zamknij

Wiadomości

Młode piłkarki z Rybnika walczyły o mistrza Polski. Prezydent i radni je „olali”

Bartłomiej Furmanowicz 2022-01-18, Autor: 

W miniony weekend młode piłkarki z Rybnika walczyły w Żorach o tytuł mistrza Polski. Do Żor zjechali m.in. oficjele Polskiego Związku Piłki Nożnej. Zaproszony był też prezydent Rybnika i wszyscy radni. Z zaproszenia nie skorzystał jednak żaden z rybnickich samorządowców. Jak tłumaczą się ze swojej nieobecności?

Reklama

Piłkarski TS ROW walczą o mistrzostwo Polski. Samorządowców to nie obchodziło?

W miniony weekend rybnicki klub TS ROW zorganizował w Żorach finał mistrzostw Polski w futsalu kobiet do lat 17. Ci spostrzegawczy zapytają od razu, dlaczego nie w Rybniku, skoro organizator pochodzi z naszego miasta? Powód jest prozaiczny. Rybnik nie ma pełnowymiarowego obiektu, który mógłby spełnić wymagania imprezy tego kalibru. Dlatego swój obiekt użyczyły pobliskie Żory.

Tyle gwoli wyjaśnienia sytuacji. O wynikach TS ROW Rybnik piszemy w osobnym artykule »TS ROW Rybnik zorganizował mistrzostwa Polski w Żorach. Wygrał Stomil Olszyn«

Pozostawmy teraz sport, a skupmy się na samej otoczce. Odnosi się do niej Tomasz Kieczka, prezes kobiecego klubu piłkarskiego TS ROW Rybnik. Jak zauważa, nikt, ale to nikt z władz magistratu nie pokwapił się przyjechać i kibicować dziewczynom z Rybnika.

Rybnik nadal jest strefą wolną od sportu dla rybnickich urzędników. Sport jest nic niewarty. Dali kasę wywalczoną przez koalicję sportową (dwa razy mniejszą niż 8 lat temu) i sprawa odfajkowana. Piotr Kuczera nie zdecydował się pojawić na największej imprezie w regionie w tym roku (nie zdecydował się nigdy pojawiać na naszych imprezach, nawet wtedy, kiedy vice szef PO, Arkadiusz Chęciński siedział na trybunach w Niedobczycach i go zapraszał). Nie zobaczył dziewczyn przez 6 lat – przyznał gorzko.

Od Tomasza Kieczki dowiadujemy się, że włodarz miasta „pałeczkę” przekazał wiceprezydentowi Piotrowi Masłowskiemu. Ten jednak w weekend przebywał na kwarantannie. Dostało się też przewodniczącemu rady miasta – Wojciechowi Kiljańczykowi.

Wszędzie obecny Wojciech Kiljańczyk nawet nie odpisał na maila z zaproszeniem wysłanym początkiem grudnia. 3 osoba w mieście. Z 25 radnych odpisało 4 i przeprosiło, że nie może być. To jest kochani mieszkańcy Rybnika dramat. Kilkadziesiąt rybniczanek pokazuje swoje miasto w Polsce. 30 młodych rybniczanek, zamiast siedzieć na tyłku, robi społecznie świetną robotę, udowadniając, że praca dla kogoś jest wartością. Na największym turnieju rangi mistrzowskiej w regionie w tym roku. W imprezie największego związku w Polsce. Przyjeżdża vice prezydent PZPN i pyta się gdzie są oficjele z miasta, a ja świecę oczami. Kilka tygodni temu ci sami oficjele dzwonią do tego vice prezydenta, żeby on się pokazał na ich imprezie, żeby podnieść im prestiż! - zaznacza prezes TS ROW Rybnik.

Żeby było ciekawiej, piłkarkom kibicowała tylko jedna osoba związana z magistratem, a mianowicie Hanna Kustra z Rybnickiej Rady Kobiet.

Poświęciła kilka godzin, żeby dopingować dziewczyny. Pokazała, że jest prawdziwą aktywistką. Że nie tylko opowiada, że kobiety mają prawo być równo traktowane. Ona to udowadnia – chwali Hannę Kustrę działacz piłkarski.

