zamknij

Wiadomości

„ROW Rybnik stał się klubem memem”. Kibice chcą zbojkotować mecz z Gdańskiem

2023-05-10, Autor: 

Wśród kibiców zaczyna przelewać się czara goryczy. Nawołują wprost do bojkotu najbliższego meczu pomiędzy ROW-em a Wybrzeżem. Powód? Głęboka niechęć do prezesa Rekinów. Apelują również do władz Rybnika, aby w końcu przestali chować głowę w piasek.

Reklama

Początek w wykonaniu żużlowego ROW-u całkowicie nie ułożył się po myśli działaczy i kibiców. Wszystkie dotychczasowe mecze zakończyły się porażkami, nawet ten ostatni w Poznaniu, który miał być zwycięski. Fani rybnickiego żużla mają tego dosyć. Skrzyknęli się wczoraj wieczorem w mediach społecznościowych i ogłosili bojkot najbliższego spotkania z Gdańskiem.

Jeśli ktoś miał jakieś nadzieje, że pod wodzą obecnego zarządu ROW Rybnik odbuduje się w tym sezonie, tak początek rozgrywek nie pozostawia już żadnych wątpliwości, że upadek klubu postępuje nadal. Rozpoczęliśmy tegoroczny sezon w sposób kompromitujący naszą drużynę na niemal wszystkich płaszczyznach. Oprócz wyniku sportowego, równie zła, a może nawet jeszcze gorsza stała się otoczka oraz wizerunek klubu na arenie ogólnokrajowej, który stał się pośmiewiskiem w całej żużlowej Polsce (trwa to już zresztą od kilku ładnych lat) – czytamy na wstępie w poście Speedway Fans ROW Rybnik.

Zdaniem kibiców „doszło już do takiej zapaści organizacyjnej klubu, że nawet taka podstawowa rzecz jak załatwienie kewlarów dla drużyny na pierwszy mecz, czy znajomość regulaminu w trakcie spotkania ich (zarząd – red.) przerasta”.

Klub ten zmierza donikąd. Od kilku sezonów słyszymy tylko niespełnione obietnica pana zasiadającego na stołku prezesa, który nieudolnie stara się leczyć swoje kompleksy wizją swojej boskości. Prawda jest jednak brutalna, klub z roku na rok posiada gorszy skład, gorsze zaplecze organizacyjne, marketingowe (te właściwie nie istnieje). Z roku na rok coraz bardziej drżymy o utrzymanie w tej lidze. Aktualnie klub ROW Rybnik stał się po prostu klubem memem, z którego nawet w czasie oficjalnych transmisji telewizyjnych niemały ubaw mają komentatorzy, czy zaproszeni goście, gdyż widzą ten nie profesjonalizm, który aż wylewa się z ekranu widząc naszą drużynę oraz nieudolnego pana, który tym wszystkim zarządza – czytamy dalej.

Fani klubu apelują, aby najbliższe piątkowe spotkanie z Wybrzeżem Gdańsk oglądać w telewizorze.

Pokażmy wreszcie, że nie akceptujemy tego, co się dzieje w klubie. Nie chodzi tutaj o wynik sportowy, bo z każdego dołka da się wyjść, chodzi o totalną zapaść organizacyjną tego klubu. Nie udawajmy, że pada deszcz, gdy prezes pluje nam w twarz, gdy nawet do najwierniejszych kibiców, którzy jeżdżą za drużyną setki kilometrów jedyne co jest w stanie powiedzieć to „masz jakiś problem?”.

Kibice mają też kilka słów do prezydenta Rybnika i jego zastępców.

Apelujemy również do przedstawicieli miasta, aby w końcu przestali chować głowy w piasek i nie udawali, że problem nie istnieje i aby zainteresowali się zdaniem potencjalnych wyborców. Swoją biernością pokazujecie, że zgadzacie się na patologię w tym klubie, zgadzacie się, aby miasto Rybnik dalej było synonimem pośmiewiska, które jest powodowane przez działania obecnego zarządu.

Jednocześnie podkreślają, że w żadnym wypadku nie obwiniają zawodników za obecną sytuację.

Wszyscy nasi żużlowcy, tak jak wszyscy inni sportowcy chcą odnosić sukcesu. Ciężko je jednak odnieść, gdy pracuje się w nieprzychylnej i nieprofesjonalnej atmosferze – dodają.

Co sądzicie o tym apelu? Zostaniecie w domu, czy przyjdziecie w piątek na stadion kibicować Rekinom?

Oceń publikację: + 1 + 216 - 1 - 29

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (22):
 • ~Terrorysta 2023-05-10
  11:30:37

  64 8

  Kiedyś na hasło ROW miało się na myśli wszystkich zawodników którzy stanowili o sile,potędze i osiągnięciach tej drużyny.
  Dzisiaj ROW to tylko Mrozek,pośmiewisko,wstyd i memy.

