zamknij

Wiadomości

Platforma stawia na młodych

2010-10-14, Autor: Patrycja Wróblewska-Wojda
Platforma Obywatelska zapowiada, że na jej listach do Rady Miasta Rybnika będzie znajdować się aż 30% osób młodych. Partia przekonuje, że właśnie takie osoby mają świeże pomysły i wiedzą, czego potrzeba mieszkańcom w ich wieku.

Reklama

„Twarzami” młodego pokolenia na listach PO będą znani społecznicy: Aneta Bokuniewicz, Wojciech KiljańczykDariusz Laska.

Młodzi „platformersi”w kampanii będą skupiać się na czterech priorytetach: edukacja, praca, przedsiębiorczość i rodzina.


Dlatego chcą stworzyć Rybnickie Biuro Karier. - Biuro zajmie się kojarzeniem ludzi młodych z rynkiem pracy i przygotowaniem ich do wkroczenia w życie zawodowe. Wiele osób po zakończeniu edukacji nie wie co ma z sobą zrobić, a w urzędach pracy nie ma dla nich ciekawych ofert. Właśnie tym osobom chcemy pomóc – powiedział Wojciech Kiljańczyk. - Chcielibyśmy stworzyć komórkę promująca wolontariat oraz zawierającą oferty odbycia praktyk w rybnickich organizacjach pozarządowych, tak by młodzi ludzie już w trakcie nauki mogli zdobyć doświadczenie zawodowe – dodał.


Związanemu z rybnickim Zespołem Szkół Wyższych Dariuszowi Lasce marzy się, aby na kampusie uruchomione zostały nowe kierunki studiów. - Chcielibyśmy pomóc w utworzeniu nowych, ciekawych kierunków studiów. W tym również kierunku interdyscyplinarnego – tak bardzo potrzebnego na rynku pracy – mówił Dariusz Laska. - Planujemy również stworzenia centrum przedsiębiorczości, wspierającego młode osoby w procesie zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej.


Z kolei Aneta Bokuniewicz jeśli zostanie radną, będzie chciał się zająć problemami mieszkaniowymi oraz ofertę kulturalną i sportową miasta. - Dobry pomysł na poszerzenie oferty lokalowej ma gmina Czerwionka-Leszczyny. Chcielibyśmy czerpać z ich doświadczenia i również adaptować strychy na mieszkania dla ludzi młodych. Pragniemy także wykorzystać sportowy potencjał, jaki tkwi w naszej młodzieży, poprzez stworzenie np. rybnickiej olimpiady – powiedziała kandydatka na radną.


Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (61):
 • ~nairda89 2010-10-14 11:49:12

  żałosne ''Rybnickie Biuro Karier'' a czy to coś zmieni???!!!
  tyle ze znowu jakaś rodzina od kogos z PO będzie miec prace POzatym będzie to wyglądać tak samo jak w PUP każdy siedzi a pracy jak niema tak niema
  a jak narazie PO robi na odwrót zamiast tworzyć miejsca pracy to je zamykają od kopalni,stoczni po wszystko co panstwowe a jak nie to sprywatyzowac i PO co to po to żeby dług publiczny wzrastał??!?!?!?! 20.000zł a do konca roku ma jeszcze wzrosnąć szkoda słów

  0 0
 • ~ 2010-10-14 11:50:33

  Czyżby rodziło nam się nowe pokolenie aferzystów ? Po tym, co pokazuje obecny rząd PO (afery, bieda, nędza, dbanie o siebie i swoich kolegów, totalne olewanie powodzian i wiele wiele innych) ciężko jest uwierzyć, że młode szczureczki Platformy zrobią coś społecznie dla miasta. Jestem pewien, że chodzi o dorwanie się do koryta a potem tak jak ich starsi koledzy o powodzianach, oni zapomną o Was, drodzy wyborcy. Pamiętajcie, że PRZYKŁAD IDZIE Z GÓRY:)

  0 0
 • ~ 2010-10-14 11:52:26

  Od razu widać te cyniczne uśmieszki i to, jak im z oczu jadem patrzy.

