zamknij

Wiadomości

Przy szpitalu w Rybniku obowiązują nowe, wyższe ceny za parkowanie

2023-12-12, Autor: 

Osoby odwiedzające bliskich w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku, muszą więcej płacić za parking. Od 1 grudnia wzrosły ceny za parkowanie. Rzeczniczka rybnickiej lecznicy wyjaśnia, że kwoty zostały dostosowane do obecnych realiów.

Reklama

Nowy cennik obowiązuje od 1 grudnia. Pierwsze 30 minut parkowania jest bezpłatne. Za postój powyżej 30 minut do godziny kosztuje 5 zł. Do 2 godzin – 10 zł, powyżej 2 godzin do 3 – 15 zł. Jak wyjaśnia Karolina Wałowska, cennik został dostosowany do obecnych realiów.

Taka była decyzja zarządu szpitala, a plan został przedłożony Radzie Społecznej, która go pozytywnie oceniła. Podwyżki wynikają z kosztów utrzymania parkingu, jego serwisowania, eksploatacji oraz kosztów pracowniczych – mówi rzeczniczka rybnickiego szpitala.

Zauważa, że inne szpitale w regionie mają podobne stawki.

Wydaje mi się, że są to normalne ceny przy obecnych realiach – dodaje.

Karolina Wałowska zachęca do wykupienia abonamentu dla pacjentów szpitala i odwiedzających. Miesięczna „wejściówka” kosztuje 45 zł.

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 166

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (12):
 • ~Lateks 2023-12-12
  09:32:27

  66 6

  Szpital wybudowany za pieniądze społeczeństwa, na wywłaszczonych gruntach, kadra wyuczona na państwowych uczelniach, a oni chcą zarabiać na odwiedzających i pacjentach. Czy szpital nie powinien zarabiać na leczeniu pacjentów? Na opracjach i zabiegach?

 • ~Arteks 2023-12-12
  10:13:41

  4 72

  @Lateks - nie personalizuj aut które nie są pacjentami czy odwiedzającymi. Parkingi trzeba oświetlać, odśnieżać, naprawiać, a to kosztuje. Do szpitala można przyjechać autobusem lub przyjść pieszo - jeśli komuś nie odpowiada opłata za parking.

 • ~ 2023-12-12
  10:46:41

  27 7

  @Arteks albo na rowerze lub hulajnodze miejskiej...

 • ~nutytyty 2023-12-12
  11:08:30

  47 2

  Przy okazji skoro na izbie przyjec czeka sie realnie pare godzin to dostosowano to do
  parkingu szpitalnego.Wynajmowana firma ochraniarska dobrze bedzie pilnowala aby oplata zostala uiszczona.
  To tez zarobek dla szpitala.W koncu ktos musi odrobic dlugi.
  Szkoda ze kosztem pacjenta.Pan dyrektor sie stara jak widac.

 • ~eliszka 2023-12-12
  16:09:17

  35 0

  ~Arteks - słusznie napisane - oświetlać, odśnieżać, naprawiać ... Który z tych warunków jest spełniony? W weekend, od piątku kiedy spadł duży śnieg, parking był prawie pusty, nocami obłożenie jest niewielkie. Nie tknięty odśnieżarką aż do poniedziałku, i to tylko przetarte ścieżki z równoczesnym narzuceniem śniegu na zderzaki. Tak jest od kilku lat, łącznie z drogą dojazdową od skrzyżowania, można liczyć tylko na wyjeżdżone koleiny. Lata temu drogę odśnieżały służby miejskie, aby zapewnić bezpieczny przejazd ambulansom. Nigdy nie posypany piaskiem, a szklanka i lodowisko to częste zjawisko na tym terenie. Oświetlony? Czasami, egipskie ciemności nader często. Szkody parkingowe i kradzieże niemożliwe do zweryfikowania, bo monitoring niczego nie pokazuje. Naprawiany? Dziury przy wjeździe i wyjeździe powiększają się z roku na rok, trzeba mocno uważać, zwłaszcza na głębokie wyrwy na wyjeździe, oprócz progów zwalniających. Raz w tym roku zasypane piaskiem, po dwóch tygodniach wypłukanym przez deszcz. Awarie szlabanów częste, trwają kilka-kilkanaście dni.

