Zwycięstwo na początek

2004-09-29, Autor:
Koszykarze MKKS-u dobrze rozpoczęli rozgrywki w drugiej lidze. W pierwszym meczu pokonali 76:64 Zagłębie Sosnowiec.

Mecz odbył się w minioną sobotę (25.09) w hali Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych. Rybniczanie rozpoczęli spotkanie w składzie: Łukasz Ochodek, Bartłomiej Kozieł, Maciej Kuna, Marcin Marczyk i Mirosław Frankowski, który ostatecznie zdecydował się w tym sezonie reprezentować barwy rybnickiego klubu. To właśnie ten doświadczony zawodnik zdobył dla gospodarzy pierwsze punkty. Po chwilowej przewadze rybniczan, goście szybko jednak odrobili straty doprowadzając do remisu 14:14 i ostatecznie zakończyli pierwszą kwartę zwycięstwem 19:21. Druga kwarta meczu należała już do rybniczan. Punkty zdobywali niemal wszyscy zawodnicy MKKS-u. Przewaga nad drużyną gości rosła i na zakończenie pierwszej połowy meczu wynosiła 12 punktów (42:30). W drugiej połowie meczu do ataku przystąpili sosnowiczanie. Mimo fauli oraz chaotycznej i nerwowej gry, drużyna z Rybnika nie dała sobie odebrać zwycięstwa. Spotkanie zakończyło się wynikiem 76:64.
     Kolejny mecz rybniczanie rozegrają w najbliższą sobotę (2.10) w katowickim Spodku. Ich przeciwnikiem będzie Mickiewicz Katowice.

Punkty dla MKKS-u Rybnik zdobyli: Frankowski 16, Tomaszewski 13, Ochodek 12, Kuna 12, Rajnhold 9, Kozieł 4, Majewski 3, Rduch 2, Marczyk 1.