zamknij

Wiadomości

Karta LGBT też w Rybniku? Komentarz prezydenta

2019-03-19, Autor: bf

Ten temat rozgrzewa ostatnio opinię publiczną. Chodzi o kartę LGBT Plus, która zostać wprowadzona w Warszawie. Czy w Rybniku myśli się o podobnym rozwiązaniu? Zdanie zabrał prezydent Piotr Kuczera.

Reklama

W ostatnim czasie media ogólnopolskie prześcigają się w publikacjach nt. sporu wokół karty LGBT. Wprowadzenie tego projektu w Warszawie obiecał podczas kampanii wyborczej Rafał Trzaskowski. Teraz zaczyna wprowadzać pomysł w życie ku niezadowoleniu wielu mieszkańców.

Wprowadzenie karty LGBT będzie równoznaczne z propagowaniem „edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej w każdej szkole, uwzględniającej kwestie tożsamości psychoseksualnej i identyfikacji płciowej, zgodnej ze standardami i wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO)”.

Deklaracja WHO przewiduje bowiem „uzyskiwanie świadomości związanej z tożsamością płciową” wśród dzieci. Edukatorzy seksualni poruszaliby ponadto temat antykoncepcji, seksu w Internecie czy ról płciowych.

Jak dowiadujemy się w mediach, wejście w życie karty LGBT Plus będzie związane z powołaniem programu przeciwko przemocy, czy wprowadzenie zajęć edukacyjnych z wiedzy o innych orientacjach seksualnych dla dzieci w szkołach podstawowych.

Co ciekawe, karta LGBT Plus obowiązuje już w innych polskich miastach: Krakowie, Częstochowie, Poznaniu i Łodzi.

Czy w Rybniku możemy spodziewać się wprowadzenia podobnych rozwiązań? - Nie przewidujemy przyjmowania deklaracji LGBT Plus. Obecnie temat deklaracji jest eksploatowany politycznie. W każdym społeczeństwie zachodzą zmiany, o których trzeba dyskutować merytorycznie, jestem za tym, by szukać rozwiązań, które by wzmacniały więzi społeczne. Aktualnie ta rozmowa nie zmierza w dobrym kierunku, a już z całą pewnością rok wyborczy jej nie służy – komentuje prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Jesteście za czy przeciw wprowadzeniu karty LGBT Plus w Rybniku?

Oceń publikację: + 1 + 122 - 1 - 423

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (76):
 • ~ 2019-03-19 15:22:39

  nikt nie będzie moich dzieci dewiacji uczył

 • ~frbro 2019-03-19 15:24:18

  Dla mnie to jest proste. Żyj i pozwól żyć. Niezależnie kim się czujesz i czy wolisz mężczyzn czy kobiety. I przyznam szczerze, że jak mialem 16 lat to miałem trochę inne poglądy (choć nigdy całkiem skrajne, raczej to była po prostu niechęć do homoseksualistów) ale na szczęście już z nich wyrosłem. Trzymam kciuki za to, żeby w tym kraju każdy mógł bezpiecznie żyć, bezpiecznie wyjść na ulicę i żeby nie musiał żyć w strachu, że ktoś się do niego przyczepi bo trzyma się z innym chłopakiem za rękę. Te wszystkie podziały, przypisywanie do jednej czy innej grupy, do niczego dobrego nigdy nie prowadzą. Niech sobie każdy jest kim chce.

 • ~ 2019-03-19 15:42:46

  @frbro - oczywiście dodaj jeszcze, że Twoim marzeniem jest cofnięcie czasu do okresu Twojego dzieciństwa i poukładania pewnych relacji rodzinnych na nowo. To jest, czułbyś się zaszczycony, gdyby któryś z Twoich kolegów powiedział Tobie coś takiego: "Poznałem Twoich rodziców. Mili z nich PANOWIE".

  Idąc w stronę liberalizacji poglądów, wcześniej czy później dojdziemy do etapu, w którym pojęcie "rodzice" nie będzie oznaczało jedynie "matka i ojciec", lecz czasem "ojciec i ojciec" czy "matka i matka".

  Może innym to obojętne, ale ja czuję się szczęśliwy z tego powodu, że zostałem wychowany przed matkę i ojca. Być może inni żałują, że nie byli wychowywani w domu przez 2 ojców lub 2 matki.

 • ~ 2019-03-19 15:46:25

  @Przekliniak, wystarczy jedno zdanie, by wiedzieć, że nie masz pojęcia z czym karta LGBT się wiąże. Mniej reżimowych mediów zalecam. Serio, serio.

 • ~ 2019-03-19 15:48:17

  @siwy-rybnik, zawsze lepiej przez ojca i ojca lub matkę i matkę, którzy dziecko kochają i wychowują w atmosferze szacunku niż przez matkę i ojca, którzy na dobrą sprawę nigdy nie powinni zostać rodzicami.

 • ~ 2019-03-19 15:48:37

  ~frbro! W domu, w życiu codziennym, to ty czy każdy inny niech sobie stosunki robi z kim chce, ale żaden gej czy lesbijki nie będą mi uczyć w szkole i edukować na ten temat moich dzieci. Daleko z rękami od nich!!!

 • ~ 2019-03-19 15:50:23

  Jeśli ktoś chciałby cofnąć czas i być wychowywany przez 2 ojców (zamiast przez matkę i ojca), proszę o kliknięciu w MINUS przy moim komentarzu. Ciekaw jestem, jak wiele osób uważa, że wiele straciło w swoim życiu na tym, że nie mogli być wychowywani w domu przez 2 ojców.

