zamknij

Wiadomości

Żużel przyciąga tłumy. Czy stadion będzie rozbudowany?

2019-08-29, Autor: bf

Ostatni mecz półfinałowy na Stadionie Miejskim przy Gliwickiej przyciągnął nadkomplet publiczności. We wrześniu możemy spodziewać się takich samych jak nie większych tłumów. Tu pojawia się pytanie: czy miasto myśli o rozbudowie stadionu?

Reklama

Niedzielny mecz z Unią Tarnów zgromadził około 10500 osób. Tymczasem wg oficjalnych informacji stadion może pomieścić 10 304 osób. Ludzie gromadzili się tłumnie na koronie obiektu, siedzieli na murkach, zajmowali schody. Przy ul. Gliwickiej pojawiło się tylu fanów zielono-czarnych, że został im udostępniony sektor gości!

Przed nami finał fazy play-off. Już teraz możemy spodziewać się podobnej liczby kibiców na stadionie albo jeszcze większych tłumów.

Ten temat porusza też jeden z kibiców żużla, który był w minioną niedzielę na stadionie:

- Wszyscy cieszymy się, że kibice tak licznie przybywają na stadion. Skoro na niego zostali wpuszczeni to oznacza, że posiadają uprawniający ich do tego bilet wstępu. Skoro mają tenże bilet, za który zapłacili 20, 30 bądź 50 zł. to oznacza, że zawarli z klubem umowę na obejrzenie widowiska, jakim jest wspomniany wcześniej mecz. I to zawarli ją, jak mniemam, z nadzieją, że obejrzą tenże mecz w godnych warunkach
- pisze
.

Jak dodaje, był świadkiem jak otwarto trybunę gości dla pozostałych.

- Osoby chętne zasiąść na tej trybunie biegiem udawały się w to miejsce. Co samo w sobie stwarzało zagrożenie. Mam na myśli również wyłączoną ze sprzedaży jak mniemam połowę trybuny krytej (loża) kolejne kilkaset miejsc

Nadawca w imieniu innych kibiców pyta się:

- Jak długo mamy zamiar godzić się na takie traktowanie? Czy kupując bilety do kina lub teatru godzimy się, aby posadzono nas na schodach? Czy płacąc za jakąkolwiek usługę pozwalamy, aby wykonawca wykonał tylko część usługi, za którą zapłaciliśmy? Czy nie mamy do czynienia z sytuacją, w której kibic musi zapłacić za bilet, kibic musi przyjść wcześniej na stadion, kibic musi „walczyć” o swoje miejsce

Żużel cieszy się niesłabnącą popularnością. Pytanie jednak, czy liczba miejsc siedzących na stadionie jest wystarczająca? Czy magistrat w Rybniku myśli o rozbudowie obiektu?

Agnieszka Skupień, rzecznik urzędu miasta nie pozostawia jednak złudzeń:

- Aktualnie Rekiny są w takiej sytuacji, że apetyt kibiców rośnie, atmosfera jest bardzo gorąca i chciałoby się sięgnąć gwiazd. Jednak rozbudowa stadionu to bardzo kosztowna inwestycja, na którą aktualnie nas nie stać

- mówi.

- Z drugiej strony znane są już takie przypadki w historii, że kiedy inwestuje się w stadion to akurat, taki pech, drużynie zaczyna gorzej się wieść, mówię to oczywiście z przymrużeniem oka. Tak na poważnie, to mamy przed sobą wyzwanie finansowe związane z koniecznością zwrotu podatku od wyrobisk górniczych, to kwota blisko 60 mln zł. Ta sytuacja powoduje, że nie możemy sobie pozwolić na kolejne wyzwania inwestycyjne, poza wcześniej planowanymi

- dodaje.

A Wy jak myślicie? Czy liczba miejsc na stadionie przy Gliwickiej jest wystarczająca?

Oceń publikację: + 1 + 63 - 1 - 218

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (19):
 • ~ 2019-08-29 11:50:15

  Jakby patałachy od piłki lepiej grali to byłby sens rozbudowy ale dla samego żużla i kilku meczów w roku nie ma to większego sensu. Wiadomo że byłyby też jakieś koncerty i inne imprezy. Ale czy wtedy stadion cały się zapełni? Wątpię. A jak już to kilka razy będzie komplet. Za te pieniądze Rybnik ma o wiele ważniejsze rzeczy do poprawy.