Prezydent Piotr Kuczera bywa na żużlu

Wysłaliśmy więc do rybnickiego magistratu pytania o to, dlaczego prezydent Piotr Kuczera nie pojawił się ani na finale mistrzostw Polski w Żorach, ani na żadnym meczu naszych piłkarek w trakcie całego sezonu (seniorki TS ROW Rybnik rozgrywają mecze w Niedobczycach). Chcieliśmy też wiedzieć komu ostatnio osobiście kibicował prezydent Kuczera.

Na nasze pytania odpowiedziała rzecznik urzędu miasta - Agnieszka Skupień:

Obowiązkiem prezydenta nie jest obecność na każdym wydarzeniu, na które otrzymuje zaproszenie. Prezydent bywa na rozgrywkach żużlowych i to też nie wszystkich. Wspieranie przez prezydenta sportu, to inwestycje w infrastrukturę sportową. W tym roku budujemy boiska w I LO, II LO, trwa budowa infrastruktury przy ZST. Tegoroczna dotacja na sportowe szkolenie dzieci i młodzieży to 4 mln zł.

Podobne pytania zadaliśmy przewodniczącemu rady miasta - Wojciechowi Kiljańczykowi.

Jestem chory. Jeżeli szanowny redaktor potrzebuje dowodu, proszę o telefon. Brzmienie mojego głosu powinno wystarczyć - napisał nam przewodniczący Kiljańczyk.

Oznajmił jednak, że „bardzo lubi sport”.

Byłem na meczu drużyny baseballa, koszykówki żeńskiej. Działacze tych klubów wykazują się niesamowitą klasą i świetnie się z nimi współpracuje. Chętnie odpowiadam na różne zaproszenia. To ważne, żeby brać czynny udział w życiu społeczności lokalnej – przekonuje Wojciech Kiljańczyk.

Sfrustrowany Tomasz Kieczka nie nazywa władz miasta Rybnika samorządowcami, a już politykami.

Wstydziłem się za Was dziś (w ostatnim dniu turnieju – red.). Będę to pamiętał. Kocham to miasto i jak jasno nie zadeklarujecie poprawy, to ja jesienią 2023 roku będę dla was mega problemem. Obiecuję – zapowiada prezes TS ROW Rybnik.

Jak oceniacie zachowanie prezydenta i przewodniczącego rady miasta? Czy powinni pojawić się w hali w Żorach, by kibicować naszym piłkarkom?

Oceń publikację: + 1 + 90 - 1 - 27

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (31):
 • ~Longina b 2022-01-18
  18:34:28

  Tytuł artykułu mówi wszystko.Wstyd dla władz miasta.Brawo pilkarki.

 • ~darekrybnik 2022-01-18
  18:49:58

  Zapewniam że gdyby trwała kampania wyborcza pojawili by się jak żebraki , żebrząc o zabranie partyjnych ulotek . Pewnie ze prezio nie musi być na każdym wydarzeniu lecz sory wypadałoby się chociaż na chwile pojawić .

 • ~Mike Rider 2022-01-18
  18:56:46

  66 5

  "Wspieranie przez prezydenta sportu, to inwestycje w infrastrukturę sportową. W tym roku budujemy boiska w I LO, II LO, trwa budowa infrastruktury przy ZST. " Wydawało mi się , że mają być budowane sale gimnastyczne a nie boiska. Mam nadzieję, że to tylko błąd Pani rzecznik.

 • ~Longina b 2022-01-18
  19:18:42

  93 16

  Kuczera wypił o jedną lampkę wina za dużo i nie mógł dojechać.

 • ~Franek 7 2022-01-18
  19:37:05

  Dla mnie to zwykła gów.oburza. Zawody w futsalu dziewczynek? Cóż to za wiekopomne wydarzenie?

 • ~corona 2022-01-18
  19:50:03

  63 7

  Longina, akurat jedna lampka go nie powstrzymuje.

 • ~norton 2022-01-18
  19:54:10

  47 6

  Pewnie cośtam cośtam...
  Brawo dziewczyny !