 • ~qwer 2019-03-19 15:51:56

  Jest opcja że ta patologiczna władza w tym mieście do tego dopuści.

 • ~ 2019-03-19 15:51:58

  Człowiek rodzi się mężczyzną lub kobietą i tego nie da się podważyć.Jeżeli mężczyzna chce być kobietą,a kobieta mężczyzną to trzeba tym ludziom pomóc nie przez przywileje i ustanawianie jakichś chorych tworów tylko przez lekarza psychiatrę w celu przywrócenia im naturalnej psychiki.To samo dotyczy orientacji seksualnej.Pomoc na zasadzie leczenia,a nie popierania wynaturzeń.Protesty,marsze,karty lgbt itd.To normalni obywateli mają problem,a nie wielce pokrzywdzeni ,,INNI,,

 • ~ 2019-03-19 15:58:00

  Zgadzam się z niektórymi komentarzami.Matką może być tylko i wyłącznie kobieta,a ojcem tylko i wyłącznie mężczyzna.Jak para gejów chce dziecko to niech ,,SAMICA GEJ,,urodzi dziecko zrobione przez ,,SAMCA GEJA,,

 • ~ 2019-03-19 15:58:42

  Aby pary homoseksualne nie czuły się dyskryminowane, może dla takich osób stwórzmy odrębne wersje Biblii, np.:

  1) Dla KOBIET - w raju żyli Ewa i ... Maria;
  2) Dla MĘŻCZYZN - w raju żyli Adam i ... Józef.

  Inaczej za chwilę padnie oskarżenie, że Biblia dyskryminuje osoby homoseksualne.

  P.S. No i oczywiście Przykazania Boże też należy "zaktualizować". Nie tylko "Czcij ojca swego i matkę swoją", ale również - w zależności od wersji:

  1) "Czcij ojca swego i ojca swego";
  2) "Czcij matkę swoją i matkę swoją".

 • ~frbro 2019-03-19 16:03:56

  @siwy-rybnik, a czemu nie? Co w tym w sumie złego? Serio pytam. Co poza tym "że zawsze było inaczej" Cię w tym odrzuca? Czy lepiej jak koledzy by mi wtedy powiedzieli "poznałem Twoich rodziców. Trochę dużo piją, ale są całkiem spoko. A te siniaki to skąd masz?"? Baba innej baby i chłop chłopa nie mogą kochać? Dlaczego? Przy tej wszechobecnej patologii to ja serio wierzę, że chłop z chłopem mogą stworzyć lepszy dom niż nie jeden ten który teraz mamy trzymając się modelu "klasycznej rodziny".

  Uznawanie w XXI wieku, że homoseksualizm to nie jest naturalna rzecz, to jest zwyczajna ignorancja. Można tego nie lubić, ale nie da się temu zaprzeczyć. Nie tak bardzo dawno kobiety nie miały praw wyborczych, a w Ameryce był podział rasowy i też wszyscy uznawali to za normalne. Czy teraz uznajesz za normalne to że kobiety mają takie same prawa jak mężczyźni, a kolor skóry nie ma znaczenia? Bo gwarantuje Ci że dokladnie taka sama niecheć do zmiany tego stanu była wtedy, jak teraz jest do LGBT. Cywilizowane kraje już temat LGBT przetrawiły. My też w końcu też do tego dojdziemy, nie mam wątpliwości. Po prostu jak na wszystko potrzeba czasu i edukacji, a czasem niestety niepopularnych kroków.

 • ~Anna Ryż 2019-03-19 16:09:56

  Niektóre wypowiedzi na tym forum porażają. Rozumiem ludzi o innym światopoglądzie, ale trzeba trochę się natrudzić i zgłębić temat dotyczący karty LGBT, potem można zabrać głos. Czytając wpis "monnie" odnoszę wrażenie, że On czy Ona ma ze sobą problem. Niewiedza szkodzi. Głupim i niewyedukowanym społeczeństwem łatwiej rządzić.

 • ~artefaks 2019-03-19 16:14:15

  Chociaż zdecydowanie preferuję tradycyjny model kulturowy.Nie życzę sobie by ktokolwiek ingerował w moją prywatność. Jednak wolność każdego człowieka kończy się tam, gdzie naruszana jest wolność innego człowieka. W tej chwili żaden LBGT nie jest ze mną na kursie kolizyjnym.Więc po co szukać sensacji? Za to na kursie kolizyjnym są krzykacze którzy w moim imieniu usiłują umoralniać społeczeństwo.Nikt się nawet nie pyta o moje zdanie w tej kwestii. I to mi zdecydowanie nie pasi. Żeby było ciekawie, to największe ,,autorytety" z tamtej strony są w to same jako kryptogeje utytłane.

 • ~ 2019-03-19 16:15:22

  Program jest jeden: Włożyć owłosione łapska do naszych majtek i do majtek naszych dzieci.

  87 94
 • ~ 2019-03-19 16:17:32

  LGBT
  nienaturalne postrzeganie rzeczywistości .

 • ~ka22 2019-03-19 16:18:56

  Większość panów komentujących przedawkowała prawackie pisemka.
  W którym miejscu karta mówi o adopcji dzieci przez pary homoseksualne ? Ośmieszacie się tym tokowaniem o dewiacjach. Tym bardziej trzeba waszym dzieciom wytłumaczyć, że są takie osoby, że one takie się rodzą i nie mają na to wpływu. Elektrowstrząsów już próbowano, nie pomagają.
  Jak nazwać faceta, który zaprowadziłby własne dziecko do psychiatry, gdyby mu oznajmiło że jest homo ?
  Na marginesie, polecam film Klatka dla ptaków

 • ~Anna Ryż 2019-03-19 16:19:02

  "flaszka" napij się jeszcze, bo trzeźwiejesz.

