zamknij

Wiadomości

W maju rusza nowa linia nocna. O jej dalszym losie zdecydują pasażerowie

2015-04-20, Autor: bf, źródło: ZTZ Rybnik
W piątek (1 maja) zostanie zrealizowany pierwszy kurs nowej linii nocnej oznaczonej numerem N4. Czy zostanie ona na stałe w rozkładzie jazdy? Pokażą najbliższe miesiące.

Reklama

Tak jak pozostałe linie będzie ona kursowała wyłącznie w soboty, niedziele oraz w niektóre święta, obsługując przystanki od Rybnik Śródmieście Plac Wolność aż do przystanku Leszczyny Ligonia.

- Pod wnioskiem o uruchomienie nowej linii podpisało się ponad 120 osób. Jeśli frekwencja na linii będzie wahać się w okolicach połowy tej liczby, będzie można mówić o faktycznym odwzorowaniu zapotrzebowania na ten kurs. W przypadku braku frekwencji lub nagminnego łamania przez podróżnych postanowień Taryfy, linia zostanie zlikwidowana – zaznacza Stanisław Wengierski z Zarządu Transportu Zbiorowego w Rybniku.

Przypominamy, że zgodnie z cennikiem opłat:
- na liniach nocnych nie obowiązują bilety okresowe,
- obowiązują opłaty jak dla Strefy 2: korzystając z e-Karty bilet ulgowy będzie kosztować 1,70 PLN bilet normalny 3,40 PLN. Bilet kupiony za pomocą aplikacji moBilet, CallPay lub u kierowcy to koszt odpowiednio za bilet ulgowy 2,40 PLN i 4,80 PLN za bilet normalny.

Dla porównania kursy taksówki do Kamienia w nocy to wydatek od 30 PLN. Linia N4 będzie trzecią linią nocną obok cieszących się popularnością wśród podróżnych linii N1 i N3.

- Do końca 2011 roku funkcjonowała również linia N2, relacji Rybnicka Kuźnia-Śródmieście- Chwałowice. Była ona uruchomiona jako odpowiedź na potrzeby zgłaszane przez część społeczeństwa. Niestety wbrew zapewnieniom tej grupy na przestrzeni kilkunastu tygodni nie było ani jednego podróżnego na odcinku pomiędzy Rybnicką Kuźnią a Śródmieściem. Podróż maksymalnie 7 osób wsiadających na przystanku Rybnik Śródmieście Sąd kończyła się każdorazowo na przystanku Rybnik Śródmieście Policja z powodu braku uregulowania opłaty za przejazd oraz zakłócania porządku – dodaje Stanisław Wengierski.

W maju rusza linia nocna N4. Czy to dobre rozwiązanie ZTZ?

Oceń publikację: + 1 + 10 - 1 - 3

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~major666 2015-04-20 08:21:38

  szkoda, że linia nie kursuje przez Przegędzę ( czyli taka pętla, przez kamień leszczyny i w stronę rybnika już przez przegędzę a nie znów kamień).

  11 0
 • ~ 2015-04-20 08:28:41

  Pewnie już nie długo połowa linii ZTZ zostanie zlikwidowana, bo z tego co widzę podróżni nagminne łamią postanowienia taryfy przewozowej. Jeśli dyrektor nie potrafi uszczelnić systemu opłat to może pożegnałby się w końcu ze swoim stanowiskiem, bo to że ktoś podróżuje bez biletu to nie mój problemem ani reszty pasażerów. Usprawiedliwianie wycofania nowego produktu z oferty w taki sposób świadczy o braku umiejętności i wiedzy nt. prowadzenia biznesu oraz niewątpliwie pogarsza wizerunek przedsiębiorstwa.

  18 0
 • ~Arteks 2015-04-20 10:20:11

  W niedalekim KZK GOP nocne linie autobusowe czy tramwajowe to norma i to nie tylko w weekendy ale codziennie. Po prostu władze miast uważają, że ludzie w nocy także mają prawo do poruszania się, a nasz ZTZ uruchamia kursy nocne tylko w weekendy i od razu "straszy" podróżnych możliwą ich likwidacją. Gdyby Kuczera miał jaja to by postraszył ZTZ, że jak nie dostosuje układu linii, oferty i rozkładu jazdy do potrzeb mieszkańców Rybnika to zmieni kierownictwo tej instytucji i obetnie premie. Swoją drogą tyle się mówi o braku miejsc pracy dla młodych, a Berger mimo że osiągnął wiek emerytalny, ciągle zajmuje miejsce innym na stanowisku dyrektora ZTZ. U nas wszystkim to zwisa, a Rybnik jest jedynym na Śląsku miastem powyżej 100 tys. mieszkańców który nie ma ani jednej linii kursującej co 15 minut. A jeśli nie ma linii kursujących regularnie z dużą częstotliwością, a w zamian jest chmara linii którymi rządzi przypadek i chaos to jest to jedna z odpowiedzi dlaczego mieszkańcy naszego miasta tak niechętnie korzystają z komunikacji.

  9 0
 • ~nimfa 2015-04-20 17:02:01

  Na przykład mieszkańcy gminy Lyski mają problemy z dojechaniem do pracy w soboty nie mówiąc o niedzieli ,żeby dostać się np.do Rybnika a następnie do szpitala w Orzepowicach .Tam autobusy kursują od poniedziałku do piątku - ostatni kurs do Rybnika jest o godz 20;00.Żyjemy podobno w XXI wieku .Tam diabeł mówi - dobranoc .

  4 0
 • ~lewy_gwint 2015-04-20 18:05:35

  Ja proponuje utworzyć linię N (bez numeru) - taką dla hardcorów, byle by kończyła się na przystanku Śródmieście Policja. Obsługiwana oczywiście zdezelowanym Ikarusem.

  3 0
 • ~ 2015-04-21 13:37:14

  Dziękuję wszystkim, którzy podpisali się pod naszą petycją, oraz władzy za przychylenie się do prośby. :)

  1 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Przepisy dotyczące aborcji w Polsce:

Oddanych głosów: 1543