MKKS Rybnik wygrał z UKS-em MOSM Bytom z przewagą 79 punktów!

2019-01-28, Autor:

W sobotnim spotkaniu MKKS Rybnik rozgromił we własnej hali UKS MOSM Bytom aż 137:58.

Młody zespół z Bytomia skazany był w tym pojedynku na pożarcie. Ze względu na kontuzje do spotkania przystąpił bez kilku ważnych dla swojej rotacji zawodników. Z podobnym problemem rybniczanie mieli do czynienia przez niemal całe poprzednie rozgrywki, jednak w tegorocznych, na chwilę obecną, zespół posiada pełne zestawienie personalne oraz jest na dobrej drodze do zbudowania optymalnej formy.

Mecz miał przez cały czas bardzo podobny przebieg, w którym podopieczni trenera Łukasza Szymika dominowali nad rywalami zarówno w ataku jak i w obronie. Aż siedmiu graczy MKKS-u osiągnęło kilkunastopunktowe zdobycze, dwóch kolejnych było tego blisko, a wszyscy, włącznie z kolejnym młodym debiutantem w pierwszym zespole, wychowankiem MKKS-u Rybnik, niespełna 16-letnim Kacprem Margiciokiem, wpisali się na listę strzelców. Nasza drużyna zdobyła 40 punktów w kwarcie oraz 137 w całym meczu co jest zdecydowanym rekordem w tegorocznych rozgrywkach.

Rybniczanie grający po 43 dniach przerwy przed własną publicznością pokazali tradycyjnie swoje zaangażowanie oraz dużą chęć do gry. Już w trzeciej kwarcie złamali barierę 100 punktów oraz po celnej trójce A.Białdygi zdobyli 1000 punkt w sezonie.

Drużyna z Bytomia grała ambitnie, ciesząc się z każdej udanej akcji i kilkukrotnie wykorzystując ofensywne nastawienie rywala, które wprowadzało drobne nieporozumienia w obronie. Przez praktycznie cały pojedynek goście bronili strefą podwajając pod koszem, ale w zamian otwierając pozycje do rzutów za 3 punkty. Rybniczanie zdobywali punkty na różne sposoby, z reguły upraszczając grę, gdyż stosowanie zaawansowanych koncepcji taktycznych w tych warunkach mijało się z celem. Do przerwy gospodarze trafili 8 trójek, a w drugiej połowie 4, głównie dlatego, że agresywna i wyżej ustawiona obrona stwarzała wiele sytuacji do kontrataków. Ostatecznie MKKS wygrał z przewagą 79 punktów notując dwunaste, kolejne zwycięstwo w rozgrywkach.

Już w najbliższy piątek 1 lutego o godzinie 18:00 w Raciborzu rybniczanie zmierzą się w o wiele ciekawszym pojedynku rewanżowym z Ofensywą. Zajmujący drugie miejsce w tabeli i dobrze znany rywal postawił w pierwszym meczu trudne warunki, a jeszcze trudniejszych spodziewać się należy w jego hali. – Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Areny Rafako i do dopingu naszej drużyny – usłyszeliśmy w rybnickim klubie.

MKKS Rybnik - UKS MOSM Bytom 137:58 (28:13, 39:12, 40:18, 30:15)

Punkty dla MKKS-u: K.Zieliński 19, A.Białdyga 18, T.Tomanek 16, M.Mucha 16, B.Sładek 15, Ł.Ochodek 14, M.Mazur 14, T.Czajkowski 8, R.Królikowski 8, R.Koczy 5, M.Rakszawa 2, K.Margiciok 2