  0 0
 • ~Arteks 2010-10-14 12:10:37

  Pozornie fajnie, że młodzi chcą współrządzić Rybnikiem ale mam pewne ale... W poprzedniej radzie młodzi radni typu Piecha czy Kuczera albo wcale nie wnosili czegoś twórczego na radach albo wprowadzali tylko zacietrzewienie... Kuczera krytykował wszystko to co tchnęło w Rybnik nowe życie np. Focus czy Plazę, a nawet był przeciwnikiem drogi przez Ryfamę... Zapamiętam go też z idiotycznego pomysłu referendum śmieciowego - z którego śmiał się Fudali, całe forum i dziennikarze... Poza tym mam bardzo złe doświadczenie ze zwolennikami PO na tym forum. Dosłownie czasem wolałbym porozmawiać z jakąś starą babcią czy dziadkiem o przyszłości Rybnika niż z ludźmi pokroju: muczaczos, qwerty czy rybnickicaly i inni z ferajny PO... Wasi ludzie bardzo zeszpecili wizerunek PO robiąc z jej zwolenników niezadowolonych z niczego malkontentów i nie dziwcie się, że zacząłem was nazywać zgredzikami. Nie będę ukrywał, że PO w Rybniku jestem całkowicie rozczarowany i upłynie jakiś czas zanim na nowo odzyskają moje zaufanie mimo, że jestem liberałem. Po cichu liczę, że może jacyć twórczy ludzie zrobią jakiś przewrót i obalą nauczycieli, którzy nie mają predyspozycji do kierowania nowoczesną, liberalną partią w naszym mieście. Do tego nadawaliby się jacyś menadżerowie, biznesmeni z głową na karku i balastem doświadczeń za sobą... No i ciekawe czy ci młodzi ludzie są pasjonatami tego miasta bo tylko tacy ludzie mogą coś wnieść. Oby nad swoje kariery postawili dobro miasta - jeśli zostaną wybrani.

  0 0
 • ~~BG 2010-10-14 12:12:56

  Czyżby rodziło nam się nowe pokolenie które przepędzi starych rybnickich aferzystów? Po tym, co pokazuje obecny prezydent ze swoją świtą (afery, bieda, nędza, dbanie o siebie i swoich kolegów, totalne olewanie powodzian i wiele wiele innych) należy uwierzyć w młodych z PO.i Z pewnością chodzi o oderwanie obecnych BSRów od koryta , drodzy wyborcy i to wystarczy że już nie będą mieli możliwości szkodzić. Pamiętajcie, że po pierwsze nie szkodzić

  0 0
 • ~bezimienny 2010-10-14 12:15:00

  w końcu jakaś alternatywa wobec Kabaretu Starszych Panów z BSR i PiS; w odróżnieniu od innych mają przynajmniej jakieś konkretne pomysły, coś chcą zrobić, a nie tylko gadać i snuć wizje, zobaczymy co z tego wyjdzie :) pozdro 106

  0 0
 • ~bezimienny 2010-10-14 12:16:59

  a te 3 pierwsze wpisy, to tak trochę w stylu PiS :) pozdro 106

  0 0
 • ~Arteks 2010-10-14 12:30:23

  @bezimienny - to nie alternatywa tylko żółtodzioby co do których się przekonamy co potrafią dopiero po 3-4 latach. Ciekaw jestem czy starsi panowie typu Kurpanik pozwolą tej młodzieży zająć na listach jakieś wyższe pozycje. NIE WIERZĘ W TO! Poza tym eksperyment z Kuczerą i Piechą się nie udał - nic ożywczego nie wnieśli do rady. Zapomniałem dodać do muczaczosa ciebie bezimienny - też jesteś jedną z osób, która Rybnikowi robi czarny PR, a PO wystawia fatalne świadectwo... @grzesik - jeśli te afery będą takie jak ta z córką prezydenta, w sprawie której niezależna komisja rewizyjna z radnymi PO nie dopatrzyła się żadnych nieprawidłowości z powołaniem na tą funkcję w RCEZ Fudalówny - to można tylko będzie śmiało powiedzieć, że PO w Rybniku stoi na gruncie plotek i szkalowania. Tylko że to nie jest stały i stabilny grunt i zazwyczaj kto takimi metodami walczy ten od nich pada... Bo różne plotki na temat różnych działaczy PO też chodzą. Kto wie czy nie wypłyną w czasie tej kampanii.

  0 0
 • ~bezimienny 2010-10-14 12:44:18

  @Arteksie, siejesz propagandę, wszyscy wiedzą, że PiS i BSR mają większość w tej komisji :) pozdro 106

  0 0
 • ~ziupo 2010-10-14 12:58:40

  Proponuje mediom zainteresować się tym trio, wszak nie wszystko złoto co się świeci.