  42 50
 • ~ 2019-03-19 16:27:28

  @frbro - widocznie musiałeś mieć wyjątkowo trudne dzieciństwo, skoro w Twoim przypadku bez różnicy by było, czy Ty byś był wychowywany w domu przez ojca i matkę czy też przez 2 ojców.

  Ja osobiście bym nie chciał być wychowywany w "nowoczesnym" świecie przez 2 ojców . Nie miałem idealnych rodziców, ale doceniam to, że miałem matkę i ojca. A to, że czasem rodzice popełniają błędy nie wynika z orientacji seksualnej (że byli heteroseksualni, a nie homoseksualni), lecz z zupełnie innych cech.

  Osobiście nie mam nic przeciwko osobom o orientacji homoseksualnej. Każdy ma prawo "sypiać" z kim chce - to nie moja sprawa. Ale niekoniecznie muszę akceptować fakt, że szkoła ma edukować moje dzieci na temat odchyleń seksualnych, jakie mają miejsce u osób, które stanowią zdecydowaną mniejszość w społeczeństwie.

  Z całym szacunkiem, ale przeważnie (i prawie zawsze) dzieci w szkołach mają rodziców, których ojcem jest mężczyzna, a matką kobieta. Jeśli ktoś odkryje, że ma naturę homoseksualną lub transseksualną, do tego nie potrzebna takiemu dzieciakowi jest edukacja w szkole.

  To tak samo, jakby w imię równości wymagano, aby nasze dzieci w szkołach były uczone również ... Koranu (choćby podstaw islamu). I można by było tłumaczyć się tak samo - co z tego, że zdecydowaną większość w Polsce stanowią chrześcijanie, skoro wśród nas też są muzułmanie, tj. dzieci muszą być świadome występowania różnych religii, w tym poznać bliższe szczegóły innych religii, aby łatwiej im było wybrać, czy chcą być chrześcijanami, czy jednak wolą zostać muzułmanami.

 • ~MArudzia 2019-03-19 16:28:31

  A może dla równowagi wprowadźmy kartę HETERO+
  Z reguły jestem tolerancyjny, i wyobrażam sobie taką sytuację
  - Idę sobie z córką ulicą , mija mnie jakiś facet, muska mnie po ręce, puszcza do mnie oczko, I nie mogę mu zasadzić kopa w d... bo przecież nie mogę być nie tolerancyjny, przecież jest karta LBCOŚ TAM COŚ TAM.
  Czy w świecie zwierząt są podobne wynaturzenia że pies z psem , bocian z bocianem pakują sobie w ...........

 • ~postrzal 2019-03-19 16:31:09

  Posłużę się znanym hasłem i chyba w pełni podsumowującym temat LGBT:

  Homoseksualizm został zaobserwowany u 450 gatunków zwierząt. Homofobie tylko u jednego.
  I które teraz wydaje Ci się nienaturalne?

 • ~master4k 2019-03-19 16:31:14

  @ flaszka0.49

  "Program jest jeden: Włożyć owłosione łapska do naszych majtek i do majtek naszych dzieci."

  Niech tylko ci przeklęci zboczeńcy spróbują! Nie będzie litości! Za karę przeniesiemy tych zwyrodnialców na inną parafię!

  91 41
 • ~ 2019-03-19 16:38:51

  Od tej durnej karty lgbt wszystko się zacznie.Adopcja dzieci przez gejów też.

 • ~ka22 2019-03-19 16:40:34

  ~MArudzia -- no, wyobraź sobie teraz, co czują kobiety zaczepiane przez obcych facetów. A jakie oburzenie gdy nazywamy to molestowaniem

  49 17
 • ~ 2019-03-19 17:04:13

  Ale prymitywne komentarze ...

  55 32
 • ~ 2019-03-19 17:04:50

  Frbro - dokladnie! Dzięki za madry wpis

  23 36
 • ~frbro 2019-03-19 17:40:21

  @siwy-rybnik, przeczytaj komentarze pod tym newsem, to może zmienisz zdanie na temat edukacji. Warto się uczyć o otaczającym nas swiecie. Warto wiedzieć że istnieje gej i lesbijka i że to są normalni ludzie, tylko o innych preferencjach. Ty to wiesz, ale znaczna ilość komentujących chyba nie za bardzo i uznają ich za jakieś dziwadła i wcielonego diabła. Przede wszystkim to, że będziemy udawać, że coś nie istnieje nie sprawi, że to zniknie.

  Co do Twojego przykładu z chrzescijanstwem, to ja akurat mam nieco inne zdanie. Niech się dzieci uczą Biblii w salce parafialnej, a Koranu w salce przy meczecie. W szkole nie powinno być miejsca na żadną religię i z przyjemnością zamieniłbym je na lekcje, które pokazywałby dzieciakom że świat jest różnorodny (bo taki przecież jest!), zamiast wychowywać "konserwy". Niby u podstaw chrześcijaństwa leży szacunek do bliźniego, ale mimo że uczą tego w szkole przez 12 lat, to jakoś efekty są mizerne, co bez problemu zauważysz w obecnych tu komentarzach.