 • ~truman20 2023-12-12
  16:21:55

  29 1

  ~Arteks - "nie personalizuj aut które nie są pacjentami czy odwiedzającymi" - z takim myśleniem ludzi nie dziwię się, że świat stacza się coraz bardziej. Ten parking nie był zawsze płatny. Po prostu ktoś wymyślił sobie, że można na tym kasiorkę trzepać, bo ludzie i tak tam muszą zaparkować. Jakby ten odwiedzający miał mało zmartwień, to jeszcze musi podwójnie płacić za coś, za co już zapłacił i płaci ciągle podwójnie. Szpital i parking to jedno, więc skoro szpital ma pieniądze na utrzymanie szpitala, to parkingu również, a jeśli osobno musi pobierać opłaty za parking, to po prostu jest źle zarządzany. Za chwilę zaczną pobierać opłaty za siedzenie w poczekalni albo płatne windy dla odwiedzających, bo "dostosują to do realiów", bo windy trzeba utrzymywać i krzesła też. Za przechodzenie przez drzwi też pobiorą opłaty, bo drzwi też trzeba utrzymywać... Paranoja totalna.

 • ~Arteks 2023-12-12
  17:11:01

  1 28

  @truman20 - całe szczęście, że cywilizowany europejski świat się obudził i przestał realizować dyktat motokoncernów. :D Jeśli wolno trzepać kasiorkę koncernom paliwowym, stacjom benzynowym, myjniom, mechanikom, producentom części samochodowych to czemu nie można zbierać środki finansowe na utrzymanie parkingów? Dlaczego do kierowców ma się dopłacać szpital czy pacjenci którzy nie korzystają z aut?

 • ~truman20 2023-12-12
  18:59:01

  24 2

  Arteks - "czemu nie można zbierać środki finansowe na utrzymanie parkingów" - bo to do kurdy nędzy już było wybudowane za pieniądze tych ludzi i mają płacić kolejny raz za to samo... i kolejny... i kolejny??? Normalny jesteś?

  "Dlaczego do kierowców ma się dopłacać szpital czy pacjenci którzy nie korzystają z aut? " - dlaczego ktoś ma się dopłacać do publicznego teatru, jeśli nigdy w teatrze nie był? Dlaczego ma się dopłacać do sprzątania parku czy rynku, skoro nigdy tam nie był? Dlaczego ktoś płaci za popiół, skoro go nie produkuje? Dlaczego płaci na publiczne szkoły, skoro mógł tam nigdy nie być ani nie posyłać tam dzieci? Dlaczego płaci za utrzymanie rzek i lasów, skoro nie umie pływać ani nie lubi zbierać grzybów? Dalej mam wymieniać? Wiem, że to do ciebie nie dotrze, bo rozsądek i racjonalizm są "cywilizowanemu europejskiemu światu" (tfuu!) dzisiaj obce, ale całe szczęście normalni ludzie rozumieją o czym piszę.

 • ~Arteks 2023-12-12
  19:12:51

  2 20

  @truman20 - dla ciebie z kolei nie docierają komercyjne i merytoryczne argumenty. Są bezpłatne jadłodajnie, to mają być bezpłatne parkingi?! Na szczęście są kierowcy którzy mają godność i wolą zapłacić, a jednocześnie mieć miejsce parkowania w cywilizowany sposób. Warto przypominać, że parkingów nie budują kierowcy ani koncerny motoryzacyjne. Budują je samorządy lub instytucje. Niech więc przynajmniej kierowcy mają swój udział w ich utrzymaniu tak jak pasażerowie kolei lub autobusów dopłacają do ich funkcjonowania.

 • ~truman20 2023-12-12
  21:03:11

  25 0

  ~Arteks - ale szpital nie jest obiektem rekreacyjnym i powinien być bezwzględnie dostępny dla wszystkich, bez ograniczeń. Tymczasem potężnie dyskryminuje się osoby, chcące przyjechać autem w odwiedziny do pacjenta lub na zabiegi, czy badania. To nie jest fair i tyle.

 • ~Karolina# 2023-12-13
  07:00:33

  15 1

  tu nie chodzi o odwiedzających czy chorych., oni abonament wykupią, ale co w nagłym przypadku? Dziecko nagle zachorowało i mam wzywać pogotowie, bo samochodem nie przyjadę, bo się mogę niewypłacic za kilka godzin czekania na lekarza, dla mnie tak wysokie opłaty to skandal, dla przyjemności nie jadę, to lecze nie w ryb niku drogie oj drogie

 • ~hub381 2023-12-13
  16:40:21

  10 0

  Pytanie : jak wygląda sprawa pacjenta przyjeżdżając na planowany ~3 dniowy zabieg swoim autem, niepełnosprawny i posiadacz niebieskiej karty parkingowej ?

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jesteś za powstaniem legalnego toru do driftu w Rybniku?
Oddanych głosów: 3986