  0 0
 • ~alex 2010-10-14 13:02:34

  Widzę duże braki u tej młodzieży. Nie podali nawet ile ulic otrzyma nazwę Lecha bohaterskiego, a ile Lecha męczennika. Nic nie powiedzieli o zbiórce, żeby dołożyć Pani Marcie Kaczyńskiej do tych paru nędznych milionów, na które składki płacili podatnicy. No a co z relikwiami z wraku samolotu, jak wypełnić wolę guru sekty i postawić w Rybniku (najlepiej w każdej dzielnicy) pomnik wdzięczności narodu dla prezydenta tysiąclecia. Wierzę,że te braki uzupełni miejscowy PIS wraz z jego przybudówką BSR-em.

  0 0
 • ~~BG 2010-10-14 13:05:31

  ~Arteks to prawda siejesz propadande , a twardziel ojciec nie dopuścił by do cienia podejrzenia na swoją córkę tak jak za komuny zrobił to dyrektor Kamienia nie dopuścił do tego żeby na jego żonę ktoś powiedział że donosi mężowi na pracowników , to się nazywa człowiek z klasą . To był twardziel prawdziwy mężczyzna i gospodarz w naszym mieście . Weź go sobie za wzór i pamiętaj - Żona Cezara musi być poza wszelkimi podejrzeniami , córka też

  0 0
 • ~Bialy Rekin_1 2010-10-14 13:31:34

  He he he. Utworzenie biura karier, wprowadzenie nowych kierunków studiów i adaptacja strychów na mieszkania. Trzech kandydatów na radnych i zaledwie 3 kiepskie pomysły. To przeciętny mieszkaniec naszego miasta ma codziennie 10 lepszych pomysłów. I oni chcą z tym iść do wyborów. :( :( :(

  0 0
 • ~JKM2010 2010-10-14 13:36:35

  Młode gęby spragnione koryta. Ale to nie dziwne. Skończyli bowiem kierunki typu filozofia czy socjologia i nikt nie chce ich do konkretnej roboty. Szukają więc sobie dobrze płatnego zajęcia i wejścia na salony Rybnika.
  Wolę już doświadczonych obecnych radnych z BSR mimo ich wielu niedoskonałości. Prezydentowi Fudalemu nie można zarzucić jednego, że kocha nasz Rybnik.
  Takich żółtodziobów natomiast nam nie trzeba. Niech najpierw zarąbią pieniądze i zdobędą doświadczenie. Nie pozwólmy im eksperymentować w naszym mieście.

  0 0
 • ~elegant 2010-10-14 13:41:26

  P uste O bietnice i nic poza tym. Rybnickie Biuro Karier to tylko szyld niczego. Podobnie jak sejmowa Komisja Przyjazne Państwo wielka ściema i kompromitacja! " By żyło się lepiej .....naszym.." Dług państwa na poziomie blisko 55% PKB.Za moment Polska zmieni się z "zielonej wyspy" w grecką rzeczywistość!! Mogę zrozumieć tych młodzieńców jeszcze jadą na sloganach, ale pani Aneta ?
  "..Show must go on .."

  0 0
 • ~himek małecki 2010-10-14 13:46:20

  Oooo a gdzie jest student? Jeszcze ich nie opluł, nie nazwał wieśniakami?, nie wyśmiał? Co jest, student ? grypa Cię położyła? bierz ich!! atakuj, pogryź ..przecież tylko to potrafisz hehe

  0 0
 • ~ 2010-10-14 13:47:07

  znam kazda z tych osob i moge powiedziec ze na stan dzisiejszy nie nadaja sie na nic jezeli chodzi o sluzenie panstwu i obywatelom. Przykre... ale platforma w rybniku jest niestety slaba i bez pomyslu na realne polepszenie bytu mieszkancow regionu. Jestem rpzeciwny PIS-BSR ale no jak tu uczciwie wybrac cos dobrego... nie ma nic, nawet ten trzeci ruch czy stowarzyszenie na rzecz miasta rybnik zbraatal sie z karierowiczem dybalom

  0 0
 • ~qwert 2010-10-14 13:59:42

  Jeden z tej trójki próbował już prowadzic biuro "karier" w Chwałowicach, oczywiście bez efektów. "Chcielibyśmy pomóc w utworzeniu nowych, ciekawych kierunków studiów. W tym również kierunku interdyscyplinarnego – tak bardzo potrzebnego na rynku pracy" Panie Darku a kto wyraża takie zapotrzebowanie??? Jakieś konkrety??? Jakie firmy, jacy pracodawcy??? Bo brzmi to jak piękny slogan, ale pusty w środku. Z doświadczenia wiem, że pracodawcy wymagają konkretów, a osoby od wszystkiego są od niczego!