 • ~krzychod 2022-01-18
  20:14:30

  70 3

  Pochodzę z tej samej dzielnicy co Prezydent, parę razy z nim gadałem "za młodu", głosowałem na niego ale niestety jest mi wstyd za to co robi ze sportem, za jego zachowanie, za cyrk jaki zrobił ze szkołą w Popielowie i Radziejowie jakiś czas temu, gdy rodzice chcieli rozdzielić placówki i tak długo powtarzano referendum aż wyszło tak jak chcieli....i za parę innych rzeczy. WSTYD.

 • ~dzideq 2022-01-18
  21:28:23

  66 24

  Tym miastem " zarządza" warszawska Czajka smród i dziadostwo.
  Za grosz honoru , moralności .

 • ~Krus 2022-01-18
  22:05:15

  28 34

  ... zaczynają się gierki polityczne... p.Kieczka straszy wyborami ? i chce się "sprzedać" i zyskać co nie co dla swojego prywatnego klubiku (TS w żadnym stopniu nie powinno się nazywać ROW) i swojego "ego"... wszyscy zorientowani wiedzą ,że dogadał się już z vice p.Maslowskim... Przed świętami TS ,czytaj p.Kieczka dostał na święta 10 000 na tzw. CAMP Szkoleniowy przed ww. mistrzostwami... Przypadek ? nie polityka...

 • ~Dintojra 2022-01-18
  22:12:33

  26 32

  Longina b: "Brawo pilkarki."
  norton: "Brawo dziewczyny !"
  ....chyba nawet trudu sprawdzenia rezultatów sobie nie zadaliście., nie wspominając o obecności na zawodach.
  "Przyjeżdża vice prezydent PZPN i pyta się gdzie są oficjele z miasta, a ja świecę oczami" - dobre :):):) panisko z PZPN przyjechało i poczuło się niedowartościowane... tak na marginesie: kto jest wice prezydentem PZPN ? bo myślałem, że tam prezes rządzi
  "Piotr Kuczera nie zdecydował się pojawić na największej imprezie w regionie w tym roku"... ależ Rybnik i cały region stał się zaściankiem, że impreza futsalowa nastolatek, to największe tegoroczne wydarzenie w regionie.

 • ~Renata Maria 2022-01-18
  22:27:54

  47 5

  Na zadane pytanie odpowiem tak. Prezydent owszem, nie musi być obecny na każdym spotkaniu sportowym ale powinien zadbać o to, aby miasto ktoś reprezentował i dopilnować tego. Tym bardziej, że otrzymał zaproszenie.

 • ~Mateusz Konsek 2022-01-18
  22:40:50

  23 30

  a Kieczka jak zwykle pretensje XD

 • ~Franek 7 2022-01-18
  22:51:04

  24 40

  Zwróćcie uwagę ( co nie jest bez znaczenia), że ten turniej odbył się w Żorach a nie w Rybniku co jednak zmienia postać rzeczy. Gdyby prezydent miasta albo jego przedstawiciel miał uczestniczyć w każdych zawodach w Polsce czy Śląsku gdzie startują rybniczanie to by chyba niczego innego nie robił tylko jeździł od wsi do wsi. A swoją drogą nasze piłkarki osiągnęły bardzo słaby wynik w tych zawodach ( ale to tak na marginesie). Dla mnie to gównoburza i temat kompletnie offtopowy.
  Ktoś tu szuka dziury w całym. Nie znam pana Kieczki ale zdaje się, że sieje ferment. Zupełnie nie potrzebny.

 • ~Franek 7 2022-01-18
  22:52:30

  22 32

  Ps. Panie Kieczka proszę lepiej wytłumaczyć dlaczego nasze piłkarki zostały tak słabo sklasyfikowane w tych zawodach bo na to pytanie powinien Pan odpowiedzieć.

 • ~rzyt 2022-01-19
  06:26:48

  28 8

  Gdyby prezydent bywał częściej na takich imprezach to jego nimb tajemniczości bardzo by spowszechniał. A co za tym idzie, stałby się mniej atrakcyjny. A przy okazji takich imprez można spotkać ludzi, oponentów, którzy mogą zadawać niewygodne pytania..., a o to przecież naszej "wadzy" nie chodzi.

