zamknij

Wiadomości

„Złoty Pierścień” był prima aprillisowym żartem. Ale...

2022-04-02, Autor: Redakcja

Nasza wczorajsza informacja o planach budowy w naszym regionie kolei podmiejskiej była oczywiście prima aprillisowym żartem. Przy okazji jednak warto przypomnieć naszym samorządowcom, że jedną z największych bolączek aglomeracji rybnickiej jest brak wspólnej komunikacji miejskiej.

Reklama

Na prima aprillis A.D. 2022 przygotowaliśmy dla Was informację o rzekomych planach prezydentów Jastrzębia-Zdroju, Rybnika, Wodzisławia i Żor budowy kolei podmiejskiej, funkcjonujących pod roboczą nazwą „Złoty Pierścień”. Niestety, był to tylko prima aprillisowy żart.

Przy okazji jednak warto przypomnieć, że w naszym regionie przydałaby się „Drużyna Pierścienia”, która rozwiązałaby problem braku wspólnej komunikacji miejskiej w liczącej ponad 600 tysięcy mieszkańców aglomeracji rybnickiej.

Przypomnijmy, że swoje związki komunikacyjne, osobne rozkłady jazdy i osobne bilety mają: Rybnik (Zarząd Transportu Zbiorowego), Żory (Bezpłatna Komunikacja Miejska), Wodzisław (Komunikacja Miejska w Wodzisławiu), powiat wodzisławski (Wodzisławska Komunikacja Powiatowa), Jastrzębie-Zdrój (Międzygminny Związek Komunikacyjny, który obsługuje kilkanaście miejscowości w regionie), a terenie powiatu raciborskiego funkcjonuje komunikacja powiatowo-gminna obsługiwana przez PKS Racibórz.

Przez ostatnie 32 lata samorządu w Polsce, naszym włodarzom nie udało się stworzyć jednej, wspólnej oferty komunikacyjnej dla mieszkańców aglomeracji rybnickiej.

Czy znajdzie się ktoś, kto podejmie wyzwanie zbudowania spójnej komunikacji dla całego regionu? A może macie pomysły jak taka wspólna komunikacja mogłaby wyglądać?

Oceń publikację: + 1 + 10 - 1 - 10

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~Mieszkaniec_miasta 2022-04-02
  09:27:46

  10 1

  Uff!!! Jaka ulga bo już myślałem że Prima aprilisowym żartem jest to że Policja złapała pijanego kierowcę motoroweru co nadmuchał w balonik ponad dwa promile. Cóż niestety to nie żart a realność że pijani jeżdżą na drodze.

 • ~Lateks 2022-04-02
  09:51:57

  9 2

  "Przez ostatnie 32 lata samorządu w Polsce, naszym włodarzom nie udało się stworzyć jednej, wspólnej oferty komunikacyjnej dla mieszkańców aglomeracji rybnickiej."

  No troszkę się redakcja mija z prawdą... Wystarczy Poczytać o Historii MZK i PKM w Jastrzębiu, ale dlaczego tak się sprawy potoczyły... hmmm... można by długo pisać i mówić...

 • ~jestemzerybnika 2022-04-02
  19:32:41

  7 0

  Podobno w pierwszej kolejności nabrali się „urzędowi deweloperzy” którzy szturmem ruszyli do ksiąg wieczystych sprawdzać od kogo kupić teren.

 • ~etet 2022-04-03
  21:20:25

  2 0

  Cudownie. Teraz nagle żart, kiedy ja już miesięczny kupiłem!

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co widzielibyście w miejscu dawnego Praktikera?


Oddanych głosów: 2483