  53 85
 • ~ 2019-03-19 17:41:48

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  14 6
 • ~Kwinto 2019-03-19 17:42:27

  Niby temat karty w Rybniku zamknięty, ale skoro prezes bredzi bez sensu to nadworni jego wysłannicy też muszą wypisywać jakieś niestworzone rzeczy. Ja mimo wszystko wolałbym podyskutować z gejem czy lesbijką, niż z takim #19#, kazo czy tym od flaszki. Jeszcze tylko czekam na inteligentny wpis rybnikusa!

  35 66
 • ~Anna Ryż 2019-03-19 17:48:03

  Do ~~flaszka0.49. Weź coś mocniejszego, np 90%, bo zwalniasz!

  17 42
 • ~minowa 2019-03-19 18:04:29

  Panie Kuczera, a co z Rybnicką Radą Kobiet pod auspicjami UM ? Czytał Pan jej regulamin ? Szczególnie pkt. 2b) ?
  "...Do zadań Rady należy:
  1) diagnozowanie potrzeb kobiet i rodzin w mieście;
  2) działania na rzecz równouprawnienia osób w zakresie płci, wyznania, narodowości, niepełnosprawności w mieście poprzez:
  a) edukację równościową mieszkańców Rybnika,
  b) edukację seksualną dzieci i młodzieży w placówkach oświatowych,
  c) organizowanie i wspieranie akcji społecznych oraz imprez podejmujących temat równouprawnienia...."

  42 11
 • ~minowa 2019-03-19 18:06:20

  Szkoła jest od uczenia A, B, C, D a nie LGBT

 • ~Lateks 2019-03-19 18:33:14

  Ludzie rodzice was nauczyli że nie powinno się latać z pulokiem na wierchu w miejscach publicznych a teraz macie problem ze zrozumieniem że dziecko w wieku kilku lat nie musi być w pełni informowane o innych czynnościach seksualnych?
  Litości, możecie uczyć własne dzieci jak chcecie, tylko żeby wam do głowy nie przyszło wprowadzanie wynaturzenia dla cudzych dzieci.
  Jeśli naprawdę jesteście zachwyceni tą deklaracją to może najpierw ją sobie przeczytacie, a potem będziecie decydować czy trzeba wywracać ten porządek świata. Za chwilę zniesiecie Święta Bożego Narodzenia bo dzieciątko czy św. Mikołaj nie przychodzi.


  ~postrzal to idź się zachowuj jak te gatunki zwierząt.
  Znasz takie które się ubierają w ubrania ? A jednak nie paradujesz jak Adam w raju.

  77 21
 • ~MTWWD 2019-03-19 18:36:17

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  7 4
 • ~ 2019-03-19 18:41:21

  Historia lubi się powtarzać. Cesarstwo Rzymskie upadło też przez fobię i pragnienia homoseksualistów, brak przyrostu naturalnego przez coraz dziwniejsze wynaturzenia i zboczenia. Rzym napadli barbarzyńcy, obecnie ich rolę spełnią imigranci bliskowschodni i afrykańscy, mają większy przyrost naturalny i powoli będą nas zastępować bez wystrzału. To czeka Europę.

  Czytaliście tą kartę LGBT? "9 latek powinien umieć zakładać prezerwatywę", "petting 0-4 latków". Zastanawiacie się nad konsekwencjami tego czegoś ? Raj dla pedofilów!

 • ~rosthost1 2019-03-19 19:10:01

  "Wprowadzenie karty LGBT będzie równoznaczne z propagowaniem „edukacji antydyskryminacyjnej "-większej głupoty nie slyszalem. Od tego jest etyka i wiedzą o spoleczenstwie ! A nie karta lesbijek, gejów, biseksualistów itransseksualistów.

  70 16
 • ~rosthost1 2019-03-19 19:19:31

  Do:~Anna ryż "Głupim i niewyedukowanym społeczeństwem " do tego zmierza wmawianie ze karta lesbijek, gejów, biseksualistów itransseksualistów służy tolerancji.

  62 17
 • ~ka22 2019-03-19 19:52:27

  ~rosthost1 -- nieno , komentarze dowodzą, że etyka i wiedza o społeczeństwie doskonale sobie radzą z tematem, pełna tolerancja dla osób LGBT

  9 53
 • ~MaciejK 2019-03-19 20:22:13

  Tak, ryhor, czytałem. W przeciwieństwie do ciebie, bo nic takiego tam nie ma:) Oj, za dużo propagandy PiS

  21 49
 • ~MaciejK 2019-03-19 20:23:55

  Nie orientacja seksualna świadczy o człowieku, tylko jego serce i mądrość. No i nienawiść do innych ludzi i prymitywne wpisy też jednak świadczą o człowieku ...

  28 34
 • ~MaciejK 2019-03-19 20:26:36

  Miałem to szczęście mieć pełną rodzinę. Ale wolałbym mieć dwóch tatusiów niż być w domu dziecka. Albo niż co prawda i tatusia i mamusię, ale tatuś zapracowany i nieobecny w domu, a matka zainteresowana alkoholem i koleżankami. Albo - co gorsza - rodzice pijący i bijący. Nie martwcie się, nikt wam waszych dzieci nie wydrze siłą. Dlaczego tak boicie się inności? Żal mi was

  30 62
 • ~hans 2019-03-19 20:43:32

  Jak to było
  KON
  STY
  TUC
  JA

  Art. 18.
  Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej.

  Pozdrawiam.

  97 12
 • ~rulid 2019-03-19 20:56:30

  Oczywiście LGBT to wspaniali ludzie, nie piją, nie ćpają, wierni do grobowej deski po prostu idealni do wychowywania potomstwa. Nie to co ci paskudni hetero.

