zamknij

Wiadomości

Kto zdewastował ogródek na rynku? Straż zabezpieczy nagranie

2021-05-31, Autor: bf

Wracamy do bulwersującego tematu. Chodzi o zdewastowany ogródek letni. Straż Miejska w Rybniku zabezpieczy nagranie z rynku i przekaże policji. Mundurowi przyjęli zgłoszenie w tej sprawie.

Reklama

Wczoraj pisaliśmy o zniszczeniach, jakie spowodował wandal lub wandale na rynku. W nocy z piątku na sobotę ktoś powywracał kwietniki >>Wandal zdewastował ogródek na rynku (zdjęcia, wideo)<<

Wielu z Was pytało się o monitoring miejski i reakcję straży miejskiej. Dawid Błatoń, rzecznik tej formacji wyjaśnia, że miniony weekend obfitował w zgłoszenia nie odnotowywane do czasu zniesienia obostrzeń covidowych.

- Gros młodych ludzi spragnionych spotkań towarzyskich ruszyło do centrum miasta. Przełożyło się to na liczbę zgłoszeń, które przyjął dyżurny Straży Miejskiej w Rybniku. Większość spośród ponad 50 zgłoszeń (w tym 19 operatora monitoringu) dotyczyła osób nietrzeźwych i skutków ich działań: spożywania alkoholu w miejscach publicznych, zakłócania ciszy, spokoju i porządku publicznego, zaśmiecania lub zanieczyszczania miejsc publicznych oraz osób nietrzeźwych i bezdomnych – mówi.

Zaznacza jednak, że wśród tych zgłoszeń nie było przypadku wandala na rynku.

- Zniszczenie mienia jest ścigane na wniosek osoby pokrzywdzonej. Jak dotąd nie otrzymaliśmy takiego zgłoszenia. Materiał z monitoringu zostanie zabezpieczony na potrzeby dalszego postępowania – dodaje Dawid Błatoń.

Dalsze czynności prowadzi policja w Rybniku.

- Przyjęliśmy zgłoszenie, prowadzimy działania wyjaśniające w tej sprawie w kierunku wykroczenia – mówi asp. Bogusława Kobeszko, rzecznik rybnickiej policji.

Jak dodaje nasza rozmówczyni, straty oszacowano na 500 złotych. Policja czeka na przekazanie zapisu monitoringu.

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 8

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~Sinner 2021-05-31
  14:24:12

  44 5

  Co za czasy, bydło, zero kultury. Patologia, która nigdzie nie potrafi się zachować. Co trzeba mieć we łbie, żeby być takim głąbem. Lidzie nie zaslugują na to, żeby likwidować obostrzenia. Nie szanują tego co mają. Stadiony, ogródki, koncerty i inne to powinno być pozamykane tak długo, aż ludzie zaczną się zachowywać jak należy.

 • ~jajko 2021-05-31
  14:28:00

  36 4

  Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale wypowiedź rzecznika straży miejskiej jest jakby dziwna. Interpretuje to tak, że jeżeli ktoś będzie rzucał kamieniem w okno mojej kamienicy na rynku, a osoba na monitoringu to zauważy to i tak nikt nie podjedzie bo będą czekać na zgłoszenie osoby prywatnej?

  Zastanawiam się jaki sens jest zatrudniania rzeczników prasowych w straży miejskiej? Szpitala Wojewódzkiego? Przecież to nie są rzecznicy tylko osoby odpowiedzialne za propagandę i lukrowanie wszystkich informacji. Czym różnią się wypowiedzi rzecznika prasowego straży miejskiej 3 szpitala od wiadomości w TVP? Zastanawia mnie to tym bardziej, gdyż władze naszego miasta nieraz krytykują działania naszego rządu. Sami zaś działają praktycznie identycznie identycznie. Dlaczego rzecznik straży miejskiej nie odpowiedział wprost czy ktoś widział moment dewastacji ogródka na monitoringu? Taką informację chyba powinien przekazać wprost prawdziwy rzecznik prasowy.

 • ~Kimi73 2021-05-31
  14:54:58

  14 8

  PiSioki albo majoki

 • ~czlowiek_w_masce 2021-05-31
  16:57:50

  11 5

  Nie wiadomo czy się cieszyć że ktoś rozwalił te ogródki czy martwić że jakieś małpy uciekły z zoo.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy udzieliłbyś absolutorium prezydentowi Piotrowi Kuczerze?
Oddanych głosów: 388