TS Volley: zwycięstwo i awans na pozycję wicelidera

2011-10-17, Autor:
W 4. kolejce II ligi do Rybnika przyjechał SMS PZPS Spała II. Można było spodziewać się trudnego pojedynku, ponieważ młodzi reprezentanci Polski pokonali 3:0 Rafako Racibórz, a TS Volley Rybnik w poprzedniej kolejce przegrał 1:3 właśnie z raciborzanami.

Trener Włodzimierz Madej w pierwszej szóstce wystawił Łukasza Lipa, Arka Terleckiego, Tomasza Wardę, Rafała Rybarczyka, Michała Łatę i Dawida Małyszę. Skład uzupełnił libero Kamil Łyczko. Od pierwszych akcji rybniccy siatkarze uzyskali znaczącą przewagę i kontrolowali grę do ostatniej piłki w secie (25:18). Podobny przebieg miała druga partia pewnie wygrana do 11. Jednak młodzi reprezentanci nie zamierzali się poddawać. Bardzo dobrze rozpoczęli trzecią partię sięgającą 5 punktów i pomimo zaciętej pogoni rybniczan wygrali 25:23. Czwarty set to od początku kontynuacja dobrej dyspozycji Spały i prowadzenie 6:2. Tym razem jednak rybniczanie od razu odrobili straty i zdobyli kilkupunktową przewagę. Ostatecznie wygrana w secie 25:21 dała zwycięstwo w meczu 3:1.

Były to kolejne dobre zawody w wykonaniu rybniczan. W przekroju całego meczu nasz zespół tradycyjnie zagrał dobrze na środku siatki (Arek Terlecki i Tomek Warda) co pozwoliło, dzięki dobremu rozegraniu przez Łukasza Lipa, także na skuteczne wyprowadzanie ataków ze skrzydeł (Rafał Rybarczyk). Na wyróżnienie zasłużył 17-latek Dawid Małysza, który rozegrał swój najlepszy mecz w życiu i był jednym z najlepszych graczy na boisku. Dobrą zmianę dał także Konrad Stajer, kolejny 17-latek. Warto dodać, że w barwach Spały zagrał wychowanek rybnickiej drużyny, Rafał Szymura.

Wspaniałą atmosferę na meczu stworzyli rybniccy kibice. Niedawno powstał Klub Kibica, który przez cały mecz gorąco dopingował siatkarzy. Takiego wsparcia rybniczanie jeszcze nigdy nie mieli.

Kolejny mecz TS Volley rozegra już w środę 19 października o godzinie 18:00 na wyjeździe ze Spodkiem Katowice. Natomiast u siebie rybniczanie zagrają w sobotę 22 października o godzinie 17:00 z Kęczaninem Kęty.

TS Volley Rybnik – SMS PZPS II Spała 3-1 (25-18, 25-11, 23-25, 25-21)

Skład TS Volley: Łukasz Lip (kapitan), Arkadiusz Terlecki, Tomasz Warda, Rafał Rybarczyk, Michał Łata, Dawid Małysza, Kamil Łyczko (libero) oraz Konrad Stajer, Bartosz Inglot, Sebastian Inglot, Karol Graff, Grzegorz Jaruga
Trener: Włodzimierz Madej