  77 20
 • ~romcost 2019-03-19 21:17:42

  LGBT to trzeba leczyć i izolować a nie promować !!!

  79 28
 • ~waldus 2019-03-19 21:24:12

  lewacki stan umyslu ...

  34 22
 • ~Anna Szulik Garbacz 2019-03-19 21:31:46

  Jak dobrze, że nie chodzę do kościoła. Jestem daleko od homo, homofobów,rasistów, antysemitów i nadmiernie lubiących dzieci panów chodzących w sukienkach. Tam to dopiero jest fajnie według waszych standardów? Nauczcie się czytać i myśleć samodzielnie.

  25 73
 • ~grzesnick 2019-03-19 22:30:28

  Ciekawe czy Przeklinak albo monnie posyłają dzieci na religię. Tam statystycznie chyba najłatwiej spotkać geja. A nawet pedofila. I to wedle danych własnych KK.

  21 48
 • ~ada24 2019-03-20 00:09:26

  Poziom tolerancji i wiedzy w tym mieście poraża !!! Aż nie chce się czytać tych "mądrości" nie wiadomo skąd czerpanych. Ale wiadomo skąd ... Poglądy rodem ze średniowiecza gdzie każdego "innego" palono na stosie. Więcej edukacji wam trzeba!!!

  28 47
 • ~ 2019-03-20 01:00:14

  ~ada24
  "Poziom tolerancji i wiedzy w tym mieście poraża !!! Aż nie chce się czytać tych "mądrości" nie wiadomo skąd czerpanych. Ale wiadomo skąd ... Poglądy rodem ze średniowiecza gdzie każdego "innego" palono na stosie. Więcej edukacji wam trzeba!!!"
  wszystko zależy od tego, jak zdefiniujemy tą tolerancję, bo jeżeli w imię tolerancji mniejszość ma mieć głos decydujący nad większością, dyktować i narzucać swoje poglądy, to widać większość woli " Poglądy rodem ze średniowiecza" jak sugerujesz
  a jeżeli nie potrafisz przyjąć woli większości i czujesz się uciśniona w naszym "średniowiecznym " mieście i przytłacza Cię tu panujące poglądowe zacofanie, jest tyle "nowoczesnych i światowych " miejsc, gdzie panuje miłość i tolerancja pod tęczowym łukiem, napewno się tam odnajdziesz

  35 20
 • ~romcost 2019-03-20 06:38:58

  Skoro co niektórzy są tak tolerancyjny i nowocześnie, to idąc na przeciw multi kulti zaakceptuje też odmienność seksualną niektórych przybyszów i wprowadźcie do szkół naukę o normalnej i zdrowej miłości pomiędzy np. Człowiekiem i kozą, przecież oni też mają prawo kochać a i kozy nie mówią że nie kochają swoich trochę innych partnerów!!!

  33 13
 • ~spirit-of-the-town 2019-03-20 07:25:25

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  12 2
 • ~spirit-of-the-town 2019-03-20 07:35:33

  I dlaczego, jeśli mówię że nie lubię gejów, ci obrażają się? Nie mogę mieć własnego zdania? Jeśli np lubię jeepa a nie lubię mercedesa to mercedes powinien się obrazić? Ślepa tolerancja leży w sprzeczności z własnym zdaniem, do którego posiadania każdy posiada prawo, czyż nie? Pozdrawiam

  39 5
 • ~master4k 2019-03-20 07:39:32

  @ ryhor

  "Cesarstwo Rzymskie upadło też przez fobię i pragnienia homoseksualistów, brak przyrostu naturalnego przez coraz dziwniejsze wynaturzenia i zboczenia".

  W której książce to wszystko wyczytałeś? Poważnie pytam. Zawsze mi się wydawało, a jakieś tam względne pojęciem mam, że to były zasadnicze przyczyny upadku Cesarstwa.

  1) Biurokracja, korupcja, prywata urzędników, nieregularne spływanie podatków do Rzymu;
  2) Kultura polityczna nowych elit nie dorównywała czasom Katonów, Scypionów, Cycerona itp. Należy także pamiętać o tym, że najczęściej ludzie nowi dochodzący do władzy bardziej żądni majątków i pieniędzy często powiększali je kosztem starych elit, która albo wymierała naturalnie, albo wykańczana była przez homines novi;
  3) Wielka wędrówka ludów i najazdy na granice Imperium;
  4) Kryzys gospodarczy – dewaloryzacja pieniądza, inflacja, brak taniej siły roboczej;
  5) Wykruszanie się elit zdolnych do zarządzania Imperium, czy to w toku wojen, czy w wyniku przewrotów wewnętrznych. Ludzie, którzy powoli zastępowali poprzedników na szczytach władzy (należy pamiętać, że niektórzy cesarze byli nie-Rzymianami – Maksymin Trak), wywodzący się zazwyczaj z niższych szczebli społecznych, nie byli w stanie skutecznie poradzić sobie z narastającymi trudnościami w różnych dziedzinach;
  6) Walki wewnętrzne o władzę, brak stabilności, wojny domowe;
  7) Wylesianie i degradacja ziem mogły mieć wpływ na zmniejszanie się populacji i regres gospodarczy;
  8) Zaprzestanie prowadzenia podbojów terytorialnych na rzecz obrony zdobytych terenów, co się z tym wiąże zmniejszenie napływu niewolników, którzy byli główną siłą roboczą w Imperium;
  9) Rozszerzanie się chrześcijaństwa – Gibbon uważał, że chrześcijaństwo pojawiło się w Rzymie jako rodzaj „procesu gnilnego” wewnątrz Imperium i stało się główną przyczyną jego stopniowej dekadencji oraz upadku. Dzisiaj ten ciąg przyczynowy Gibbona został zaniechany, do czego przyczyniły się badania historyczne, kładące nacisk na czynniki gospodarcze i struktury klasowe;
  10) Choroby – zarazy i spadająca dzietność powodowały generalnie kurczenie się sił Cesarstwa przy ciągle niezmienionych granicach;
  11) Ołowiane rury, garnki i słodzik defrutum – ołów z ludzkiego organizmu jest usuwany bardzo powoli, gromadzi się przede wszystkim w kościach i krwi (a z nią wędruje do wszystkich narządów). Skutkami jego długotrwałego przyjmowania może być wiele chorób: arytmia serca, choroby nerek, anemia, niewydolność krążenia, która prawie zawsze prowadzi do śmierci;
  12) Zbyt duża rozciągłość granic Imperium, zbyt mało oddziałów by móc utrzymać strefy buforowe;
  13) Podział na Cesarstwo Wschodnie i Zachodnie – podwojenie biurokracji i brak stabilności.

