ~Migmig 2009-04-01
  21:31:30

  0 0

  A co niby miało by tam powstać ... sami geniusze urbanizacji widzę w komentarzach ... jechał ktoś z was tam kiedyś w godzinach szczytu choć nie to nie tylko godziny szczytu tam po prostu zwyczajnie cały dzień jest taki korek że ciekawe jak byśmy dojechali do jakieś innego obiekty niż stacja benzynowa . Gratuluje pomysłu na kręgielnie hale sportowe itd to tak jakby postawić budkę z lodami przy autostradzie ...

 • ~werkk 2009-04-01
  22:21:56

  0 0

  Zastanawiam się jak zostanie rozwiązany tam ruch samochodowy?

 • ~zambi 2009-04-01
  22:52:50

  0 0

  perwsze zdanie jest najlepsze "W poniedziałek zburzony został zburzony" ale naprawde stacja w tym miejscu to masakra

 • ~ 2009-04-02
  00:28:52

  0 0

  Ciekawe kto wziął w łapę i ile, żenada, przecież to był normalny budynek mieszkalny ... @lokers Tobie to bym podstawił pod domem cpn`a i żabkę, żebyś miał blisko ... szkoda słów

 • ~ 2009-04-02
  00:33:51

  0 0

  Jeszcze jedno do gościa z PINB - Trzeba było ruszyć te swoje cztery litery i przejechać się tam jak to burzyli, kurz, kurz i jeszcze raz kurz przy wyburzaniu. Jakoś przy wyburzaniu browaru szło polewać wodą, ale tutaj to już nie, brak słów.

 • ~buchu 2009-04-02
  07:29:53

  0 0

  Widziałem film z wyburzenia i powiem jedno - masakra. Firma wyburzeniowa chyba skałada się z fachmanów spod monopolowego. Motyw przewodni ich prac "Rozpier....ć a reszta to ..j!!!". W tak ruchliwiym miejscu rozbórka powinna się odbywać ręcznie a jak już tak mocno chcieli użyć koparki to powinni zamknąc drogę. Ale to kosztuje bo trzeba uzyskać stosowne pozwolenie. Brak słów. A czy stacja paliw będzie mieć rację bytu to zweryfikuje rynek. Lepsze to niż nieużywany pustostan.

 • ~Arteks 2009-04-02
  09:34:46

  0 0

  @migmig - daj spokój człowieku bo naprawdę rybniccy projektanci i urbaniści zaśmiecają to miasto jak w żadnym innym okresie poza latami 60. gdzie dopuszczono budowę blisko Śródmieścia domki jednorodzinne. Stacji benzynowych nie buduje się w takich miejscach!!! Niedawno byłem autem w Niemczech. W mieście wielkości Rybnik kilkanaście minut szukałem stacji benzynowej i nie znalazłem w centrum ani jednej! Pytam potem rodzinę czy faktycznie nie ma tam więcej "tankstelli". Oni mi na to, że są dwie stacje w centrum ale ukryte i wkomponowane w okoliczne budynki. Pozostałych kilkanaście stacji bezynowych znajduje się na peryferiach miasta przy wylotach w różnych kierunkach. Wcale nie jest powiedziane, że w miejscu Kamyczka musi być rondo. To, że ktoś tak postanowił kilkanaście lat temu to nie znaczy, że rozwiązanie to sprawdza się obecnie - a nie sprawdza się na pewno bo często tworzą się tam korki. Gdyby miasto miało naprawdę speców i fachowców od urbanistyki wymyśliłoby jakiś ciekawy plan dla tego terenu. Sama stacja benzynowa w tym miejscu to porażka dla każdego miejskiego estety!

 • ~Sylas 2009-04-02
  12:15:54

  0 0

  Arteks i dlatego dziwię Ci się, że w ciemno popierasz Fudalego. Może sprawdzał się on w zeszłych kadencjach ale to co Prezydent robi z miastem przez ostatnie 3 lata to woła o pomstę do nieba! Kto zatrudnia tych urbanistów? Skoro robi do Fudali to należy jego obarczyć odpowiedzialnością. I nie mów mi, że nie mamy alternatywy. Możesz wziąć kartę do głosowania i postawić krzyżyk gdziekolwiek chcesz. W naszym mieście podejmuje się coraz więcej absurdalnych i nielogicznych decyzji. I tak naprawdę zmian na lepsze nie widać. Nie brakuje też podejrzanych sytuacji, przykładem może być Rynek 1. Ekipa Fudalego wyczerpała już całkowicie zasób dobrych pomysłów i inicjatyw. Powtórzę za klasykiem, we can change!

 • ~ 2009-04-02
  14:56:46

  0 0

  @Lucas - do żabki akurat mam bardzo blisko, na cpn troszkę dalej ale tragedii z tego powodu jakoś nie widzę. Na temat rybnickiego wydziału architektury mam swoje zdanie i bynajmniej nie jest ono zbyt pochlebne. Ale też protestuję przeciwko stwierdzeniu, że wszystkiemu winien jest prezydent. Samo wymyślenie ciekawego planu dla danego terenu do niczego nie prowadzi, bo istnieje coś takiego jak zapotrzebowanie potencjalnych inwestorów - patrz Ruda, Kamień, albo parking przy Hallera. Nie dzieje się tam nic! A pomysł/plan jest konkretny i co by nie mówić udany. Szkoda tylko że nikt nie jest tym jakoś specjalnie zainteresowany...Czemu? Nad tym też warto się zastanowić.
  @Arteks - nie podałeś żadnych argumentów na swoje stwierdzenia w pierwszym komentarzu. Narzekać jest łatwo - samemu coś sensownie zaproponować widzę trudniej.
  Jakoś nikt nie bierze pod uwagę, że buduje się tylko to co się opłaca (!). Nie miastu - inwestorowi. Poza tym - powiedzmy sobie szczerze - na budownictwo usługowe czy mieszkaniowe są w mieście znacznie ciekawsze tereny niż ten. I to w dodatku bliżej centrum.

