zamknij

Wiadomości

WSS nr 3: nie ma planów likwidacji oddziału dziecięcego

2021-01-25, Autor: bf

- Nie ma planów likwidacji oddziału dziecięcego – informuje dzisiaj wieczorem dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku. To odpowiedź na dzisiejszą konferencję polityków KO. - Nie zgadzamy się na to, aby politycy Koalicji Obywatelskiej, dla osiągnięcia celów politycznych, rzucali bezpodstawne oskarżenia i przekazywali nieprawdziwe informacje – czytamy.

Reklama

Przypomnijmy, dzisiaj przed budynkiem szpitala w Rybniku miała miejsce krótka konferencja prasowa polityków Koalicji Obywatelskiej – posła Marka Krząkały i Grzegorza Wolnika – radnego Sejmiku Województwa Śląskiego i członka Rady Społecznej WSS nr 3. Grzegorz Wolnik przytoczył dziennikarzom plotkę, która krąży po szpitalnych korytarzach.

- Dochodzą do nas bardzo niepokojące informacje, że planuje się okroić albo nawet zlikwidować oddział dziecięcy. Jestem współzałożyciele fundacji mAli Wspaniali, pracującej na rzecz oddziału. Dzięki naszej pomocy wyremontowano go, a teraz mówi się tutaj o jego likwidacji. Nie możemy sobie pozwolić, by subregion był pozbawiony opieki dla najmłodszych. Nie jestem w stanie powiedzieć, że decyzja zapadła na 100 procent, ale są takie plotki. Już dzisiaj trzeba głośno wołać, że jest niebezpieczeństwo. Totalna dezorganizacja szpitala na pewno nie przysłuży się zdrowiu i życiu mieszkańców – mówił radny Sejmiku.

Szpital w Rybniku zdementował tę informację, mówiąc o restrukturyzacji, a nie zamykaniu oddziałów. Dzisiaj wieczorem dyrekcja lecznicy raz jeszcze postanowiła zająć stanowisko w tej sprawie. Tym razem komunikat jest dłuższy, przytaczamy go w całości:

Zdrowie i życie pacjentów są dla nas priorytetem. Troszczymy się o to, aby Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 świadczył usług medyczne dla mieszkańców na najwyższym poziomie. Troszczymy się o sytuację finansową szpitala oraz o to, aby Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 był placówką stale modernizowaną i rozwijającą się. Nie zgadzamy się na to, aby politycy Koalicji Obywatelskiej, dla osiągnięcia celów politycznych, rzucali bezpodstawne oskarżenia i przekazywali nieprawdziwe informacje. Mogą one przyczynić się do niepokoju wśród pacjentów i mieszkańców.

Pragniemy stanowczo zdementować informacje nt. likwidacji oddziału. Nie ma planów likwidacji oddziału dziecięcego. Naszym celem jest zwiększenie efektywności funkcjonowania oddziałów oraz zmniejszenie kosztów. Dyrekcja jest odpowiedzialna za finanse publiczne i procedury, które są realizowane w placówce. Jeśli dochodzi do nieprawidłowości, sprawa musi zostać wyjaśniona. Osoby, które doprowadzają do przekroczeń obowiązków ponoszą konsekwencje. To są powszechne standardy, które będziemy konsekwentnie przestrzegać.

Ponadto apelujemy do polityków Koalicji Obywatelskiej, żeby sprawę COVID-19 i Narodowego Programu Szczepień wyjąć z bieżącej polityki. Zdrowie i bezpieczeństwo powinno stać ponad interesem politycznym. Zachęcamy do kontaktu i zadawania pytań bezpośrednio. Rozwój Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 jest naszym wspólnym celem.

Oceń publikację: + 1 + 18 - 1 - 15

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~Longina b 2021-01-25 20:05:18

  Czyli jest podstawna krytyka.Kopnięcie w tyłek dociera do świadomości . Bardzo dobrze że jest opozycja.Nie ważne czyja szopy/Budki/czy też inna.Trzeba zawsze mówić spradzam.

  25 35
 • ~jackman 2021-01-25 20:54:35

  Rozumiem, że dla pełnej transparentności zarząd już na dniach poda plany dotyczące " zwiększenia efektywności funkcjonowania oddziałów oraz zmniejszenie kosztów". Bo taką korporacyjną nowomowę zwykle tłumaczy się na "50% zwolnimy, a drugie 50% przejmie ich obowiązki'. Może pediatria zostanie, ale co z tego jak zmieniejszą limit przyjęć o połowe, albo ileś procent. Jesteśmy podatnikami, płacimy pensje zarządu. Panowie: konkretnie. Ile chcecie obciąć i jaki zrobicie limit przyjęć dla dzieci!

  41 14
 • ~mixmax 2021-01-25 22:22:53

  Ta troska o zdrowie pacjentów to jakby cytaty wyjęte z filmów Barei. Natomiast oskarżanie polityków KO o łączenie zdrowia społeczeństwa z polityką jest typową zagrywką polityczną nie mówiąc o tym, że cała ta wypowiedź podlewana jest politycznym sosem.

  22 23
 • ~tf2 2021-01-26 08:23:14

  Żenada. Łżą tak jak z tym "biednym" tym terrorystą, którego sprowadzili z Aleppo. Żadne państwo w UE się nie zgodziło na jego przyjęcie, ale lewactwo manipulowało opinią publiczną, że po cichu wystawili mu papiery na fałszywe nazwisko. Prawda jednak wyjdzie na jaw, tak jak zawsze wychodzą ich kłamstwa.

  Niestety tak to wygląda: w polskojęzycznych mediach zagraniczne firmy publikują oszczerstwa na chcącego działać na ich korzyść rządu i obywateli, ale potem ich nie prostują, na tym ignoranci budują swoją "wiedzę".

  16 13

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno budować mieszkania komunalne?

Oddanych głosów: 819