  0 0
 • ~visa 2010-10-14 14:13:19

  w wyborach prezydenckich też nie było wyboru , pewna część wyborców głosowała przeciw Kaczyńskiemu skorzystało na tym PO i teraz też tak zrobię w Rybniku

  0 0
 • ~bezimienny 2010-10-14 14:17:02

  Aneta - opiekunka Młodzieżowej Rady Miasta, organizatorka pierwszej w Rybniku klasy dziennikarskiej, Wojciech - pracownik UŚ, koordynator Inkubatora Przedsiębiorczości, organizator biura karier w chwałowicach jako wolontariusz; Dariusz - pracownik UŚ oraz Regionalnej Izby Gospodarczej, organizator rybnickich Juwenaliów jako wolontariusz, gdyby nie on to nie byłoby żadnej wielkiej imprezy w Rybniku. Gdybyś ich znał, to nie pisałbyć takich rzeczy; widać ja znam ich lepiej od Ciebie :) ale dobrze dla nich, że ich tak atakujecie, widać, że są realnym zagrożeniem dla dinozaurów z BSR i PiS i dostaliście komendę od Fudalego________do ataku :) pozdro 106

  0 0
 • ~maniola 2010-10-14 14:26:52

  a w tym biurze karier to pewnie oferować będą pisanie CV i listu motywacyjnego (jak na pewnym kursie z urzedu pracy na którym byłam).. właściwie jestem tego ciekawa, z pewnością jeśli się okaże pomocne skorzystam, ale na prawdę co nam po takim pomyśle skoro w szkołach takich rzeczy teraz się uczy.. no może jedynie nowe miejsce pracy, ale jak ktoś trafnie zauważył, obsada obejmie rodziny i bliskich znajomych;)

  0 0
 • ~qwerty 2010-10-14 14:56:45

  hahaha Arketks: Plaza i Focus tchnelo nowe zycie w Rybnik. Tak - jak najbardziej. Korki mamy 3 razy wieksze, nawet w niedziele, na dodatek nie ma gdzie zaparkowac. Super pomysl ograniczonych pseudo-dzialaczy miejskich pokroju Arteksa. Co do pomyslu - nie widze tu pomyslow na rozwiazanie podstawowych problemow - korki w miescie, parkingi w miescie, rozwoj przemyslu (strefa ekonomiczna). Pomysl otwierania nowych kierunkow w kampusie rowniez uwazam za mzonke - poki co kierunki sa zamykane, bo na wiekszosc z nich w pierwszym naborze problem jest ze znalezieniem odpowiedniej ilosci chetnych. Poza tym po co kierunki na uczelni w miescie, ktore stawia na tworzenie pracy tylko w hadnlu. Do stania na kasie, albo do wykladania towaru w markecie nie trzeba miec nawet sredniego, a tym bardziej wyzszego. Tak wiec drodzy mlodzi aktywisci - zacznijcie od okreslenia potrzeb miasta i nadania im odpowiednich priorytetow, a potem zacznijcie szukacj metod ich rozwiazywania. Tak jak sie fachowo podchodzi do tego typu spraw.

  0 0
 • ~ 2010-10-14 15:02:21

  Z mojego punktu to najlepszą osobą na ''radnego'' pod kazdym wzgledem , patrząc z kazdej perspektywy byla by Pani Aneta Bokuniewicz :) jest wspaniałą kobietą mądrą, poukladaną, inteligientną, przedewszykim otwartą do ludzi, mającą napewno ogromne plany ktore bedą wszystkim na dobre!! PoWODZENIA DLA PANI ANETY!!!!

  0 0
 • ~ 2010-10-14 15:03:34

  Już nie tacy młodzi oni, ale na pewno z pewnym bagażem doświadczeń, zwłaszcza Pani Aneta. Ponadto nie skażeni polityką lokalną i układami. Dla lepszego samorządu tacy ludzie są potrzebni od zaraz. Rada powinna być dynamiczna, a nie zasiedziała jak to jest obecnie. Uważam, że każda inicjatywa jest cenna, co prawda nie słyszałem o tym biurze karier i trudno mi cokolwiek powiedzieć.