 • ~Admirał Pieskov 2019-08-29 11:51:20

  Tutaj jest sens jedynie wybudować nowy stadion od podstaw. Reanimacja trupa to pieniądze wyrzucone w błoto. Mamy XXI wiek, na mecze przychodzi ponad 10 tys. osób (na ostatnim meczu było więcej niż oficjalnie się podaje), a warunki do przebywania na stadionie można określić jako "100 lat za murzynami".

  96 25
 • ~frbro 2019-08-29 11:59:15

  Ja bym się chętnie dowiedział ile już teraz pieniędzy z miejskiej kasy idzie na utrzymanie stadionu. Czy prywatny klub płaci za wynajem obiektu? Jeśli tak, to ile. Dotacje to jedno, ale miło byłoby wiedzieć ile całkowicie kosztuje utrzymanie żużla w Rybniku.

  I moim zdaniem większego stadionu nie potrzeba. Dyscyplina dla pasjonatów, mało popularna nawet w skali kraju, przez co sponsorzy też niespecjalnie się garną, żeby to sponsorować. Nie ma sensu rozbudowywać stadionu. Zresztą ten klub od lat nic nie pokazał w ekstralidze, tylko bujają się na nic nie znaczącym zapleczu. Proponowałbym pierwsze coś osiągnąć, nim będzie mowa o jakichkolwiek inwestycjach wielokrotnie przekraczających klubowy budżet.

 • ~leokadia 2019-08-29 12:29:27

  Miasta z miejskiej kasy budują stadiony a rządzi na nich PZPN i wojewoda :)to jest frajerstwo niech se sami budują i czerpią zyski

  61 17
 • ~Abisall 2019-08-29 12:32:50

  "Czy prywatny klub płaci za wynajem obiektu? Jeśli tak, to ile. "
  Akurat te informacje są bardzo łatwo dostępne.
  Pojęcia - klucze: MOSiR, stadion miejski, cennik obiektu

  41 25
 • ~frbro 2019-08-29 13:03:50

  @Abisall, faktycznie, znalazłem - 811,80 zł za mecz. To ciekawe w takim razie ile kosztuje MOSiR roczne utrzymanie stadionu.

  34 16
 • ~apurocs 2019-08-29 13:17:47

  Ciekawe co by powiedzial jak by go odprawili z kwitkiem? Płakał by, że nie dostal biletu. Ludziom nigdy nie dogodzi.

  45 8
 • ~pawelsz 2019-08-29 13:31:13

  No i zgodnie z tradycją, jak jest dobrze to dlaczego jest tak źle. Tak naprawdę w tej sytuacji były dwa wyjścia: Albo wpuścić wszystkich ch chętnych, tak jak zrobiono, co niesie za sobą pewne niedogodności - siedzenie na schodach, murkach, na koronie stadionu. Lub nie wpuszczenie kibiców ponad plan.I tu i tu afera - bo albo komuś niewygodnie, albo ileś tam set osób nie weszło. Polak narzeka zawsze, ale nigdy nie czyta regulaminów. Bo zapewniam kibica, który rzekomo tak narzekał, to gdyby sobie troszkę poczytał regulamin sprzedaży biletów na stronie ROW, to by miejsce otrzymał.

  35 8
 • ~asdfzxc 2019-08-29 13:46:42

  Przede wszystkim trzeba wprowadzić miejsca numerowane (stadion jest na to przygotowany). Chciałbym kulturalnie zakupić bilet wcześniej, wybrać fajne miejsce i przyjść na stadion 30 min przed spotkaniem.

  86 8
 • ~MRC 2019-08-29 13:54:37

  ~apurocs
  Jestem ciekaw czy wg Ciebie wszystko tak powinno być. Ze kupujesz bilet do kina, a na sali nie ma już wolnych miejsc, kupujesz bilet na koncert i stoisz tak daleko że niczego nie widzisz i nie słyszysz? Wreszcie płacisz za hamburgera i dostajesz bułkę bez mięsa bo dla Ciebie już nie wystarczyło? Wszystko jest ok? Mówisz spoko. Przecież wszystkim nie dogodzisz? Zastanów się dwa razy zanim napiszesz głupotę.