  Jak widzisz o gejach, lesbijkach i teorii wielkiej rozpusty ani słowa.

  17 21
 • ~grzesnick 2019-03-20 08:03:56

  ~kazo64 - problem w tym, że nie kłamię. Cytujesz dane powielane przez prawicowe media, które z oczywistych powodów piszą takie propagandowe bzdury. Łatwiej skazać i upublicznić wizerunek faceta bez kasy i wykształcenia. Ministerstwo Sprawiedliwości podaje 27 księży w rejestrze, a KK poinformował o 382 przypadkach. I jak tu wierzyć jednym lub drugim? I chyba każdy dorosły wie, że to wierzchołek góry, tylko to co zostało zgłoszone, niezatuszowane. I weź potem szacunkową liczbę 1000 pedofilii nałóż na liczbę księży, to sobie uświadomisz że kiedy oglądasz prymicje to w tej grupie jest pedofil. Straszne. Nie wspominając o gejach, ale to kwestia świadomych dorosłych. Mam wrażenie, że karty LGBT najbardziej boją się właśnie ukryci geje, bo musieliby stanąć w jakiejś prawdzie. Wreszcie zwróć uwagę na jedno - problem pedofilii w K. Katolickim ujawniany jest na całym świecie. Kościół Luterański ma z tym zdecydowanie mniejszy problem. Wiesz dlaczego?

  7 23
 • ~Tomasz Gorniak 2019-03-20 08:12:51

  LGBT (lesbijka, geje, biseksualisci, transeksualiscj) niemam nic do tych ludzi WOLNOŚĆ TOMKOW W SWOIM DOMKU niech se tam robią co chcą, ale precz od naszych dzieci w przedszkolach i szkołach, radził bym każdemu z rodziców zapoznać się z kartą LGBT PLUS włos się na głowie jeży co ci zboczency z LGBT I WHO tam opisują np. Dzieci w wieku od 0-4lat maja się uczyć poznawania swojego ciała, dotykania imtymnych miejsc i czerpać z tego radość, dzieci od 4-6 już mają się uczyć powoli masturbacji itd. dalej nie opisuje bo aż się z tym źle czuje. Dodam że w Niemczech wyszła rządowa broszura gdzie pisało że OJCIEC POŚWIĘCA ZA MALO CZASU I UWAGI NA DOTYKANIE I PIESZCZENIE IMTYMNYCH MIEJSC SWOJEJ CÓRKI I ŻE CÓRKA MA PRAWO A NAWET WRĘCZ POWINNA TAK SAMO DOTYKAĆ TYCH MIEJSC SWOJEMU TACIE I NAWET GO PODNIECAĆ, po prostu MASAKRAAAA, jeszcze raz precz zboczency i zwyrodnialce od naszych dzieci, i to wszystko niby pod pretekstem szczytnych haseł jak równość, tolerancja itd. Polaków nie trzeba uczyć tolerancji bo tak jak Polska jest tolerancyjna tak chyba zeden kraj w Europie nie jest, a nazywa się nas faszystami, ksenofobami itd. bo nie pozwalamy żeby nam ktoś narzucał dziwnych i demoralizujacych wartości. Pamietajcie kochani RODZINA jest święta i nie pozwólmy nam jej zniszczyć bo jak im się uda to już później hulaj dusza piekła niema.

  41 11
 • ~Jacek Kamiński 2019-03-20 08:35:51

  do hans:
  Miłe to, że przestrzeganie konstytucji leży Ci na sercu. zapewne spotkaliśmy się na demonstracjach w jej obronie. Nie wiem jednak, jak prawne uznanie związków partnerskich, mogłoby zaszkodzić art. 18.
  Często tak właśnie to przedstawiają przeciwnicy LGBT, lecz bez uzasadnienia. Może spróbujesz?

  6 19
 • ~spirit-of-the-town 2019-03-20 08:38:00

  Napiszę inaczej aby nie usunięto mojego posta: dlaczego nie ma nigdzie parad i demonstracji heteroseksualustow? Bo normalności nie trzeba udowadniać. A geje wiecznie demonstruja. Dlaczego? Pozdrawiam

  35 8
 • ~rosthost1 2019-03-20 08:52:47

  ~ka22 2019-03-19 19:52:27
  jak pisałem te przedmioty są od tolerancji. A jak to jest uczone i dlaczego tak słabo to pytanie do ministra oświaty i prezydentów miast i ZNP bo oni maja oświatę pod sobą. A może głównie do ZNP - co pokazują ostatnie dni!!!