  Kilijańczykowi można wybaczyć, bo po laniu od rzecznika wojewody też bym się pochorował. Ci ludzie dostaną wigoru przed wyborami, kiedy znów będą kandydować na następną DIETĘ.

  Ktoś pisze o dogadaniu się Kieczki z Masłowskim z którym można umówić się tylko na POGADANIE. Z jego decyzji jako vice Rybnika nie pamiętam żadnej i nie spotkałem nikogo, kto by mówił o jakiejś dobrze.

  Panie Kieczka - rybnickie "wadze" nie lubią ludzi z inicjatywą; wśród nich nie ma ludzi, którzy robili cokolwiek poza etatami i może tym trzeba tłumaczyć ich alergię na sport, biznes, pasjonatów...
  Niech się Pan cieszy, że nie płacicie jeszcze działki dla miasta za używanie słowa Rybnik.

  Pozdrawiam tych, którym się jeszcze chce...i Panią rzecznik UM. Po jej wypowiedzi jajeczko śniadaniowe lepiej smakuje.

 • ~rudobrody 2022-01-19
  07:16:24

  22 8

  Odnosze wrażenie że generalnie władze miasta nie mają dobrej passy ostatnio - o to czyjąś wypowiedź zostaje opacznie zrozumiana, a to akurat nikt nie ma czasu, a to jednak właściciel ma prawo do terenu na którym miasto wybudowało drogę, a to ktoś niedobry ogrodzi swój teren i ludzie nie mogą skrótem na dziko chodzić, a to ceny energii wzrosły a nikt przez poprzednie kilka lat nie przygotował się na to, a to koszty wywozu odpadów wyższe niż w Warszawie. No same nieszczęścia po prostu. Fasolki miały taką piosenkę "To wina pingwina", pasuje idealnie do tego co się w mieście dzieje ;-)

  A swoją drogą - cóż to za fantastyczny pełnowymiarowy obiekt mają (te prowincjonalne według niektórych osób) Żory że mogą organizować mistrzostwa Polski w futsalu a taki super prestiżowy Rybnik takiego obiektu nie posiada, i to pomimo tylu inwestycji w obiekty sportowe?

 • ~Mateusz Konsek 2022-01-19
  08:35:13

  14 3

  @Franek 7 akurat z wyniku się tłumaczył gdzieś. To były mistrzostwa U17 a u nas grały dziewczyny 15-16 letnie

 • ~Łukasz Wilczek 2022-01-19
  10:51:36

  15 4

  Też was olejemy na wyborach.

 • ~First 2022-01-19
  11:57:01

  21 4

  Jako mieszkaniec Rybnika tylko raz miałem okazję spotkać live Pana Prezydenta Kuczerę. Pamiętam te wystraszone i błagalne oczka, gdy pojawił się w siedzibie... klubu piłkarskiego – tak, spotkałem go w biurze MKS 32 Radziejów-Popielów, a celem jego wizyty było dążenie do zapewnienia sobie poparcia w nadchodzących (pierwszych dla Pana Prezydenta) wyborach na ten urząd. Oczywiście w zamian deklarował nieocenione wsparcie dla piłki nożnej. Porównując, w tym samym czasie miałem okazję parokrotnie spotkać Burmistrza Gminy Czerwionka-Leszczyny Pana Wiesława Janiszewskiego, również pana Marka Profaskę Wicestarostę Rybnickiego, których nie boli nawet osobiste zaszczycenie wiejskich rozgrywek podwórkowych. Tomek Kieczka mówi o imprezie rangi mistrzostw Polski, co z tego szanowni komentujący, że było to w kategorii – jak to wskazujecie - „dziewczynek”. Jeśli nie będzie tych dziewczynek, to nie będzie później tych „starszych” kobiet. Miasto nie wspomoże dzieci, juniorów – nie będzie później seniorów. Seniorów też nie będzie, jeśli nie zostaną wsparci.
  Teraz tak duże miasto ma najlepszą drużynę piłkarską (męską) na piątym szczeblu rozgrywek w kraju, a mimo wszystko wpływ na to ma także polityka obecnego rządzącego względem sportu. Na przykład porównywalne wielkością Tychy przyznały w tym roku 4,6 mln zł na piłkarski GKS (przy okazji oprócz tego ponadto 4,3 mln zł na Tyski Sport S.A.). 2021 r. Gliwice 3 mln zł na Piasta, Bielsko-Biała 2,73 mln zł dla Podbeskidzia, 315.000 zł futsalowy Rekord. U nas na piłkarski ROW w 2021 poszło bodaj 100.000 zł plus 60.000 zł RKP – dla porównania Unia Racibórz obecnie 400.000 zł. Można sobie wyszukiwać i porównywać w ramach wolnego czasu do woli.
  Ewidentnym jest, że Pan Prezydent Kuczera ignoruje środowisko piłkarskie (oczywiście nie tylko ale w tym temacie się teraz wypowiadamy) i przez to pretensje Tomka Kieczki są w pełni zasadne.

