MKKS Rybnik bliski sprawienia niespodzianki z Basketem Hills Bielsko-Biała

Adam Doliba 2021-12-11, Autor:

W 14. kolejce II ligi koszykarze MKKS-u Rybnik przegrali przed własną publicznością z faworyzowanym Basketem Hills Bielsko-Biała zaledwie dwoma punktami.

Kolejny dreszczowiec zafundowali swoim kibicom rybniccy koszykarze. Niestety tym razem bez happy endu.

W hali „Ekonomika” MKKS podejmował trzecią drużynę w tabeli, Basket Hills Bielsko-Biała. Skazywani na porażkę rybniczanie postawili się faworyzowanemu rywalowi i byli bardzo blisko sprawienia niespodzianki.

MKKS udanie wszedł w mecz prowadząc po kilku minutach 10:2. Kolejny dobry moment rybniczanie mieli w drugiej kwarcie, kiedy wygrywali różnicą 10 punktów – 39:29. Po chwili był jednak remis 39:39.

Gospodarze ponownie odskoczyli na 10 oczek w trzeciej kwarcie – 53:43. Jednak i tę stratę bielszczanie szybko odrobili. W ostatniej partii przyjezdni zbudowali kilkupunktową przewagę i to MKKS musiał gonić wynik (67:73). Na pięć minut przed końcem na tablicy wyników był remis 75:75.

Przy stanie 75:79 rybniczanie zdobyli pięć punktów z rzędu i 90 sekund przed końcową syreną wygrywali 80:79. Ostatnie słowo należało jednak do faworytów. MKKS przegrał z Basketem Hills 80:82.

W tym roku rybniccy koszykarze rozegrają jeszcze dwa mecze. Najpierw w zaległym spotkaniu 8. kolejki podejmą KK UR Bozza Kraków (13 grudnia, godz. 19:00), a następnie zmierzą się na wyjeździe z MKS-em II Dąbrowa Górnicza (18 grudnia).

MKKS Rybnik - Basket Hills Bielsko-Biała 80:82 (22:20, 25:23, 20:22, 13:17)

MKKS Rybnik: Kosiorowski Marcin 16, Kawczyński Piotr 2, Anduła Adam 16, Wydra Kacper 18, Tomanek Tomasz 10, Koczy Rafał 0, Kukuczka Szymon 2, Lewandowski Igor 3, Majewski Kacper 13

14. kolejka II ligi (grupa C): MKS II Dąbrowa Górnicza - KS Cracovia Yabimo MG13 Kraków 88 : 85 GTK Sordrew AZS II Gliwice - KK UR Bozza Kraków 95 : 135 AK Iskra Częstochowa - Oknoplast Korona Kraków 95 : 83 MKKS Rybnik - Basket Hills Bielsko-Biała 80 : 82 TS Wisła Kraków - KKS Ragor Tarnowskie Góry 78 : 81 AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice - Niedźwiadki Chemart Przemyśl 98 : 69 BS Polonia Bytom - Miejski Czeladzki Klub Sportowy 105 : 68 AZS Częstochowa - MUKS 1811 Tarnów 91 : 68