  0 0
 • ~Porta 2010-10-14 15:08:14

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  0 0
 • ~charlie 2010-10-14 16:51:48

  Bokuniewicz hehe. Normalnie uwielbiam jak ludzie nie mający pojęcia o polityce pchają się do niej. WŁAŚNIE ZA TO NIENAWIDZĘ DEMOKRACJI FUJ! Przecież ona nie ma pojęcia o niczym innym jak tylko o języku polskim. Kolejny nauczyciel w rybnickiej PO. Odechciewa się. Poza tym co wy rozumiecie przez młodość? Człowiek w okolicach 30 to już stary cap a nie młodość :) jeszcze chwila i będziecie przypominać nową, odmładzającą się lewicę z Oleksym i Millerem na czele :D Dajcie spokój. Zamiast na "młodość" postawcie na inteligencję i mądrość, dużo lepiej zrobicie.

  0 0
 • ~werkk 2010-10-14 16:58:46

  Pani Aneto jest Pani piękną kobietą i to wystarczy aby na Panną zagłosować.

  0 0
 • ~JKM2010 2010-10-14 17:42:43

  werkk Twój komentarz przebił całą bezczelność rybnickiej PO. Piszesz, że Rybniczanie mają powierzyć swoje miasto kobiecie, która Ci się podoba, a nie ma doświadczenia i realnych, konkretnych pomysłów na zarządzanie miastem.

  0 0
 • ~Porta 2010-10-14 17:55:53

  Platforma ma juz tradycje wystawiania pięknych i "mądrych" kobiet. Np posłanka Mucha - wszyscy trąbią jaka ładna, a w jednym programie (chyba młodzież kontra) argumentowała "ja wiem lepiej bo mam doktorat z ekonomii". PO w Rybniku powinna postawić na sprowadzenie do Rybnika STARBAKSA - poparcie elektoratu w wieku 18-20 lat gwarantowane

  0 0
 • ~~BG 2010-10-14 18:33:51

  Rybniczanie powierzyli swoje miasto biznesmenowi, który sprzedawał i sprzedawał aż wszystko sprzedał i nie było co sprzedawać, gdyż tylko sprzedawał a nie inwestował. Teraz sprzedaje Rybnik wmawiając że to są inwestycje a Artes mu pomaga bo nie rozumie co znaczy słowo inwestować

  0 0
 • ~Porta 2010-10-14 19:11:57

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  0 0
 • ~Arteks 2010-10-14 19:52:51

  Ilekroć czytam jakąś negatywną wypowiedź Qwerty z PO odnośnie kampusu to pękam ze śmiechu bo tak się dziwnie złożyło, że mamy wspólnych znajomych i wiem, że Qwerty nie podołał i jako jedyny z grupy nie zdał egzaminu poprawkowego i pożegnał się ze studiami. Zamiast spróbować jeszcze raz bo każdemu się może noga powinąć, szczególnie na trudnym elektrycznym wydziale Politechniki to ten ciągle poniża i lekceważy nasz kampus... Alan, musiałem to napisać bo ciągle masz pretensje do władz miasta, i uraz do politechniki i kampusu, a powinieneś te żale skierować na siebie - wszak każdy jest kowalem swojego losu. Natomiast co do wypowiedzi białego_rekina. Istotnie jak na razie ani ci młodzi na zdjęciu, ani w ogóle PO w Rybniku nie zaproponowała absolutnie nic "porażającego" jeśli chodzi o rozwój naszego miasta. Fudali zaskoczył wszystkich niezwykle ciekawym połączeniem inwestycyjnym drogi płd. z lotniskiem, rewitalizacjami Niewiadomia i strefą w Kłokocinie. Ponieważ ja sam mam spory potencjał i jestem kopalnią pomysłów obiecuję, że po wyborach przedstawię zwycięzcy przynajmniej kilka mega-pomysłów na rozwój naszego miasta na tym forum :) Wtedy sami zobaczycie czy trudno jest coś wymyśleć czy też mamy po prostu elity których ciągnie do władzy kariera polityczna a cechuje ...bezkoncepcyjność. A co do Laski to mam do niego szacunek za akcję którą zrobił odnośnie akcji DOJEŻDŻACIE-DOJEŻDŻAMY. Z tego co pamiętam to efekty tej akcji obwieścili w... Urzędzie Miasta, który ich wspierał. ;)