 • ~Arteks 2022-01-19
  12:15:15

  6 16

  @rudobrody - pewnym humorystycznym zauważalnym akcentem jest też to, że gdyby nie informacja o tym, że nikt z UM nie był na tej imprezie, prawie nikt by nie zauważył, że ona w ogóle się odbyła... Jakie miasto - takie imprezy... ;)

 • ~Andrzej Padoł 2022-01-19
  12:40:07

  7 2

  wiz nie dostali

 • ~rudobrody 2022-01-19
  14:02:23

  13 2

  @Arteks,
  w Rybniku w latach 2009, 2011 oraz 2018 odbyły się mistrzostwa świata na minizuzlu (FIM speedway youth gold trophy 85cc), do tego w 2007 mistrzostwa Europy 80cc.

  Nawet w Rybniku wiele osób nie wie że takie imprezy się odbyły.

  Więc o Rybniku także można powiedzieć dokładnie to samo co napisałeś o Żorach: "prawie nikt by nie zauważył, że ona w ogóle się odbyła... Jakie miasto - takie imprezy... ;)"

  Ale mimo twojego tonu wyśmiewającego to jednak Żory mają hale w której można przeprowadzić taka imprezę a Rybnik nie.
  A skoro Rybnik nie ma hali spełniającej wymogi, jak to napisałeś niewiele znaczącej imprezy, to gdzie niby miałby organizować imprezy halowe wyższej rangi? I tutaj także pozwolę sobie Ciebie sparafrazować: jakie miasto - takie obiekty sportowe ;-)

 • ~Arteks 2022-01-19
  14:35:20

  7 16

  @rudobrody - no ale w Rybniku odbywały się koncerty na których bawiło się po kilkanaście tysięcy osób - nierzadko z całej Europy, o których mówiły wszystkie media czy programy informacyjne. Co więc chcesz porównywać?! My mamy halę sportową w której bez problemu mogą odbywać się rozgrywki mniej popularnych sportów typu koszykówka czy siatkówka. W Żorach nie można latem nawet skorzystać z basenu... U nas miasto wybudowało profesjonalną bezkolizyjną, dwujezdniową obwodnicę - w Żorach zwykłą drogę jak u nas Obwiednia. W Żorach o górnictwie świadczą tylko stalowe szkieletory po dawnej kopalni, u nas miasto tworzy z dawnej kopalni wizytówkową atrakcję turystyczną i obiekt który zachwyca każdego pasjonata starej zabudowy. Każdy ma widocznie swoje priorytety...

 • ~rudobrody 2022-01-19
  15:04:41

  13 5

  @Arteks,
  Tak oczywiście mamy hale. Widocznie akurat na tą imprezę była zbyt mała ;-)

  A co chce porównywać? Range imprezy. A taka imprezę jak się odbyła w Żorach można było fajnie w Rybniku wypromować jako reklamę sportu dla młodzieży. Wystarczyłoby trochę chęci.

  A że był koncert na stadionie? Fajnie. Tylko że koncertów już nie ma a futsal u17 wciąż istnieje i jest dobrą alternatywą dla siedzenia przed komputerem dla młodzieży. Tylko że ja zachowanie miasta Rybnik odbieram jako brak chęci do propagowania sportu wśród dzieci. A wystarczyło wykorzystać okazję. Koszt? Myślę że mniejszy niż ławki wokół drzewa za 50 tys PLN a efekt dla dzieci dużo większy.

