MKKS pokonał gości z Otmuchowa

2011-12-13, Autor:
W dziewiątym meczu III ligi MKKS Rybnik wygrał na własnym boisku z MKS-em Otmuchów. Było to piąte zwycięstwo rybniczan w tym sezonie.

W hali Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych MKKS Rybnik podejmował MKS Otmuchów. Od samego początku goście popełniali dużo błędów. Dzięki celnym rzutom rybniczan w pierwszej kwarcie wypracowali sobie 15-punktową przewagę. W 3 minucie drugiej kwarty naganne zachowanie zawodnika MKS-u Otmuchów spowodowało wyrzuceniem go z boiska. Po tym zdarzeniu przewaga MKKS-u zmalała do 8 punktów.

Kolejne kwarta rozpoczęła się od odrabiania strat przez Otmuchów. Doprowadzili oni do remisu 49:49, lecz rybniczanie nie dali wyjść na prowadzenie gościom i od razu uciekli na kilka punktów. Ich przewaga powiększała się z każdą minutą. Mecz zakończył się z wynikiem 95:70 dla MKKS-u Rybnik.

Rybniczanie w tabeli zajmują czwarte miejsce z dorobkiem 14 punktów.

Następny mecz MKKS Rybnik rozegra z AZS-em Gliwice w hali Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w sobotę 17 grudnia o godzinie 15:00.

MKKS Rybnik - MKS Otmuchów 95:70 (26:11, 19:26, 24:19, 26:14)

MKKS Rybnik: Sidor 21(5x3), Chrobok 4, Gawęda 2, Badyński 2, Widenka 2, Kachel 25(3x3), M.Redliński 4, Smołka 6(2x3), E.Redliński 3, Adamczyk 14(1x3), Grzybek 12.