MKKS: drugi mecz i druga wygrana

2016-04-17, Autor: ad
MKKS Rybnik odniósł drugie zwycięstwo podczas półfinałowego turnieju o awans do II ligi koszykówki mężczyzn, który od piątku rozgrywany jest w popularnym "Ekonomiku". W sobotę podopieczni Łukasza Szymika pokonali Bombardiera Szczecin.

Konfrontacja drużyn z Rybnika i Szczecina to rywalizacji dwóch zespołów, które w piątek wygrały swoje mecze. W sobotę od początku ton rywalizacji nadawali zawodnicy MKKS-u. Dobrze pod koszem grali Krzysztof Zieliński i Rafał Grzybek. Dzięki temu to Bombardier cały czas musiał gonić wynik.

Losy meczu mogły rozstrzygnąć się w trzeciej kwarcie, kwarcie. Szalał wtedy Adam Białdyga, który jak na lidera przystało trafił kilka ważnych trójek. Jako, że nadal nie do zatrzymania był Zieliński, MKKS prowadził nawet dwucyfrowo.

W końcówce meczu Bombardier zdołał zmniejszyć straty nawet do czterech punktów, ale w kluczowym momencie przełamał się Kamil Szczepaniak. Rzucający MKKS-u trafił dwie arcyważne trójki i rybnicki zespół mógł cieszyć się z wygranej.

W drugim sobotnim meczu MKS Ochota Warszawa pokonała UKS Nenufar Kode Ełk 92:58.

Niedzielny mecz MKKS Rybnik rozegra o godzinie 12:30, a rywalem będzie zespół ze stolicy kraju. Po sobotnich spotkaniach pomimo dwóch wygranych nasz zespół nadal nie ma zapewnionego awansu do turnieju finałowego.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 0

Co wg Ciebie jest przyczyną wyludniania się Rybnika?