zamknij

Wiadomości

Sprawa Barbary K. wróci na wokandę? „Kara jest za niska”

2020-08-18, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Prokuratura Rejonowa w Rybniku będzie odwoływała się od wyroku, który zapadł wczoraj ws. Barbary K. - kobiety, która śmiertelnie potrąciła egzaminatora WORD w Rybniku. Zdaniem śledczych kara jest za niska.

Reklama

Przypomnijmy, wczoraj w Sądzie Rejonowym w Rybniku zapadł wyrok ws. Barbary K. Kobieta nie była obecna podczas ostatniej rozprawy, nie miała takiego obowiązku, by stawić się rano przed sądem. Nie pozwalał jej na to stan zdrowia.

Bez jej obecności sędzia zdecydowała o nałożeniu kary 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Barbara K. przez 10 lat nie może również prowadzić wszelkich pojazdów mechanicznych >>Śmiertelnie potrąciła egzaminatora. Barbara K. skazana<<

Rodzina zmarłego egzaminatora nie chciała komentować tego wyroku. Widać było jednak rozczarowanie.

Okazuje się jednak, że sprawa Barbary K. znów wróci na wokandę. Zdaniem Prokuratury Rejonowej w Rybniku, kara jest za niska.

- Nie mogę powiedzieć, o jaki wymiar kary wnioskowała pani prokurator, ponieważ ta część znajdowała się w czasie niejawnej rozprawy. Naszym zdaniem wyrok, który odczytała wczoraj pani sędzia jest za niski – mówi dzisiaj Malwina Pawla-Szendzielorz, zastępca Prokuratora Rejonowego w Rybniku.

Zdaniem śledczych Barbarę K. powinna spotkać surowsza kara pomimo tego, że zdaniem biegłych popełniła przestępstwo z ograniczoną poczytalnością.

- Czekamy na uzasadnienie wyroku na piśmie. Jak je dostaniemy, wtedy złożymy apelację – zapowiada nasza rozmówczyni.

Dodajmy, że Barbara K. ani razu nie wyraziła skruchy – czy to w trakcie przesłuchania, czy już na rozprawie sądowej. Nie przeprosiła rodziny zmarłego egzaminatora aż do końca procesu, czego nie odnotował sąd podczas ogłaszania wyroku.

Oceń publikację: + 1 + 34 - 1 - 14

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~Grazyna Gojny 2020-08-18
  16:04:02

  ta rybnicka prokuratura niech sie zajmnie zlodzejami bandzorami a nie biednom kobietom co niczemu winna

 • ~UFOmWOM 2020-08-18
  16:34:47

  53 42

  W takiej sytuacji również nie miałabym odwagi na przeprosiny rodziny zmarłego. Byłoby mi wstyd. Nie potrafiłabym im spojrzeć w oczy ani nawet napisać listu z przeprosinami. Może lepiej zająć się sprawami bezpieczeństwa, by więcej już taka sytuacja nie miała miejsca? Może lepiej skupić się na innych działaniach, które zapobiegną różnym sytuacjom?

  Skrucha... Jak dokładniej miałaby ta skrucha wyglądać? Niektórzy po prostu nie są w stanie płakać w takich sytuacjach, brak emocji na twarzy nie oznacza że jakaś osoba jest bez uczuć. Są i takie osoby, które śmiechem (nerwowym chichotem) reagują na przykre czy stresujące sytuacje. Ale my jako społeczeństwo od razu oceniamy, tak powierzchownie, bez przemyśleń. Przecież nikt z nas nie chce być półgłówkiem. Używajmy więc czasem myślenia, postawmy się w sytuacji tej pani. Nie popełniamy od czasu do czasu jakiegoś błędu? Ten faktycznie, jest nie do odkupienia. Rozumiem też członków rodziny tego pana, potrafię postawić się w ich sytuacji. Zginał przecież człowiek. Ale czy w tym wypadku wyższa kara dla tej pani coś zmieni? Ta pani dobrze wie, co zrobiła - na pewno zaistniałą sytuację przeżywa na swój sposób - jeśli nie w trakcie rozprawy - to pewnie w domu. Myślę, że ta pani wiele już wycierpiała - własne gryzące sumienie i krytyczne opinie ludzi. Czy to nie wystarczy? Co ważniejsze, wyższa kara nie będzie także miała wpływu na działania innych osób. Nie było to działanie celowe. Bardziej zastanowiłabym się nad zmianą przepisów, może wprowadzeniem jakichś ograniczeń, koniecznością wykonania badań psychologicznych przed przystąpieniem na kurs itd.

