zamknij

Wiadomości

Parking na Kampusie otwarty wieczorami, ale tylko tymczasowo

2013-05-16, Autor: Dominika Kuśka
Rybnickie Służby Komunalne zapowiadały, że z parkingu na Kampusie będą mogli korzystać wyłącznie studenci i pracownicy uczelni, również wieczorami. Od dwóch tygodni jednak wieczorami parking na Kampusie jest dostępny. Według RSK to sytuacja tymczasowa. Dlaczego nie może tak być zawsze?

Reklama

Przypomnijmy, z początkiem maja na parkingu na Kampusie zostały wprowadzone opłaty abonamentowe. Mogą z nich korzystać wyłącznie studenci i pracownicy uczelni. Choć pozostałe parkingi miejskie od godziny 18:00 są bezpłatne, parking na Kampusie miał jednak być zamknięty przez cały czas.

>> Od maja parking na Kampusie płatny. Czy wystarczy miejsc dla wszystkich studentów?

Parking na Kampusie jest płatny dopiero od dwóch tygodni. Mogą z niego korzystać studenci, którzy wykupili abonament. Późnym popołudniem, gdy zajęcia na uczelniach dawno są już skończone, bramka parkingowa jest otwarta. Oznacza to, że każdy może tu bezpłatnie zostawić swój samochód. – Obecnie testujemy nasz system abonamentowy. W ciągu dnia, mniej więcej do godziny 18:00 inkasent parkingowy obserwuje, czy wszystko działa bez zarzutów. Po skończonej pracy zostawia jednak otwartą bramkę, żeby studenci, którzy jeszcze nie wyjechali, mogli bez kłopotów opuścić parking – tłumaczy Jarosław Kacprzak, wicedyrektor Rybnickich Służb Komunalnych.

Parking otwarty wieczorami byłby z pewnością udogodnieniem dla mieszkańców. Jednak Rybnickie Służby Komunalne zdecydowały, że parking będzie wyłącznie dla studentów, przez całą dobę. – To jest sytuacja tymczasowa. Prawdopodobnie już w przyszłym tygodniu bramka parkingowa będzie zamknięta przez cały czas – mówi Jarosław Kacprzak.

Dlaczego więc wieczorami rybniczanie nie będą mogli zaparkować na Kampusie? – Póki co nie planujemy otwierania parkingu w godzinach wieczornych. Mieszkańcy miasta spokojnie mogą skorzystać z parkingu m.in. przy ulicy M. Skłodowskiej-Curie. Nie otrzymałem informacji o brakujących tam miejscach, zwłaszcza nocą – podsumowuje wicedyrektor RSK.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 6

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~dhakarey 2013-05-16 09:15:03

  "Póki co nie planujemy otwierania parkingu w godzinach wieczornych. Mieszkańcy miasta spokojnie mogą skorzystać z parkingu m.in. przy ulicy M. Skłodowskiej-Curie. Nie otrzymałem informacji o brakujących tam miejscach, zwłaszcza nocą" Bo zwłaszcza nocą ten parking jest dalej płatny, ech. To samo tyczy się abonamentów. Zrobili parking koło domusa płatnym pod pretekstem abonamentowców, a na Skłodowskiej parkuje max 20-25 samochodów, a miejsc jest podobno 74

  2 0
 • ~Maniak 2013-05-16 09:17:01

  No tak, po co ulatwiac jak tradycyjnie mozna utrudniac. Taka polska filozofia urzedasow, zawsze trzeba wybrac opcjekyora utrudnia zycie, bo motlochowi ktory placi nasze wyplaty nie moze byc za dobrze.

  2 0
 • ~lukaszn84 2013-05-16 09:38:10

  PRZED UM JEST WYBRUKOWANY PLAC I SZLABAN. A MOŻE TAM ZROBIĆ PARKING? POSTAWIĆ JAKIEGOŚ PODWŁADNEGO FUDALEGO I BĘDZIE POBIERAĆ OPŁATY. DLACZEGO UM ROBI PŁATNE PARKINGI TAK DALEKO OD SWOJEGO KRÓLESTWA JAK POD SAMYM NOSEM MA COŚ NA CZYM MOŻE ZAROBIĆ. HMMMM ZAPOMNIELI O TAKIM SKARBIE CZY JAK? :p:p:p

  3 0
 • ~smerfetka 2013-05-16 16:25:01

  Dlaczego nie piszecie jak teraz wygląda na tym parkingu? Około 20-30 samochodów, a reszta studentów ściąga ze wszystkich stron, przy cmentarzu ful, przy okolicznych osiedlach ful... Kwestia czy jest otwarte wieczorem jest tu akurat najmniej istotna... Swoją drogą wczoraj bramki były otwarte cały dzień i niepilnowane ;)

  7 0
 • ~Serweta 2013-05-16 23:41:38

  Ciekawe gdzie można poczytać regulamin tegoż parkingu?
  Jeżeli chciano ograniczyć liczbę samochodów tylko do samochodów pracowników i studentów, to po co wprowadzono opłaty? Nie wystarczyłaby karta?

  3 0
 • ~Serweta 2013-05-16 23:51:51

  Proponuję, aby dziennikarze mocniej się nad tą sprawą zastanowi, aniżeli tylko mało znaczące otwarcie parkingu wieczorami.
  Czy ktoś zapytał studentów jak bardzo są zadowoleni z "własnego" parkingu?
  Mam nadzieję, że przy okazji najbliższych wyborów przedstawią swoją opinię swoim radnym.

  A przy okazji brakuje jakiś dobrych reportaży i pogłębionej refleksji dot.spraw rybnickiego regionu.

  2 0
 • ~Heksa13 2013-05-17 07:19:39

  ~Serweta pamiętaj że cały teren należy do miasta. Więc studentom nic do tego. Poza tym rybnickim studentom trochę się wygody zachciało. Ja studiowałam w Katowicach - konia z rzędem dla tego kto znajdzie wolne miejsce po 7.15 pod UŚ. Nikogo z władz uczelni to nie interesowało a pani w dziekanacie powiedziała mi że mogę przecież dojeżdżać komunikacją miejską a nie wygodnie samochodem. Grunt że sami wykładowcy mieli gdzie parkować. Podejrzewam że w Rybniku jest tak samo. Władze uczelni dogadały się z RSK co do parkowania swoich samochodów (może i darmo) a ty studencie płać i płacz.

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Na czym Miasto Rybnik powinno oszczędzać?

Oddanych głosów: 2390