 • ~ 2009-04-04
  02:07:39

  0 0

  Widzę tutaj samych ekspertów, tylko dlaczego nie pracujecie w swoim zawodzie?

 • ~qwerty 2009-04-08
  12:34:54

  0 0

  Arteks - zauwaz, ze (przynajmniej tak mi sie wydaje) - te korki tam nie sa spowodowane rondem "kamyczek", a po prostu "waskim gardlem" ktore tworzy wiadukt pod torami. Wyobraz sobie dwa dodatkowe pasy pod wiaduktem - jeden dla jazdy w prawo w kier centrum od strony Chwalowic/Makro, a drugi do jazdy w prawo z obwodnicy w kierunku na rondo "kamyczek". Choc przyznaje racje - nie jest pewne, ze rondo "kamyczek" musi tam byc, ale chyba problemem jest tam istnienie dwoch bardzo uczeszczanych drog (w kier. Chwalowic i w kier. Makro) laczacych sie z wjazdem do miasta.

 • ~Arteks 2009-04-08
  13:13:26

  0 0

  @Qwerty - Pomysł z poszerzeniem wiaduktu nie byłby zły tylko, że nie pasowałby do kocencpji drogi za Biedronką. Ale jeśli miasto chciałoby wpuścić tę drogę za Biedronką do Piłsudskiego koło przystanku to byłaby już mega-mega porażka!!! Liczę, że tak jak zapowiadano w jednej z koncepcji poszłaby ona tunelem niezależnie od Piłsudskiego i Dworcowej. Myślę, że pod kątem urbanistyki i dróg trzeba mieć bardziej pretensje do naszych urbanistów niż do Fudalego chociaż niestety on takie "byki koncepcyjne" firmuje. Jeśli chodzi o poszerzenie tego wiaduktu to należałoby się zastanowić nad wprowadzeniem dwóch pasm drogi do ronda. Nareszcie Qwerty nie tylko krytykuje ale coś proponuje :) @Sylas - a jaką gwarancję daje twój Krząkała?! Wątpię aby Krząkała z Kuczerą mieli jakiekolwiek zaplecze specjalistów. Nie mają go teraz, skąd nagle wzięliby ich w przyszłości? Natomiast Fudali tylko w niektórych dziedzinach ma kiepskich doradców - zresztą jednego niedawno się pozbył. Wiele wydziałów funkcjonuje w Rybniku znakomicie. @lokers - nie stawia się stacji benzynowych w takich miejscach!!! Przecież to są idealny obszary pod biura, usługi czy nawet mieszkaniówkę!!! To jest marnowanie świetnych terenów wokół dworca - potencjalnego węzła przesiadkowego dla całego subregionu w przyszłości po jakichś zmianach na PKP które i tak kiedyś z pewnością nastąpią.

 • ~qwerty 2009-04-08
  14:01:25

  0 0

  Arteks - tak czy siak priorytetem w tamtym rejonie nie powinna byc zadna glupia Biedronka, ani stacja benzynowa, tylko udroznienie tamtego punktu. To po pierwsze. Po drugie - Fudali jest Prezydentem od chyba trzech kadencji i nie wierze, zeby nie mial wplywu na 1. wybor urbanistow, 2. "przekonywanie" ich do tworzenia projektow przyjaznych mieszkancom a nie tylko wlascicielom stacji i Biedronek. Tak samo, gdyby w planie zagospodarowania w miejscach gdzie jest Focus i Plaza bylo wskazanie, ze ma tam byc minimum (np. lacznie) 1500 miejsc - bylbym z tego BARDZO zadowolony. mielibysmy w centrum dwie galerie i jeszcze dodatkowe prakingi (nie wazne czy darmowe, czy nie - to tez da sie logicznie rozwiazac). Chyba sie ze mna zgodzisz? A teraz masz kolejny koncept (rondo kamyczek) w jakims tam stopniu "przyklepany" przez UM i naszego kochanego Prezydenta i totalnie nie sprzyjajacy mieszkancom. Kolejny bzdurny pomysl - niby obwodnica z dwoma waskimi gardlami (wiadukt obok PKS i przy Wodzislawskiej). Prezydent sie chwali obwodnica, a ona jest bezmyslna, bo tylko powoduje korki, bo nie przewiduje odroznienia przejazdow pod wiaduktami. Poza tym chyba jakos slabo czytasz to, co pisze, bo o tych niedroznych wiaduktach to pisalem Ci juz ze 100 lat temu.

 • ~woytas 2009-04-08
  20:47:55

  0 0

  a teraz kolej na dworzec na paruszowcu - tam nie zbudaja niczego - poprostu go zniszcza...

 • ~werkk 2009-04-11
  07:18:34

  0 0

  W normalnym świecie stacje benzynowe są wkomponowane w otoczenie w miastach prawie nie widoczne u nas ą dominantami, to nie są obiekty do pokazywania. Zastanawiam się jak to jest jak remontuje się 50 letni dom to p. Konserwator ma wiele zaleceń i uwag. Budynek o którym mowa liczył bez mała ponad 80 lat. Czegóż to pieniądze nie mogą zdziałać.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jesteś za powstaniem legalnego toru do driftu w Rybniku?
Oddanych głosów: 5292