Koszykówka kobiet: RMKS Rybnik rozbił w Raciborzu miejscowy RKK AZS

2018-11-25, Autor:

W pierwszym meczu rundy rewanżowej w II lidze koszykówki kobiet zawodniczki RMKS-u Rybnik wygrały w Raciborzu z miejscowym RKK AZS 49:27.

Rybniczanki rozpoczęły spotkanie od mocnego uderzenia. Za 3 punkty trafiła Zuzanna Paradowska - najskuteczniejsza zawodniczka RMKS-u w całym spotkaniu. Kolejne 4 punkty dołożyła Katarzyna Jagła, a po dwóch celnych rzutach wolnych Joanny Soboty rybniczanki prowadziły już 9:0.

Przy wyniku 11:2 skuteczniej zaczęły grać miejscowe zawodniczki, które zdobyły 6 punktów z rzędu. Pierwszą kwartę rybniczanki wygrały 11:8.

W kolejnych kwartach koszykarki RMKS-u systematycznie powiększały przewagę nad swoimi rywalkami. Największą osiągnęły w 3. minucie czwartej kwarty, kiedy to prowadziły 45:19.

W tabeli śląskiej I grupy II ligi z kompletem 6 zwycięstw prowadzi RMKS Rybnik.

Po miesięcznej przerwie rybnickie koszykarki wracają na własny parkiet. W niedzielę 2 grudnia o godzinie 17:00 w hali sportowej w Rybniku-Boguszowicach rozpocznie się mecz RMKS Rybnik - Pogoń Ruda Śląska. W pierwszym spotkaniu tych drużyn, rozegranym w Rudzie Śląskiej, rybniczanki wygrały 68:52.

RKK AZS Racibórz - RMKS Rybnik 27:49 (8:11, 5:12, 6:17, 8:9)

Punkty dla RMKS-u zdobyły: Z. Paradowska 19 (3x3), N. Ponikowska 11, W. Walocha 6, K. Jagła 5, A. Rok 4, J. Strymecka 2, J. Sobota 2, M. Struzik 0. Dla RKK AZS Racibórz punkty zdobyły: A.Botorek 7, M.Opiatowska 7, K.Zimnicka 6, K.Chuda 4, A.Bogusz 2, Z.Stęc 1