Koszykówka, II liga: MKKS Rybnik przegrał w Czeladzi

2022-01-30, Autor:

W 21. kolejce II ligi koszykarze MKKS-u Rybnik przegrali na wyjeździe z Miejskim Czeladzkim Klubem Sportowym.

Rybniccy koszykarze dobrze rozpoczęli spotkanie w Czeladzi. W końcówce pierwszej kwarty uciekli rywalom na 8 punktów. Na minutę przed końcem drugiej kwarty prowadzili 40:30.

Na początku drugiej połowy rybniczanom udało się odskoczyć nawet na 13 oczek (48:35). Wtedy jednak zaczęło się coś psuć w ich grze i 13 punktów z rzędu zdobyli gospodarze (48:48). Po trzeciej kwarcie MKKS przegrywał 52:53.

Do połowy czwartej kwarty trwał wyrównany bój (62:61). W samej końcówce jednak więcej zimnej krwi zachował MCKS (81:69), który ostatecznie zwyciężył 83:76.

W barwach MKKS-u znakomity mecz rozegrał Igor Lewandowski, który zdobył 25 punktów.

Miejski Czeladzki Klub Sportowy - MKKS Rybnik 83:76 (19:27, 16:14, 18:11, 30:24)

MKKS Rybnik: Kosiorowski Marcin 4, Kawczyński Piotr 3, Anduła Adam 6, Wydra Kacper 15, Tomanek Tomasz 11, Czorny Jan 5, Kukuczka Szymon 0, Lewandowski Igor 25, Majewski Kacper 7

21. kolejka II ligi (grupy C): MKS II Dąbrowa Górnicza - GTK Sordrew AZS II Gliwice 96 : 79 MUKS 1811 Tarnów - KS Cracovia Yabimo MG13 Kraków 87 : 70 KK UR Bozza Kraków - Basket Hills Bielsko-Biała 87 : 61 AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice - AK Iskra Częstochowa 98 : 68 TS Wisła Kraków - AZS Częstochowa 62 : 54 Miejski Czeladzki Klub Sportowy - MKKS Rybnik 83 : 76 Oknoplast Korona Kraków - BS Polonia Bytom 81 : 122 Niedźwiadki Chemart Przemyśl - KKS Ragor Tarnowskie Góry