 • ~rosthost1 2023-05-10
  11:46:41

  57 12

  Prezes robi co chce, Prezydent Kuczera boi się Mrozka i nie ma nikogo innego. Tracą kibice, miasto pieniądze - za które piłkarki rozsławią Rybnik. Panie prezydencie pora rozliczyć pana Mrozka - ile obiecał???

 • ~ 2023-05-10
  11:52:12

  50 16

  Kibice !!!najpierw trzeba zrobic porzadek w urzedzie zeby im sie odechcialo zadluzac miasto zaklamanymi inwestycjami wtedy moze zajma sie sportem i mlodzieza.

 • ~korniszon 2023-05-10
  11:53:50

  21 28

  przyjdzie następny i....też będzie po roku źle. Nie potrafię wyliczyć wszystkich ile udało mi się "przeżyć" .

 • ~Arteks 2023-05-10
  11:57:42

  25 55

  @rosthost1 @moral - a powiedzcie kto odpowiada za wyniki zespołu: zawodnicy, prezes klubu czy prezydent? Jeśli prezydent to czy za blamaż Polski w mistrzostwach świata w piłce nożnej w Emiratach odpowiada prezydent Duda? ;P

 • ~norton 2023-05-10
  12:16:38

  33 32

  Być może nadszedł ten czas, że żużel powinien zniknąć z Rybnika? Od blisko 30 lat ten sport w naszym mieście wpada w coraz większą otchłań. Czasami wydaje się, że to już dno ale okazuje się, że można niżej.

 • ~joszkobroda 2023-05-10
  12:31:32

  33 14

  dziś ROW to rów

 • ~rybol9999 2023-05-10
  12:46:42

  41 6

  CZAS NA ZMIANY

 • ~hanys21219 2023-05-10
  12:57:44

  45 6

  Nie słyszałem jeszcze żadnej merytorycznej wypowiedzi trenera podczas meczu, nie wspomnę już obecności WĄSA w boksach zawodników toż to rodzi już zamieszanie jeszcze brakuje mu śrubokręta do mierzenia twardości toru. Czy tego chce Rybnik miasto z IKRĄ?

 • ~kamillab59o 2023-05-10
  13:04:41

  2 1

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~Bernard Jona 2023-05-10
  13:18:25

  42 7

  Przecież to rzecz oczywista że jeżeli jakiemuś zespołowi "nie idzie" to trzeba dokonać zmian.
  Za wyniki sportowe odpowiada przedewszystkim zarząd klubu bo to on podejmuje najważniejsze decyzje. Katastrofalne wyniki sportowe rybnickich żużlowców jasno pokazują że nie należy zwlekać z decyzjami.

 • ~extraliga_2 2023-05-10
  13:22:48

  18 20

  Jak jest różnica pomiędzy biegiem gdzie startuje Zmarzlik, Hampel, Woryna i Holta a biegiem gdzie staruje Lars Skupień, Drabik, Chmiel i Zagar? Ja widzę tylko tyle, że może odległości między zawodnikami będą w tym pierwszym zestawieniu trochę mniejsze ale po wyjściu z drugiego łuku jest już tylko jazda przez 3 okrążenia. Wyścigi to są może w 2-3 biegach na 15.
  Więc co za różnica czy Rybnik będzie jeździł w 2 lidze czy ekstralidze?