  8 5
 • ~gfuhrerwolf 2019-03-20 09:05:41

  Ostatnio mam wrażenie że bycie hetero nie jest modne i powoli dojdzie do tego że będziemy w mniejszości . Chyba moje dziecko przejdzie na nauczanie domowe .

  27 6
 • ~rob78 2019-03-20 09:14:12

  A nie jest tak, że rodzić musi wyrazić zgode na udział dziecka w takich zajęciach? Tak jak musi wyrazić zgode na wycieczkę klasową.Pytam, bo tym LGBT sie nie interesuje, a widze tu niezły dym...

  20 0
 • ~Jan R. 2019-03-20 09:37:23

  Przyznam, że z wiekiem przyszła na mnie tolerancja dla grup LGBT, choć ich zupełnie nie rozumiem. Wiem, że homoseksualizmu nie można się "nauczyć". Nie wyobrażam sobie, że mógłbym z hetero stać się homo, jest to niemożliwe. Zajadłym wrogom LGBT mogę tylko powiedzieć, że nie wiadomo w której rodzinie urodzi się homo. A tak na marginesie znikoma liczba panów w społeczeństwie łączy się w pary bo być może łatwiej jest im związać koniec z końcem.

  5 13
 • ~rosthost1 2019-03-20 09:43:24

  używajmy całej nazwy, po tak jak partie uzywają sloganów PIS, PO i SLD a chodzi o władzę tak tu LBGT to karta lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów.

  15 1
 • ~rosthost1 2019-03-20 09:45:17

  ~frbro - pisałeś o tolerancji, tylko o homoseksualistach. Pozostałe 75 % tj. lesbiki, biseksualiści i transseksualiści czują się dyskryminowani!!!!

  9 2
 • ~rosthost1 2019-03-20 09:46:13

  ~frbro 2019-03-19 15:24:18
  Dla mnie to jest proste. Żyj i pozwól żyć - a ztym się zgadzam!!!! O to chodzi TOLERANCJA!

  7 8
 • ~ka22 2019-03-20 10:39:43

  Zajrzałam na szybko na profile rybnickich homofobów . Same tuzy intelektu. Plus osobna kategoria - wyznawcy skrajnie prawicowego prezydenta Brazylii, który powiedział, że wolałby, żeby jego syn zginął w wypadku niż żył z mężczyzną. Ciekawe, czy się zastanowił, jak z taką deklaracją czuje się jego syn.
  Sporo ludzi ma jak Jan.R , uczy się tej tolerancji z wiekiem. Ewentualnie pozostają obojętni. Ale przeważnie są to ludzie inteligentni. Osoby z deficytami umysłowymi zostają przy swoim ograniczonym postrzeganiu świata i wolą śmierć swoich dzieci, jakby te dzieci były ich własnością.

  9 26
 • ~rzyt 2019-03-20 10:53:37

  Jestem za wprowadzeniem Karty NR+ czyli normalnej rodziny, którą chce się wyeliminować z funkcjonowania w przestrzeni publicznej. Żaden LGBT mi nie przeszkadza do momentu jak zaczyna narzucać swoją wolę większości. Głośno o demokracji, ale w tym wypadku mniejszość jest większością....Próby demokracji odwróconej mieliśmy już przy negowaniu wyboru PIS-u czy Trumpa czyli na PIS głosowało 30% ale 70% nie czyli byli przeciw; na Trumpa głosowało 51 % ale 49% było przeciw, więc nie może wypowiadać się w imieniu narodu. Taka sytuacja z interpretacją "jak nam pasuje" w tej sprawie ma miejsce. Brak argumentów za opcją LBGT tłumaczy się zaściankiem tradycjonalistów. Czy ja w imię nowoczesności mam pochwalać odmienności? Czy nie dochodzi do dyskryminowania tradycyjnej rodziny, łamania konstytucji i podstawowego prawa do emerytury opartego na solidarności pokoleniowej, gdzie pokolenia następujące biorą na siebie obowiązek utrzymywania starszych?
  Pozwólcie się lubić i szanować, zwracam się do LBGT, ale na razie większością są jeszcze rodziny tradycyjne i one powinny mieć proporcjonalne prawo głosu. A
  P.S. Do tej pory nie słyszałem o problemach z agresją wobec LBGT w Rybniku.

  31 4
 • ~ka22 2019-03-20 11:25:52

  kazo, fanie potencjalnego dzieciobójcy, ty i te twoje proste skojarzenia. Skąd wiesz, że mówiłam do ciebie ? Ja tylko uderzyłam w stół

  4 13
 • ~grzesnick 2019-03-20 11:27:03

  ~kaz - na własne oczęta czytałem w prawicowych mediach ostatnio teksty powołujące się na dane MS. Jak to zwykle zresztą z pampersami bywa, chłoną jeden tekst i powtarzają jak mantrę. Zresztą PO też jest i było prokościelne. Nic to merytorycznie nie zmienia. Tylko pokazuje jak z głęboką patologią mamy do czynienia. Nie wiem czy masz świadomość tego co to jest celibat (ustanowiony przez KK z powodów materialnych, a nie religijnych) i jakie przynosi efekty. W innych religiach go nie ma. W lipcu 2014 roku papież Franciszek powiedział, że szacuje że 2% księży to pedofile. Czyli jakieś 600 chłopa w Polsce. Ile może być ofiar?

