Złota drużyna szpadzistów

2009-04-15, Autor:
W Radlinie zostały rozegrane Mistrzostwa Śląska juniorów młodszych w szpadzie chłopców roczników 92-94.

W zawodach brały udział kluby z całego województwa śląskiego. Bardzo dobrze zaprezentowali się juniorzy młodsi z Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego. Nasi zawodnicy zdobyli aż cztery medale: jeden srebrny, dwa brązowe indywidualnie i jeden złoty drużynowo.

W pierwszej kolejności został rozegrany turniej indywidualny. W nim srebrny medal zdobył Zachariasz Kłosek. Przegrał dopiero w finale z A. Staszulonkiem z Muszkietera Gliwice 10:12. Na podium znalazło się jeszcze dwóch naszych reprezentantów: Jan KordasKamil Naszkowski. Obaj zajęli 3. miejsca i zdobyli brązowe medale.

Pozostałe miejsca naszych zawodników:

Maciej Gryt 11 miejsce

Maciej Kotas 15 miejsce

Krystian Fajkis 20 miejsce

Mateusz Franke 23 miejsce

Po turnieju indywidualnym tego samego dnia odbył się turniej drużynowy Mistrzostw Śląska juniorów młodszych. Zawodnicy RMKS I Rybnik rozstawieni z numerem pierwszym po turnieju indywidualnym bez problemu poradzili sobie w drodze do złotego medalu. Pokonali kolejno Piasta Gliwice 45:37 i Muszkietera Gliwice 45:29. Tym samym zdobyli tytuł Drużynowego Mistrza Śląska.

Skład Drużyny RMKS I: Jan Kordas, Kamil Naszkowski, Zachariasz Kłosek, Krystian Fajkis.

Drużyna II RMKS zajęła 7 miejsce. W jej składzie znaleźli się: Maciej Gryt, Mateusz Franke, Maciej Kotas.

Jest to kolejny bardzo dobry start juniorów młodszych na miesiąc przed Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży (Mistrzostwa Polski juniorów młodszych), która odbędzie się 4-6. maja w Warszawie. Indywidualnie, jak i drużynowo, szermierze RMKS-u będą reprezentować Miasto Rybnik na OOM w składzie: Jan Kordas, Zachariasz Kłosek, Maciek Brewczyk, Maciek Kotas, Krystian Fajkis, Kamil Naszkowski, Maciej Gryt.