TS Volley: pewna wygrana na inaugurację sezonu II ligi

2013-09-29, Autor:
Na inaugurację sezonu siatkarskiej II ligi rybnicki TS Volley pokonał w hali „Ekonomika” Czarnych Katowice 3:0.

Rybniccy siatkarze rozegrali bardzo dobry mecz na inaugurację II ligi. Rywalem TS Volley Rybnik był mocny zespół TKKF Czarni Katowice. W barwach rywala wystąpiło wielu utytułowanych siatkarzy z Petrem Divisem (grał m.in. w esktraklasie włoskiej, rosyjskiej i polskiej) na czele.

Licznie zebrana publiczność miała okazję zobaczyć emocjonujący mecz, pełen świetnych wymian i zaciętości w grze obu zespołów. Nasz zespół bardzo dobrze zagrał w bloku, którym zdobyliśmy 16 punktów (Arkadiusz TerleckiTomasz Warda) i na skrzydłach (Dariusz Noga – 14 punktów, Krystian Lipiec – 11 punktów i Przemysław Borecki – 11 punktów). Dzięki dobrej dyspozycji w ataku wszystkich graczy rozgrywający Grzegorz Barciak mógł prowadzić urozmaiconą grę.

W połowie trzeciego seta trener Wojciech Kasperski wprowadził na boisko debiutanta Błażeja Podleśnego, który jest jeszcze juniorem. Pomimo prowadzenia w końcówce rywali Błażej dobrze rozgrywał piłkę i seta udało się zakończyć zwycięstwem.

Przed meczem miała miejsce mała uroczystość – podziękowania dla Łukasza Lipa, który zakończył wyczynową karierę, a przez wiele lat reprezentował rybnickie barwy.

Kolejny mecz na swoim parkiecie rybniccy siatkarze rozegrają 16 października z UKS-em Strzelce Opolskie.

TS Volley Rybnik – TKKF Czarni Katowice 3:0 (25:20, 25:19, 25:23)

Skład TS Volley Rybnik: Arkadiusz Terlecki (kapitan), Łukasz Taterka (libero), Tomasz Warda, Dariusz Noga, Przemysław Borecki, Krystian Lipiec, Grzegorz Barciak oraz Radosław Niestrój, Błażej Podleśny, Michał Łata, Konrad Stajer i Tomasz Brzezina. Trener: Wojciech Kasperski.