Wyjazdowe zwycięstwo rybnickich siatkarzy. TS Volley wiceliderem

2013-10-13, Autor:
Trzy mecze i trzy zwycięstwa oraz 2 miejsce w tabeli II ligi – taki jest bilans osiągnięć siatkarzy TS Volley.

W trzeciej kolejce nasi siatkarze zmierzyli się z MTS-em Winner Czechowice-Dziedzice. Spotkanie było niezwykle zacięte od pierwszego seta. Gospodarze od pierwszego gwizdka wyszli na prowadzenie na kilka punktów dzięki bardzo dobrej zagrywce i wyśmienitej obronie w polu. Rybniczanie musieli gonić wynik, pomimo zmniejszeniu przewagi do 15:16, nie dali jednak rady i set wygrali gospodarze.

Druga i trzecia partia to pewna gra naszych siatkarzy, szczególnie trzeci set był popisem podopiecznych Wojciecha Kasperskiego wygrany do 13.  Gdy wydawało się, że sytuacja jest opanowana, na dodatek po dobrym początku czwartego seta (trzy punktowe bloki pod rząd) gra się zacięła. Nie pomogły zmiany (Przemysław Borecki, Błażej Podleśny, Konrad Stajer), rywale grali dobrą siatkówkę i doprowadzili do tie-breaku.

W piątym secie od początku prowadził nasz zespół i kontrolując przebieg wypadków doprowadził do zwycięstwa 15:10.

Najwięcej punktów w naszym zespole zdobył Arkadiusz Terlecki – 16, w ataku najwięcej punktów zdobył Krystian Lipiec – 14, w bloku Tomasz Warda – 6.

Najbliższy mecz nasi siatkarze rozegrają na własnym parkiecie rozegrają w środę 16 października o godz. 19:00. Do hali w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych przyjedzie trzecia drużyna II ligi, UKS Strzelce Opolskie.

MTS Winner Czechowice-Dziedzice – TS Volley Rybnik 2:3 (25:19, 22:25, 13:25, 25:16, 10:15)

Skład TS Volley Rybnik:  Arkadiusz Terlecki (kapitan), Grzegorz Barciak, Krystian Lipiec, Dariusz Noga, Tomasz Warda, Radosław Niestrój, Łukasz Taterka (libero), Przemysław Borecki, Błażej Podleśny, Konrad Stajer, Michał Łata i Tomasz Brzezina. Trener: Wojciech Kasperski

3. kolejka II ligi (grupa 5):
Juvenia Głuchołazy - Warta Zawiercie 0:3 (18:25, 13:25, 16:25)
UKS Strzelce Opolskie - AZS Politechnika Opolska 3:0 (25:20, 25:18, 25:20)
Winner Czechowice-Dziedzice - TS Volley Rybnik 2:3 (25:19, 22:25, 13:25, 25:16, 10:15)
AT Jastrzębski Węgiel II - TKKF Czarni Katowice 0:3 (8:25, 20:25, 21:25)