Zwycięstwo Energetyka

2005-08-20, Autor:
Energetyk ROW Rybnik wygrał z LKS-em Łąka 4:1 w III kolejce rozgrywek IV ligi.

W pierwszej połowie kibice oglądali bardzo wyrównane widowisko z groźnymi sytuacjami podbramkowymi po obu stronach boiska. Ataki rybniczan przyniosły efekt w 20. minucie. Bramkę z rzutu karnego strzelił kapitan ROW-u – Roman Skorupa. Tuż przed zejściem na przerwę wyrównali goście. Gola dla LKS-u, również z rzutu karnego, zdobył Krystian Deringer.

Po zmianie stron piłkarze z Łąki opadli z sił i inicjatywę przejęli rybniczanie. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się Łukasz Święty. Pięknym uderzeniem z 25 metrów nie dał szans bramkarzowi LKS-u – Łukaszowi Szwedzie. Trzy minuty później wynik mógł podwyższyć Skorupa, który ponownie ustawił piłkę na jedenastym metrze. Tym razem górą był Szweda. Przy główce Wojciecha Szewieczka nie miał jednak nic do powiedzenia. Piłka po strzale rybniczanina odbiła się od słupka i wpadła do bramki – 3:1 dla ROW-u. Ten sam napastnik kilka chwil później przegrał sytuację sam na sam z bramkarzem LKS-u. Pewne zwycięstwo Energetyka przypieczętował w 83. minucie Gabriel Nowak

Energetyk ROW Rybnik - LKS Łąka 4:1 (1:1)

: Skorupa (20-k), Święty (51), Szewieczek (65), Nowak (83) - Deringer (40-k).

Energetyk ROW Rybnik: Skrocki - Kożuchowski, Skorupa, Kacprzak, Piekarczyk - Paszenda (87 min. - Malcher), Święty (89 min - Sitko), Potera (67 min. - Nowak), Dzięgielowski - Szewieczek, Piełka (62 min. - Wodecki).

LKS Łąka: Szweda - Mateja, Deringer, Kuś, Ziebura - Ryguła, Adam Maślorz, Maroszek, Andrzej Maślorz - Zieleźnik, Wróbel.