  0 0
 • ~cige 2010-10-14 19:55:37

  a od kiedy to piękność ma być przepustka do wszystkiego co? w pracy tak samo byle cycki większe to ma się jedna z drugą lepiej u kierownika, i gdzie tu sprawiedliwość co? ciekawe co na to obecna ferajna z PełO :) gdzie Wasz mentor kolarz co taki mądry był zawsze

  0 0
 • ~ola12 2010-10-14 20:15:55

  Rybnickie Biuro Karier to bardzoo oryginalny pomysł..pomoże on wielu młodym ludziom :) . Praca jest wszędzie tylko trzeba jej szukać.. a nie siedzieć z założoymi rękami i marudzić -"To nie dla mnie ". A co do otworzenia nowych kierunków na Kampusie .. to jestem zdecydowanie na TAK ! .. Brawa dla pomysłodawcy to przyciagnie ludzi z innych miejscowości a to równa sie jednoznacznie z tym ze Rybnik bedzię co raz bardziej sie rozwijał i dawał wiele możliwości w przyszłości :)

  0 0
 • ~grzesnick 2010-10-14 21:04:14

  najśmieszniejsze jest to w tej sytuacji, że jak Fudali prosił Laskę o kandydowanie z BSR to Laska był dobry. Teraz jest fuj. Obłuda. To samo z Bokuniewicz- opiekowała się Radą Młodzieżową dopóki Fudali nie odkrył, że współpracuje z Krząkałą. Dobrzy dla Fudalego nie są ludzie wg kompetencji, ale wg wazeliniarstwa. Biały, Arteks - polecam zapoznanie się z ideami Wojaczka, Lazara itd. To 2 letnie dziecko ma mądrzejsze pomysły....

  0 0
 • ~qwerty 2010-10-14 21:19:37

  Arteks buraku - skoncz mnie tu obrazac na forum, bo sie dowiem kim Ty jestes i sobie pogadamy. Nigdy w zyciu bucu nie bylem na zadnych studiach w rybnickim kampusie. Buahaha na wydziale elektrotechniki. tos mnie rozsmieszyl.

  0 0
 • ~werkk 2010-10-14 21:36:04

  JKM2010 ale podoba Ci się?

  0 0
 • ~Fiodore 2010-10-14 21:55:20

  qwerty widzę, że słoma z butów zaczyna powoli wychodzić - może lepiej upchaj jaz powrotem do tych gumowców.

  0 0
 • ~notlad 2010-10-14 23:39:32

  Nie znam ani jednej osoby, która znając Darka chociażby ze słyszenia, powiedziała o nim coś złego. To, po pierwsze, piekielnie jak na swój wiek doświadczona osoba, a po drugie nigdy nie można było mu zarzucić nieuczciwego zachowania. Po trzecie - gdyby nie Laska i jego harówka, to życie na kampusie wyglądało by zupełnie inaczej - ile gorzej, może lepiej nie mówić.

  0 0
 • ~qwerty 2010-10-14 23:54:25

  Fiodore - o moja slome sie nie martw. Poki co patrz na slome swoich przyjaciol typu Arteks.

  0 0
 • ~Arteks 2010-10-14 23:56:17

  @qwerty - sam jesteś bucem i to wyjątkowo wrednym. A to, że twoje opinie o kampusie w starciu z życiem cię kompromitują to twoja sprawa. Ja podejrzewałem, że tak musi być. Pozostało mi jeszcze odkryć skąd u ciebie taki uraz do marketów?! Powinieneś brać przykład z takiego Laski, któremu się chciało uczyć i który bardzo pozytywnie wypowiadał się o kampusie w jakimś wywiadzie jaki czytałem. Potrafi gość zorganizować Juwenalia, w akcję poprawy komunikacji kolejowej się zaangażował. Same plusy. Może tacy ludzie jak on ożywią te zgredziałe stworzyszenie rybnickich emerytów PO. Z pewnością zrobi tam poważną karierę. No a tobie pozostanie pisanie czarnego PR i zakaz oficjalnego przyznawania się do PO. W każdym razie bez studiów kariery u nich nie zrobisz... Humaniści poniżają nawet sklepikarzy, a co dopiero zwykłych elektryków. Tylko jednemu z Gdańska się kiedyś udało karierę zrobić. Ale on miał charyzmę i przebojowość. Ty wolisz gderanie i marudzenie. Gościu - marnujesz sobie życie a innym cenny czas ;P

  0 0
 • ~qwerty 2010-10-15 02:21:34

  Arteks - o mój dyplom się nie martw. Przykryje ten Twój dyplomik z michałków z zarządzania (czy co tam studiowałeś) piec razy. Nazwą uczelni, która go wydała, nazwą wydziału, kierunku i wynikiem na nim wypisanym. Najpierw upieprzyło Ci się, że mnie znasz, teraz już Ci ta bajeczka nie przechodzi to wymyśliłeś inne bzdury, żeby mnie obrzucać błotem na forum. Taktyka prawdziwie godna prezesa Jarka K.

