Zwycięstwo rybniczan

2004-10-26, Autor:
W niedzielę, 24 października, III-ligowa drużyna TS Volley Rybnik wygrała w Porębie z miejscowym zespołem MKS-u.

Rybniczanie po ostatnich porażkach wreszcie podnieśli swoje morale, co znalazło odzwierciedlenie w wyniku spotkania.
    Pierwszy set rozpoczął się od wysokiego prowadzenia drużyny TS Volley (10:4) i ta przewaga została przez nią utrzymana do końca. Goście grali konsekwentnie zagrywką i kończyli większość ataków. Dobrze również zafunkcjonował blok. Drugi set, po nerwowym początku, również należał do siatkarzy z Rybnika, podobnie jak i ostatnia część meczu. Na uwagę zasługuje fakt, że rybniczanie grali w okrojonym składzie. Brakowało dwóch kontuzjowanych środkowych oraz lewoskrzydłowego i rozgrywającego.

Skład Rybnika: Grzegorz Jaruga (kapitan), Michał Łata, Bazyli Kowalski, Mateusz Blic, Wawrzyniec Bonk, Mariusz Prudel, Michał Potera (libero), Daniel Misztal, Wojciech Pomorski. Trenerem zawodników z Rybnika jest Wojciech Kasperski.

Wynik spotkania: MKS Poręba - TS Volley Rybnik 0:3 (14:25, 18:25, 12:25)