 • ~Dintojra 2023-05-10
  15:39:20

  26 6

  Ok, nie znam się ale też się wypowiem :)
  Poznamy wreszcie nazwisko tego co ma takie parcie na fotel prezesa ?
  Ja nie mówię, że KS ROW jest idealnym klubem, świetnie zarządzanym itd., bo od tego ten klub jest w tej chwili lata świetlne.
  Fajnie jednak by było gdyby osoba, które chce objąć stery klubu się ujawniła i otwarcie powiedziała jaki ma plan, co chce zrobić... inaczej na dzień dzisiejszy prowadzona jest akcja wyrugowania Mrozka z funkcji i mnie to wygląda tak jakby to był cel sam w sobie.
  A gdzie dobro klubu ? gdzie wynik sportowy ? gdzie wynik finansowy ?
  Jest jak jest czyli "Mrozek musi odejść", bez podania szczegółów co dalej ?
  Tak jak wyżej napisałem, daleko mi do bronienia Mrozka i faktycznie przydałby się ktoś nowy, ambitny z nowym spojrzeniem i profesjonalnym podejściem... bo wygląda na to, że faktycznie w klubie różowo chyba nie jest i kasa świeci pustkami (niby jakaś afera z loterią, a zainteresowane instytucje albo nic nie wiedzą o sprawie, albo zaprzeczają rzekomemu zamrożeniu kont).
  Ja już paru prezesów rybnickiego żużla "przeżyłem"... sam byłem członkiem tzw. Delikwentów jak nas nazwał prezes Kolorz hehe, też składałem wniosek o przyjęcie w poczet członków klubu (RKM wtedy) po to żebyśmy mogli odwołać "klikę Dominika", ale to było w czasach gdy miało się 20kilka lat i gorącą głowę i scenariusz w naszym "rybnickim piekiełku" (zainteresowanie znają powiedzenie i etymologię) zawsze było tak samo: żegnamy bez żalu poprzednika i witamy z euforią następcę i co kilka lat powtarzamy scenariusz i tylko nasz żużel albo drepcze w miejscu, albo się cofa.
  Nawet własnego forum żużlowego już nie mamy, a było jednym z najstarszych w Polsce.. pojawiły się na nim osoby, które teraz pewnie stoją za akcją "usuwania" Mrozka.
  Jeśli się nie mylę, to z ich "fachową" wiedzą klub podzieli losy forum :(
  W Rybniku nie gra się do jednej bramki, tutaj każdy ma własną bramkę.
  Odnośnie ewentualnego następcy prezesa, to musiałaby to być osoba poważna.
  Nie tak jak ostatnio ten pan z Niemiec chwalący się zakupem wkrętarek dla jednego zawodnika i przekazaniem kilku tysięcy zł... a w perspektywie miał zarządzać milionami zł.
  Kandydat musiałby być też w 90% profesjonalistą - te pozostałe 10% to pasja do tego sportu.
  W ostatnich kilkudziesięciu latach było odwrotnie tj. 10% profesjonalizm, a 90% pasja... i nic dobrego z tego nie wynika.
  Taka osoba musi też mieć w sobie coś z dyplomaty, a nie paplanie co ślina na język przyniesie i osobiste "wycieczki" wobec przeciwników.
  Warto żeby ten ktoś miał jakieś kontakty czy powiązania biznesowe.
  Zna ktoś kogoś takiego ?

  PS. Tylko osoba "znająca się na żużlu tylko troszka" może powiedzieć, że początek sezonu jest katastrofalny.
  Ja osobiście zakładałem, że po 3 meczach będziemy mieli zero w tabeli... a jednak niewiele zabrakło abyśmy mieli 4 pkt (pech w Ostrowie i niekompetencja w Poznaniu - wystarczyło taktycznie nie wygrywać biegu 13 i Poznań miał zablokowaną rezerwę taktyczną).

 • ~antyk23 2023-05-10
  16:44:26

  26 3

  panie "wszechwiedzący" arteksie proszę mi wybaczyć tę śmiałość, ale te MŚ w piłce nożnej odbyły się w Katarze!!! Katar to księstwo(emirata), ale popularne Emiraty to jednak co innego

 • ~Łukasz Wróbel 2023-05-10
  16:47:59

  23 7

  @Arteks To prezes klubu wybiera trenera, to on (przynajmiej w przypadku Rybnika) wybiera zawodników. Popatrz na PSG, nie chodzi oto,aby zakontraktować zawodników,ale oto,aby stworzyć drużyne i dać im trenera,który potrafi to wszystko poukładać w sprawnie działający mechanizm. A Prezydent kopie pod sobą dołek,bo miasto daje kase na promocje i... no właśnie.. Panie Prezydencie Kuczera: o taka promocja miasta pana zadowala?? Jak tak, to chyba portafi pan przewidzieć wyniki wyborów...

 • ~polk 2023-05-10
  17:22:35

  15 2

  Ciekawe rzeczy wychodzą a prezio milczy
  https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/1059309/zamrozone-konta-z-powodu-wegla-klub-w-tarapatach-czy-wyimaginowany-problem
  Może Panie Mrozek w tym mieście zamiast donoszenia króluje konfabulacja?

 • ~Arteks 2023-05-10
  17:42:17

  6 37

  @antyk23 - masz rację. MŚ były w Katarze! Tylko, że to zupełnie nie jest istotne w moim porównaniu. ;) @Łukasz - trudna rola prezydenta. Jak nie da to byłoby oburzenie fanów, jak da to niezadowolenie bo klub nie przynosi odpowiednich wyników... A gdzie zawodnicy, trenerzy?

 • ~evakiskaas 2023-05-10
  22:47:20

  1 4

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~halupczok1 2023-05-11
  08:40:32

  3 8

  co się może mieścić w takiej głowie , gość ma swoje lata a fons jak 16 latek żeby wyglądać ,słabe to wszystko ,

 • ~oliviaxsxsx 2023-05-11
  10:39:29

  0 3

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~Dintojra 2023-05-11
  21:23:11

  3 1

  @halupczok1 - no faktycznie wąs to jest istotny argument... co za dno.
  Dam ci radę: czasem lepiej milczeć i sprawiać wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wątpliwości.

 • ~maryvess 2023-05-11
  21:41:41

  0 0

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy będziesz głosował/głosowała na Piotra Kuczerę jako Prezydenta Miasta Rybnika?
Oddanych głosów: 1604