  Mówisz kopalnie i obwodnice. Tak, można nastolatków wysłać do zwiedzania kopalni (tak samo jak do jeżdżenia obwodnica). Tylko ile razy pójdzie zwiedzać ta sama kopalnie? (O ile będzie do zwiedzania trasa podziemna bo inaczej Guido w Zabrzu ją bije na głowę). Raz? A sport można uprawiać w sposób ciągły.

  W organizacji dużych imprez halowych i tak przegramy z Gliwicami czy Katowicami (czy nawet Żorami), w stadionowych - z Chorzowem.
  A tak to teraz zmarnowaliśmy niezłą okazję jak można było zachęcić dzieci do uprawiania całkiem fajnego sportu.

  Tak Arteks, każdy ma swoje priorytety...

 • ~Franek 7 2022-01-19
  19:35:43

  7 7

  Kolego Rudobrody- bredzisz. Nie da się mieć w każdym mieście obiektu sportowego do każdej dyscypliny sportowej. Wystarczy, że jest taki obiekt w regionie. Chyba, że nam MKOL przydzieli organizacje kolejnej olimpiady to zbudujemy dla wszystkich- nawet tor dla kolarzy halowych. Czy ty wiesz jaki jest koszt budowy takiej hali, w której zrobicie zawody raz na dwa lata? Jak nie wiesz to sprawdź o napisz skąd taki Rybnik ma wziąć na to pieniądze? A później możesz mądrować.

 • ~Dintojra 2022-01-19
  20:10:55

  7 2

  Akurat temat hali z prawdziwego zdarzenia już dawno pisałem i zostałem skwitowany "a po co to komu".
  Ta w Boguszowicach jest ok dla imprez szkolnych, ale nic więcej.
  W Rybniku przydałaby się nowoczesna hala, może nie wielkości Spodka, czy gliwickiego Podium, ale taka na 5-7tyś byłaby ok. i sądzę, że ta hala by zarobiła na siebie koncertami, imprezami sportowymi, czy choćby np. organizacją Ryjka (zawsze jest problem z biletami).
  Niestety w Rybniku od pewnego czasu organizuje się niszowe imprezy dla wąskiego grona.
  Zerwana współpraca z MJM Prestige w sprawie organizacji koncertów dla szerokiej widowni o tym świadczy.
  Gdyby zainwestować nieco więcej kasy mogłoby tam być także lodowisko.
  Co do sportu dzieci i młodzieży to kol. Rudobrody ma 100% racji, od dawna sport leży.
  Ja pamiętam czasy gdy były różne ligi szkolne w wielu dyscyplinach piłka nożna i ręczna, koszykówka, siatkówka, szermierka, pływanie, lekkoatletyka , biegi przełajowe, czy nawet narciarstwo... każdy w Nowinach śledził jak tam nasza "buda" wypada na tle innych.
  Dla nas była to wtedy motywacja i nauka rywalizacji sportowej z innymi uczniami... bo miło zobaczyć swoje nazwisko w gazecie :) w pozytywnym kontekście ofc :)

 • ~jestemzerybnika 2022-01-19
  20:53:43

  11 1

  Z powodu reklam rozmazało mi cały artykuł i przeczytałem tylko:
  „Od Tomasza Kieczki dowiadujemy się, że włodarz miasta „pałeczkę” przekazał wiceprezydentowi Piotrowi Masłowskiemu. Ten jednak w weekend przebywał na kwarantannie. Dostało się też przewodniczącemu rady miasta – Wojciechowi Kiljańczykowi.”
  Była jakaś sztafeta czy coś?

 • ~Franek 7 2022-01-19
  21:52:12

  6 7

  Kolego Dintojra w Rybniku wcale nie ma problemu z dostępem do tych wszystkich dyscyplin sportowych. Jest prawie wszystko ( nawet tak niszowe sporty jak damski futsal). Problem w tym, że młodzież woli smartfony i internet. Trudno oczekiwać od Kuczery żeby chodził po domach i młodzież za uszy wyciągał na treningi. Miasta ma udostępnić i umożliwić uprawianie sportu a ja nie widzę z tym większego problemu.