 • ~TAKI JA 2020-08-18
  17:02:59

  49 21

  ~UFOmWOM

  Dobrze, że bronisz człowieka, ale dlaczego sprawcę a nie ofiarę?
  Wyobraź sobie - Ta kobieta zabija twojego syna a Ty zamartwiasz się gryzącym sumieniem sprawczyni i współczujesz Jej za krytyczne opinie innych o Jej. - pytam.

  Błędy to są ortograficzne, gdy ginie człowiek to już nie jest błąd.

  "Ale my jako społeczeństwo od razu oceniamy, tak powierzchownie, bez przemyśleń. " na każdym kroku oceniamy, wyrażamy swoje opinie, mówimy swoje zdanie, ale wyroki wydają ludzie z nadzwyczajnej kasty. To jest moja ocena i każdy może wyrazić swoją.

 • ~Eliza Sobik 2020-08-18
  17:29:14

  71 9

  Kare to powinni ponieść ci którzy ją tam dopuścili no bo przecież wiedzieli jak jezdzi

 • ~UFOmWOM 2020-08-18
  17:45:38

  20 15

  TAKI JA,

  ofiary wypadku już nie da się obronić, rodzina na pewno otrzymała spore wsparcie i oczywiście bardzo współczuję, bo wiem jak to jest stracić bliską osobę. Należy więc podjąć inne działania, może być to na przykład jakiś drobny datek na osoby poszkodowane w wypadkach, oddanie krwi. To na pewno ma większą wartość moralną, niż obwinianie winnych osób.

  Wiem jacy ludzie potrafią być okropni i jak potrafią zniszczyć człowieka, któremu jeszcze zostało trochę do przeżycia. Zajmijmy się tym, co możemy zmienić.

 • ~Dintojra 2020-08-18
  17:53:08

  39 8

  Grazyna Gojny "ta rybnicka prokuratura niech sie zajmnie zlodzejami bandzorami a nie biednom kobietom co niczemu winna"
  Szanowna Pani Grażyno, skoro pani komuś coś radzi... to ja też pozwolę sobie coś Pani doradzić... może warto zajrzeć do książek, słowników itp. by nie robić z siebie pośmiewiska na forum publicznym :)
  Poza tym czy aby prokuratura nie jest powołana dla ścigania WSZYSTKICH przestępstw, a nie tylko kradzieży (złodzieje) czy rozbojów (bandziory).
  Pozbawienie kogoś życia obojętnie czy celowo czy nie też jest przestępstwem.
  Ja także wbrew opinii kol. @UFOmWOM uważam, że ta kara jest skandalicznie niska, zwłaszcza że ta pani nie wyraziła skruchy i nie przeprosiła... niestety różne przypadki nas spotykają w życiu, ale należy umieć ponieść odpowiedzialność za złe rzeczy, które zrobiliśmy... ta pani tego też nie potrafi.

 • ~Dintojra 2020-08-18
  18:03:02

  41 8

  aha i jeszcze jedno, jak pisze Pani Eliza Sobik "Kare to powinni ponieść ci którzy ją tam dopuścili no bo przecież wiedzieli jak jezdzi" po części z tą opinią się zgodzę, bo nie rozumiem dlaczego ta sędzia np. nie skorzystała z przysługującego jej prawa i nie zawiadomiła prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez lekarza oceniającego stan zdrowia kandydatki na kierowcę ? skoro w uzasadnieniu pani sędzia zwróciła uwagę na szereg chorób trapiących tę oskarżaną panią, to jakim cudem lekarz uznał, że brak jej przeciwwskazań do kierowania pojazdami.
  Z umiejętnościami i w ogóle dopuszczeniem do egzaminu też chyba było coś nie tak skoro ta osoba w żaden sposób nie panowała nad pojazdem (w żadnym momencie nie nacisnęła pedału hamulca), więc należałoby także ten wątek zbadać w kontekście szkolenia przez SJ.
  Po ludzku żal mi tej pani... choć teraz trochę mniej, gdy dowiedziałem się, że nie przeprosiła i nie wyraziła skruchy, czyżby nie czuła się winna w żaden sposób ?

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś za autonomią dla Śląska?
Oddanych głosów: 1031