  4 8
 • ~grzesnick 2019-03-20 12:11:17

  ~kaz - i to jest dyskusja :) jak nie ma argumentów to trzeba wyzwać kogoś od lewaków. Tak po chrześcijańsku. Nieświadomie sam podajesz przykłady, że PO jest uległe wobec KK. PIS zaś robi z nimi interesy. A co do dzieciobójstwa - ile zginie w aborcji, a ilu kropniętych z powodu dostępu do broni tak chwalonego przez prawicę? Trudno oprzeć się wrażeniu, że dzieci nienarodzone są ważniejsze, niż niepełnosprawne, dzieci wychowywane przez samotne matki, nastoletni homoseksualiści itd

  3 12
 • ~grzesnick 2019-03-20 13:25:14

  Skali aborcji nie znałem, robi przygnębiające wrażenie. Wycieczki sobie podaruj, czym się mam zajmować. Co do dzieci to na pewno mam do tego moralnie i praktycznie większe prawo niż starzy kawalerowie, albo panowie w celibacie. ps. to WHO nie jest złem? :D

  4 7
 • ~master4k 2019-03-20 14:13:27

  @ kazo64

  "Kim są polscy pedofile? Dotychczas wielu sądziło, że najwięcej ich wśród katolickich księży, pedagogów a nawet - psychologów dziecięcych. Okazuje się jednak, że dane statystyczne Ministerstwa Sprawiedliwości mówią zupełnie co innego. Najczęściej to osoby bez żadnego wyuczonego zawodu. Głównie murarze, ślusarze i rolnicy. Z tych samych danych dowiadujemy się niestety tez, że średni wyrok za gwałt na małoletnim lub małoletniej wynosi tylko... nieco ponad 5 lat."

  Fragment, który zacytowałeś pochodzi z portalu natemat.pl założycielem którego był Tomasz Lis. Tak, ten sam Tomasz Lis. Pomijam już fakt, że artykuł dotyczy osób skazanych za pedofilię, a z tym jeśli chodzi o duchownych mamy jak na razie wyraźny problem (vide: sprawa biskupa Wesołowskiego).

  Jak na prawicowca z krwi i kości stąpasz po cienkiej linie, bo czy powoływanie się na treści wroga ludu nie uchodzi aby za zdradę? Kogo jeszcze będziesz cytował? "Serwis łączy treści redakcyjne i wpisy blogerów. Wśród ponad 900 autorów są m.in. Stefan Niesiołowski, Jacek Dehnel, Tomasz Lis, Marcin Orliński, Jacek Rostowski, Krzysztof Hołowczyc, Aleksander Kwaśniewski, Krystyna Kofta, Karol Okrasa[18]." (Wikipedia). Sami prawicowcy....

  Co ciekawe dane MS pochodzą z okresu kiedy rządziło PO. Tak, to samo PO. No to już jest zaprzaństwo i pachnie samozaoraniem.

  4 8
 • ~rosthost1 2019-03-20 14:25:36

  ~kazo64 2019-03-20 11:05:44
  ka22~Wow heterofobka?
  raczej profilolożka - studiuje nasze profile i na ich podstawie ocenia. Oczywiście nie toleruje innych wypowiedzi niż swoje. taka nowa Tolerancja!

  10 3
 • ~rosthost1 2019-03-20 14:28:18

  ~postrzal 2019-03-19 16:31:09
  "Homoseksualizm został zaobserwowany u 450 gatunków zwierząt"

  A człowiek ma po to rozum aby nasladować owsiki?????? bo robia to +z+ i -z-??????

  11 6
 • ~hans 2019-03-20 15:12:18

  Jacek Kamiński domyślam się, że nawiązuje Pan do wyroku WSA w Warszawie w sprawie tych 2 pedałów co się na Maderze poślubiłódź. Czy uważam, że zalegalizowanie związków homo zaszkodzi art. 18 odpowiadam; nie nie zaszkodzi bo papier wszystko przyjmie. Zaszkodzi natomiast nam ludziom a w szczególności młodemu pokoleniu, bo wchodzenie z butami przez środowiska LGBT do przestrzeni publicznej ma właśnie na celu przekonanie o jakieś normalności czegoś co normalne nie jest. O argumentacji nie będę z Panem rozmawiał bo wiadome jest, że ja nie przekonam Pana a Pan mnie. Na szczęście żyjemy w "Ciemnogrodzie" i jeszcze dużo wody będzie musiało upłynąć w Wiśle, Odrze, Nacynie aż społeczeństwo to coś zaakceptuje.
  Pozdrawiam bez odbioru

  16 5
 • ~artefaks 2019-03-20 15:45:48

  ~master4k
  Piszesz że najwięcej skazanych za pedofilię jest w śród ludu prostego.
  Tak zapewne jest.Bo wykrywalność wśród tego środowiska jest bliska 100%. A sądy też nie mają skrupułów by wydać wyrok.
  Inaczej zapewne jest wśród lepiej wykształconych ( lepiej się maskują). A jeszcze inaczej wśród kleru. Gdzie cała potęga kk jest skierowana do ochrony sprawcy. Przykładem jest tu nowy kardynał z Krakowa , który wznosi modlitwy za spokój duszy sprawców

  9 2
 • ~magdapostek 2020-01-10 16:02:45

  @~ widac czy skonczone tylko 6 lat szkoly podstawowej...

  1 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Na czym Miasto Rybnik powinno oszczędzać?

Oddanych głosów: 3058