 • ~rudobrody 2022-01-20
  10:14:51

  6 3

  @Franek 7,
  Nie zrozumiałeś mnie. Ja nie mam z tym problemu że rybnik takiego obiektu nie ma bo jego utrzymanie kosztuje. Irytuje mnie tylko pogarda niektórych osób że w Żorach czy Wodzisławiu nic się nie dzieje i nic nie ma. Jeśli byłoby tak że Rybnik ma np. fajny basen z imprezami sportowymi tam, Żory - halę, Wodzisław - stadion, a Jastrzębie czy Pszów - lodowisko to ja bym był z tego bardzo zadowolony.

  Jak dla mnie to taka impreza równie dobrze mogłaby być w Gliwicach a organizatorem mogło być miasto Rybnik i dla mnie to jest także ok. Ja się jedynie odnosiłem do tego że rzekomo tylko Rybnik to prestiż i tylko tutaj coś się dzieje a u sąsiadów nic bo tam żadnych obiektów sportowych nie ma.

  Ale to nie zmienia faktu, że wokół tej imprezy można było zrobić większy szum medialny oraz większą akcję promocyjną.
  A tak to wyszła z tego impreza o której praktycznie nikt nie wiedział. A szkoda.

  "Problem w tym, że młodzież woli smartfony i internet. Trudno oczekiwać od Kuczery żeby chodził po domach i młodzież za uszy wyciągał na treningi. Miasta ma udostępnić i umożliwić uprawianie sportu a ja nie widzę z tym większego problemu."

  Ja to dalej widzę inaczej. Skoro młodzież woli smartfony i internet to można zrobić dwie drogi:
  1. zachęcić dzieci do e-sportu jako sposób na odciągnięcie ich od komputera (skad to jest to chyba nie musze tłumaczyć)
  2. zachęcić ich do uprawiania sportu poprzez "wyjście" klasycznego sportu do nich

  I według mnie rozwiązanie numer dwa można było super połączyć w bardzo łatwy sposób z tym finałem U17 który niedawno się odbył.

  Zresztą, według mnie wiele klubów sportowych dla młodzieży mogłoby się lepiej "reklamować" w mieście i urządzać więcej akcji promocyjnych. Dziecko/młodzież przyjdzie, zobaczy, może samo spróbuje i wtedy już ma iskrę w głowie "ej to jest super - mamo zapiszesz mnie tam?" a skoro takich rzeczy nie ma to młodzież woli gapić się w smartfony.
  Sorry ale takie mamy czasy. Tak jak reklama produktu który chcesz sprzedać - masz fajną reklamę to ludzie kupią byle co, nie masz - nie kupią nawet dobrej rzeczy.

  Tyle ode mnie.

 • ~Arteks 2022-01-20
  11:00:51

  2 8

  @rudobrody - Rybnik nie ma takiego obiektu ale ma inne. To nie żadna pogarda tylko humorystyczne stwierdzenie, że jeśli już w okolicy odbywa się jakaś impreza to prawie nikt o niej nie wie - takie ich rangi. Nie zgodzę się, że w naszym mieście cokolwiek z dziedziny sportu jest zaniedbane. Rybnik oferuje rozwój sportowy dla młodych ludzi zarówno przez kluby w naprawdę przeróżnych dyscyplinach sportu, jak i zupełnie amatorsko dzięki np. takim miejscom jak stadion lekkoatletyczny (lekkoatleci, biegacze), pump-trucki, Wiśniowiec (rowerzyści górscy), baseny (pływanie, siatkówka plażowa), szkółki piłkarskie, miniżużel, boiska ze sztuczną nawierzchnią, są miejsca dla miłośników deskorolek, co raz dłuższe są ścieżki rowerowe. A co do większej hali sportowej to nie jestem przeciw bo można takie obiekty wykorzystywać na różne cele także rozrywkowe, wynajem itd. Ale w mieście są inne priorytety (walka ze smogiem, komunikacja miejska, nowa obwodnica, rewitalizacja obiektów historycznych, budownictwo mieszkaniowe). Sport to fajne hobby - ale nie jest to podstawa funkcjonowania miasta.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Chcecie powrotu Kabaryjtonu na stadion miejski w Rybniku?
Oddanych głosów: 520