  0 0
 • ~grzesnick 2010-10-15 08:10:32

  qwerty- nie dyskutuj z nimi. Jak córka Fudalego powie, że ma dosyć sprawowania władzy przez ojca też ją oplują od głupich humanistek. Są ślepi i zawistni i nic do nich nie dociera. Arteks, pan Olek żadnym wykształciuchem nie jest. Zakompleksiony człowiek przed komputerem. Mamy pole do socjologicznych badań nad kultem jednostki.

  0 0
 • ~Fiodore 2010-10-15 10:29:57

  Qwerty skoro to rzekomo nieprawda, to dlaczego się tak oburzyłeś? Przecież tamten wpis zamieściłeś pod wpływem emocji, a gdyby to nie była prawda, to te emocje nie osiągnęłyby takiego poziomu - najzwyczajniej byś go wyśmiał, ale nie, bo prawda boli najbardziej.

  0 0
 • ~qwerty 2010-10-15 10:34:25

  Kochane pieski Fudalego - naprawde nie musicie sie martwic o moje wyksztalcenie. Jest na tyle dobre, ze np. wiem keidy "ci" pisze sie duza, a kiedy mala litera, czego wielu z Was od lat nie moge tu na forum nauczyc. Jestem pewny, ze moj dyplom przykryje wszystkie Wasze razem wziete (jesli w ogole takie macie). Biedny tylko ten prawdziwy Alan, bo tak juz go tu znienawidziliscie, ze pewnie chetnie byscie go pogryzli, a chlop jest Bogu ducha winny ;)

  0 0
 • ~~BG 2010-10-15 11:23:00

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  0 0
 • ~bezimienny 2010-10-15 11:33:00

  eee tam, widać, że Ci co na nich narzekają robia to dla zasady, bo to ich cholernie dobra konkurencja :) i dobrze :) pozdro 106

  0 0
 • ~stojak 2010-10-15 11:40:36

  oni sa bardzo dobrzy, potrafią współpracować ze sobą, potrafią się zaprezentować. Pracowałem z nimi podczas organizacji pewnego wydarzenia w rybnickim kampusie, o Anecie tylko słyszałem, szczególnie tych dwóch to pierwsza liga, jak coś powiedzą, to jest zrobione, Wojtek teraz robi te biuro karier i pewnie mu to działa skoo chce to zrobić szerzej, znam kolesia i gdyby tak nie było to nie opowiadałby bajek, to po prostu społecznik a nie polityk kłamca, A Darek jak mówi, że coś trzeba zrobić z kampusem to oznacza to , że ma rację, kto jak kto ale on wie o czym mówi. wszystkiego dobrego dla tych, którzy ich kąsają PS nie obawiajcie się, jak już zostaną radnymi to dla Was też będą pracować, oby się im powidoło, potrzebujemy takich przedstawicieli

  0 0
 • ~grzesnick 2010-10-15 14:20:56

  jedno chciałem dodać. Pani Aneta jest godna podziwu za odwagę cywilną, która w tym zapyziałym miasterczku jest czymś wyjątkowym.

  0 0
 • ~ 2010-10-15 15:19:51

  JEŚLI NAPRAWĘ CHCĄ POMAGAĆ NIECH POMAGAJĄ SPOŁECZNIE, WTEDY UDOWODNIĄ, ŻE ZALEŻY IM NA LUDZIACH, A NIE CISNĄ SIĘ DO KORYTA. TYLE W TEMACIE.

  0 0
 • ~ 2010-10-15 20:02:47

  Właśnie takich osób potrzebuje rybnicki samorząd. Przede wszystkim radnych chcących pozytywnie działać. Wszyscy oni jak sądzę udzielają się społecznie, choć muszę poszukać więcej informacji o tych kandydatach. Póki co fajnie się prezentują w tym zestawieniu. Życzę powodzenia

  0 0
 • ~ 2010-10-15 20:04:49

  poddasze chętnie kupię w Czewionce-Leszczynach. Choć tam już większość poddaszy jest wykupionych i fajnie zaadoptowanych (balkony, okna dachowe etc) , ściągnięte pomysły co ~qwerty?

