zamknij

Wiadomości

Pl. Wolności: lisek szukał wody w suchej fontannie (wideo)

2020-09-26, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Mamy już udomowione nutrie i bażanty, z dzikami bywa różnie. Pora na kolejny gatunek – lisy. Jeden z nich w nocy z czwartku na piątek był bardzo spragniony. Chciał zaczerpnąć trochę wody z fontanny na Placu Wolności. Ta jednak była sucha.

Reklama

O aktywności dzików już niedawno pisaliśmy. Na początku września dały się mocno we znaki pewnemu mieszkańcowi Rybnickiej Kuźni >>Zdewastowały ogród, zjadły sadzonki. „Dziki przeszły same siebie<<

Użyliśmy wtedy sformułowania, że Rybnik zamienia się powoli w ogród zoologiczny. Podtrzymujemy to zdanie – wszak w naszym mieście możemy spotkać już nutrie, bażanty, żółwie, a nawet lisy. W nocy z czwartku na piątek nasz Czytelnik miał nawet „bliski kontakt” z tym zwierzęciem.

Lisek kręcił się na Placu Wolności, szukał wody. Spróbował zaczerpnąć jej z fontanny. Rzecz jasna jej nie znalazł, ponieważ kurki fontann są w tym roku zakręcone >>Kurek zakręcony. W tym roku fontanny nieczynne<<

Czytelnik nagrał też krótki film ze zwierzęciem. Lis nie uciekał, był raczej zaciekawiony zachowaniem człowieka:

A czy Wy macie jakieś zdjęcia/filmy ze spotkania z dzikim zwierzęciem w Rybniku? Prześlijcie na adres: redakcja@rybnik.com.pl.

Oceń publikację: + 1 + 48 - 1 - 13

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (9):
 • ~Marco2 2020-09-26 11:41:39

  UWAGA ! Pilnie potrzebne poidełka dla lisków przy fontannie na Placu Wolności .

  55 6
 • ~tf2 2020-09-26 12:55:25

  Kasa została przepuszczona na czerwone śmietniki, na fontannę już pieniędzy nie starczyło. Przez komunistyczną ideologię UM cierpią i ludzie, i zwierzęta.
  Przy okazji - proszę je opróżniać w całości po zapełnieniu a nie w 40%.

  47 18
 • ~artefaks 2020-09-26 14:34:30

  Był deszcz i jak co widać na zdjęciu w niecce są duże kałuże.
  Więc mógł się napić , a nawet wykąpać.
  Lisek jednak jest mądry i widząc tabliczki ,, woda niezdatna do picia " się nie zdecydował

  31 4
 • ~marcin_14 2020-09-26 21:20:17

  Uwaga!prawdopodobnie lisek chory na wściekliznę

  9 13
 • ~znawca 2020-09-27 07:44:30

  Wow, hot njus!
  Lisek spragniony może być i wściekły.
  Przeciw wściekliźnie zwierzęta leśne też się szczepi.
  Co na to antyszczepionkowcy?
  Czy rząd PiSu, (minister środowiska, leśnicy) zaczepił już lisy aby rybnickie dzieci były bezpieczne?

  11 6
 • ~wtm 2020-09-27 20:27:58

  ~znawca ~marcin_14
  Inna nazwa wścieklizny to wodowstręt.
  Jeśli mamy do czynienia ze zwierzątkiem, które szuka wody i chętnie pije płyny, to raczej jest to przeciwieństwo objawów wścieklizny.

  9 0
 • ~Arteks 2020-09-27 21:46:42

  Wszyscy ci którzy podróżowali w tym specyficznym roku mogą potwierdzić, że fontanny w innych miastach działały normalnie - więc albo tam są normalniejsze władze albo nasz prezydent zdecydowanie przesadził z takimi oszczędnościami. Decyzja Kuczery bardzo niefortunna, głupia i szkodząca miastu i jemu. Moje zaufanie do niego zostało wyczerpane. Prezydent który nie potrafi w budżecie znaleźć 200 tys. na istotne dla Śródmieścia i miejskich ptaków fontanny - jest zwyczajnie nieudolny i nie nadaje się na to stanowisko. Pamiętacie hasło "dbamy o wszystkich" i ustawianie poidełek dla kotów? A o ptaki nie dbamy?

  11 4
 • ~arkussinus 2020-09-28 09:17:47

  panie arteksiku....czyli jak zwykle u kabociorza: brak wody w fontannie jest beee, ale "terroryzm" rowerowy.....już jest cacy??? Przypomnę, że to ten sam prezydent. Kurcze panie arteksiku, a może to dym z kominów domków tak dyskryminowanych przez pana "chałupiorzy"....po prostu "zeżarł" wodę??? W centrum(prawie) Rybnika ludzie żyją na butlach z gazem( a gazociąg mają pod nosem), ale pan narzeka na ludzi ekologicznie ogrzewających swoje domy- kilkaset, kilka kilometrów od tegoż centrum?

  4 4
 • ~Arteks 2020-09-28 10:58:20

  @arkussinus - z twoich wypowiedzi zawsze bije jadem i jakąś psychodelirią... Jak to chałupiorze są dyskryminowani skoro bezkarnie kopcą i powodują dyskomfort życia wszystkich? Jaki terroryzm rowerowy - skoro nikt nie jest zmuszany do korzystania z roweru? A po co używać butli z gazem w sytuacji kiedy każdy może mieć w domu nowoczesną kuchnię indukcyjną? I co ten twój szaleńczy wywód ma wspólnego z fontannami?

  4 6

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Przepisy dotyczące aborcji w Polsce:

Oddanych głosów: 1207