  29 22
 • ~apurocs 2019-08-29 13:59:04

  MRC nie wrzucaj wszystkiego do jednego wora. Chcesz komfortu to ogladaj mecz na kanapie. Im wiecej ludzi, tym lepsza atmosfera na stadionie, wieksza kasa dla klubu i na transfery, a co za tym idzie lepsze wyniki. Prawdziwy kibic nawet na stojaco bedzie ogladal swoja drużynę.

  58 12
 • ~Abisall 2019-08-29 14:06:12

  ~frbro
  Cracovia ponosi coś ok 3 mln zł rocznie za swój stadion. Ale trzeba tam wziąć pod uwagę że to stosunkowo nowy obiekt, większy, ekstraligowej drużyny.
  O ile dobrze sobie przypominam to koszt utrzymania stadionu w Gorzowie to kwoty oscylujące wokół 1 mln zł tak samo toruńska MotoArena generuje koszta tego rzędu. Jednak są to obiekty znacząco większe, bardziej rozbudowane więc utrzymanie będzie odpowiednio większe. W naszym wypadku sporym kosztem może być utrzymanie murawy - ogrzewanie, pielęgnacja itd

  12 3
 • ~Kasia Faucz 2019-08-29 14:32:24

  Te 10500 -osób to były bilety + karnety.
  A tu mamy taki myk że dzieci do 12 lat wchodzą za darmo - i nikt tego nie liczy.
  Patrząc na ilość: ludzi na koronie, murkach, przejściach oraz to że nie było wolnych miejsc siedzących spokojnie można szacować że na meczu było 12-13 tyś osób.
  takich danych oficjalne nikt nie poda o byłby z tego dym.
  Co do numerowanych miejsc -naprawdę chcielibyście tego?

  39 4
 • ~hexon 2019-08-29 14:54:47

  Taaa, a od strony basenu niech dobudują delfinarium ...

  17 6
 • ~Tomasz Klepka 2019-08-29 16:57:07

  Chodzę na żużel od ponad 30 lat i z autopsji powiem, że kibice sukcesu znikną tak jak się pojawili. Wystarczy ze dwie, trzy wtopy w extra. Chyba, że nawiążemy do tradycji z lat 60-70 tych, czego sobie i Wam życzę. Wtedy warto się zastanowić nad rozbudową.

  50 1
 • ~Cagliostro 2019-08-29 17:07:38

  Zastanawia mnie tylko jedna kwestia. Jak "pojemność stadionu" ma się do zachowania zasad bezpieczeństwa? Czy zwolennicy teorii o prawdziwym kibicu, który będzie oglądał mecz nawet na stojąco, w przejściu, na schodach, tak samo broniliby tego poglądu w momencie np. wybuchu paniki i niedrożnych dróg ewakuacyjnych. Rozumiem zależność pomiędzy liczbą kibiców obecnych na widowni a kondycją finansową klubu, ale gdzie względy bezpieczeństwa?

  21 9
 • ~MRC 2019-08-29 17:19:25

  ~apurocs
  Ok. Ja mam nie wrzucać wszystkiego do jednego worka. Rozumiem. Ale kto decyduje kiedy niewywiazanie się z umowy jest ok? I dla czego zakładasz że wszyscy są "prawdziwymi" kibicami i mogą obejrzeć mecz na stojąco płacąc za miejsce siedzące np 50zł.? Są osoby, które nie upomina się o swoje prawa. To w imię czego mają niedostać tego za co zapłaciły? Tu chodzi o zasady o zwykle uczciwe traktowanie kibiców.
  Słusznie zauważył ~Cagliostro i ~Kasia Faucz gdzie bezpieczeństwo? Kto przymyka na to oko. I jak długo.? Do pierwszej tragedii? Wtedy wszyscy będą marudzić i mówić że nikt niczego z tym nie ZROBIŁ. Ale już będzie za późno.
  ZASADY!!!

  15 10
 • ~pit75rk 2019-08-30 21:22:56

  ~frbro chłopcze weź się za naukę a nie pieprzyć farmazony nie mające żadnego uzasadnienia

  2 1
 • ~argo44 2019-08-31 00:14:52

  ...

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Przepisy dotyczące aborcji w Polsce:

Oddanych głosów: 1294