  0 0
 • ~ 2010-10-15 20:08:47

  ~Fiodore - dobre analityczne myślenie - -15 10:29:57- (zastopowało nawet klawiaturę)

  0 0
 • ~hub381 2010-10-15 21:40:01

  Od czasu do czasu oglądam na te rozmaite wypowidzi.A komentarze jakie są to widać.Od długiego czasu widzę takich stałych
  komentatorów na tym portalu jak np:qwerty,Arteks i jeszcze paru...Mam wrażenie,że są to poplecznicy obecnej ekipy na ratuszu.
  A tak prawdę mówiąc-na niby na wsystkim się znają a"howno"wiedzą.To jakieś mądrale kłótliwe niepoważne towarzycho.
  A do roboty karlusy przejęte i to do cięzkiej.-Pozdrawiam(PiS)(Przepraszam i spierdalam)

  0 0
 • ~bezimienny 2010-10-16 00:02:08

  @Tygrysek, ty baranie, PRZECIEŻ ONI DZIAŁAJĄ OD KILKU LAT JUŻ LUB NAWET DŁUŻEJ, sam być dupę ruszył a nie tylko madry na forum jesteś :) pozdro 106

  0 0
 • ~ 2010-10-16 06:51:50

  Rozpoczynamy akcję CHROŃ RYBNIK PRZED PLATFORMĄ, CHROŃ RYBNIK PRZED KRZĄKAŁĄ:)

  0 0
 • ~mily pan 2010-10-16 13:46:32

  Mlodzi z PO mysla sobie ze jak KRZAKALA wygra wybory to oni wejda do urzedu i tam dostana PRACE od KRZAKALY w URZEDZIE ALE TEN NIE WYPALI bo ponownie prezydentem zostanie Fudali.

  0 0
 • ~Arteks 2010-10-16 18:50:36

  @grzesnick - czy prawdziwy lokalny patriota nazywa Rybnik "zapyziałym miasteczkiem"? Możesz sobie tak nazywać Wodzisław czy Żory ale nie Rybnik! Niedawno był wywiad z naszym europosłem Olbrychtem. Przez chyba 10 lat opowiadał o młodości spędzonej w Rybniku w czasach najgłębszej komuny. Nie tylko że nie nazwał nawet ówczesnego Rybnika miasteczkiem to byłem pod wrażeniem jak opowiadał o różnych imprezach z tego czasu i klubach w których grało się jazz i blues. Ale ja z ust zwolenników PO już wiele razy słyszałe obraźliwe epitety pod adresem naszego miasta. Sam Krząkała też nie jest patriotą lokalnym. To kolejne powody dla których rybniczanie powinni głosować na ludzi, którzy to miasto kochają i walczą o jego interesy, A NIE TAKICH KTÓRZY JE OBRAŻAJĄ Z PO!

  0 0
 • ~elegant 2010-10-17 00:05:50

  Pani Aneta jest podobnie jak Kuczera i Krząkała nauczycielem .Oceniając inicjatywy tych obu panów twierdzę, że nie ma czego oceniać przez cztery lata próbują obrzydzać mieszkańcom Rybnika dorobek Fudalego.Zadnej konkretnej alternatywy. Slogany ,slogany.Cóż może wnieść kolejny pedagog? Przytaczając słowa naszego Wałęsy" mądrzej nie będzie , może będzie ładniej "

  0 0
 • ~latajacyholender 2010-10-17 13:22:07

  pani Aneto, z tego co wiem pomysł na zagospodarowanie strychów mieli dwaj radni z BSR I PiSu , niestety żaden radny z PO , więcej
  jeden z nich Kurpanik "wyparował" na własne życzenie z Komisji Mieszkaniowej ( ale o tym media nie pisały ) , ponieważ nie chciało mu się zajmować problemami mieszkańców mieszkań komunalnych.Trzeba pracować , również w terenie , a on nie miał czasu .Widzę, że chce się pani rywalizować z dybałą w obietnicach?

  0 0
 • ~ayatollah 2010-10-28 20:01:55

  "Aneta Bokuniewicz jeśli zostanie radną, będzie chciał się zająć problemami mieszkaniowymi oraz ofertę kulturalną i sportową miasta" - Zastanawia mnie w takim razie płeć tego Pana Bokuniewicz ;)

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co wg Ciebie jest przyczyną wyludniania się Rybnika?

Oddanych głosów: 3833