zamknij

Wiadomości

Zainteresowanie termowizją tak duże, że do akcji włączyła się straż miejska. Można wypożyczyć kamerę

2022-12-01, Autor: 

Pomiary ubytków ciepła wykonywane kamerą termowizyjną przez rybnicką ekodoradczynię cieszyły się takim zainteresowaniem, że nie wszyscy chętni mogli z nich skorzystać. Nic straconego – do akcji włączyła się Straż Miejska w Rybniku. To właśnie tam można zgłaszać się na pomiar.

Reklama

Magistrat w Rybniku nie spodziewał się takiego zainteresowania wśród mieszkańców. Wczoraj informował bowiem o tym, że będą dokonywane pomiary izolacji cieplnej budynków. Każdy, kto chciał, miał zgłosić się do ekodoradczyni – Barbary Graniczki. Po kilkudziesięciu minutach miasto musiało wydać komunikat, że nie przyjmuje już zapisów. Kamera termowizyjna została bowiem wypożyczona na kilka dni z Subregionu Zachodniego.

Ci, którzy nie zdołali się zapisać – nie muszą się martwić. Rybniccy strażnicy również mają do dyspozycji narzędzie, mające uświadomić mieszkańcom, jak ważne jest właściwe ocieplenie budynku.

Dzięki kamerze termowizyjnej, właściciele nieruchomości mogą się przekonać, którędy z budynku wydostaje się najwięcej ciepła. Być może to przekona ich do podjęcia decyzji o ociepleniu swojego domu. Zatrzymanie zgromadzonego ciepła wewnątrz, przekłada się bezpośrednio na koszty ogrzewania, a tym samym na emisję szkodliwych substancji do atmosfery – mówi Lucyna Tyl z biura prasowego UM w Rybniku.

Wystarczy zadzwonić i umówić się na dogodny termin. Zgłoszenia domów przyjmuje dyżurny Straży Miejskiej w Rybniku pod nr tel. 32 422 72 54 lub 986.

Warto jednak pamiętać, że strażnicy, którzy przyjadą na miejsce, poza sprawdzeniem elewacji budynku kamerą termowizyjną, przeprowadzą kontrolę nieruchomości pod kątem właściwej gospodarki odpadami stałymi, ciekłymi, źródła ogrzewania oraz numeru porządkowego nieruchomości – zaznacza Lucyna Tyl.

Oceń publikację: + 1 + 13 - 1 - 16

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~ 2022-12-01
  18:09:37

  26 7

  Lucyna ;:) Kocham Cię -
  myk jak nic :) czyli uwaga, palisz śmieci itd.........
  Warto jednak pamiętać, że strażnicy, którzy przyjadą na miejsce, poza sprawdzeniem elewacji budynku kamerą termowizyjną, przeprowadzą kontrolę nieruchomości pod kątem właściwej gospodarki odpadami stałymi, ciekłymi, źródła ogrzewania oraz numeru porządkowego nieruchomości – zaznacza Lucyna

 • ~exx 2022-12-01
  18:47:32

  24 3

  Nooo, zaraz się pojawią oszuści na tzw. termowizję. Jeden będzie czarował kamerą, a drugi zbierał fanty.

 • ~THE Bill 2022-12-03
  08:47:10

  3 3

  Jakie to jest SŁABE! Żeby nie użyć mocniejszych słów! I czego to uczy? Że policjant, strażnik miejski jest aby nam pomagać? NIE! To jest narzędzie represji! Masz się bać i wiedzieć, że jakikolwiek kontakt z tymi instytucjami to pewny mandat! Zawsze się dziwiłem znajomym, czemu tak nienawidzą policji, SM, przecież oni tylko dbają o nasze bezpieczeństwo. Teraz już dojrzałem do tego, co oni widzieli już dawno temu. To jest smutne! Uczę własne dzieci, żeby unikały policji, zamiast przekazywać im wiedzę, że to jest człowiek, któremu możesz zaufać i ci pomoże! Nic z tych rzeczy! Karać, karać, represjonować, wyciągać pieniądze. A SM nie jest od tego, żeby jeździć z termowizją i sprawdzać takie rzeczy! Od tego są prywatne podmioty. Potem się okazuje, że SM nie może podjąć interwencji, bo wszyscy są zajęci pierdołami. Drugie co nam to pokazuje? Że mamy gdzieś dbanie o środowisko! Bardzo często słyszę w tonie głosu pracowników numerów alarmowych, że do wypalania trawy, zadymienia to oni nie chcą przyjmować zgłoszeń.. Przecież nic takiego się nie dzieje. To że ludzie umierają przez smog, to że dzieci chorują - nie ważne. Pomożemy, przyjedziemy, ale wiedz drogi obywatelu, że będzie cię to drogo kosztować!! Będziesz żałował, że zawracałeś nam d... Brawo!! Pijarowo mistrzostwo.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy będziesz głosował/głosowała na Piotra Kuczerę jako Prezydenta Miasta Rybnika?
Oddanych głosów: 1543