zamknij

Wiadomości

Wodzisławska i Żorska już po terminie. Miasto milczy o karach dla wykonawcy

2013-05-21, Autor: ww
W sobotę upłynął termin zakończenia przez konsorcjum firm Dromet i Hak Construction przebudowy ulicy Wodzisławskiej. W poniedziałek prace miały zakończyć się na ulicy Żorskiej. Mimo to, magistrat jak na razie milczy na temat naliczonych wykonawcy kar umownych.

Reklama

Przypomnijmy, w grudniu ubiegłego roku, Urząd Miasta Rybnika wyraził zgodę, aby ze względu na złe warunki atmosferyczne, wykonawca modernizacji ulicy Wodzisławskiej i Żorskiej dokończył prace na wiosnę. Konsorcjum firm Dromet i Hak Construction miało na to 28 dni.25 kwietnia, podczas konferencji prasowej, prezydent Rybnika Adam Fudali poinformował, że czas dokończenia inwestycji na Wodzisławskiej naliczany jest od 20 kwietnia, a na Żorskiej od 22 kwietnia. Jakby nie liczyć, oba terminy już minęły, a prace na Wodzisławskiej i Żorskiej wciąż trwają.

Na ulicy Wodzisławskiej drogowcom została do dokończenia nawierzchnia jezdni w Popielowie, w okolicach skrzyżowania z ulicą Konarskiego. W wielu miejscach nie ma jeszcze chodnika. Do zainstalowania zostały jeszcze bariery energochłonne. Trwa humusowanie i utwardzanie poboczy.

Prace wykończeniowe trwają jeszcze na ulicy Żorskiej, głównie na wysokości Gotartowic.

W piątek wysłaliśmy do Urzędu Miasta Rybnika zapytanie, jakiej wysokości kary umowne zostaną naliczone wykonawcy. Jak na razie nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Tymczasem sami zobaczcie jak wygląda sytuacja na Wodzisławskiej i Żorskiej - w poniedziałek objazd obu ulic zrobił nasz fotoreporter Dominik Gajda:

> Przebudowa ulicy Wodzisławskiej

> Przebudowa ulicy Żorskiej
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (11):
 • ~ 2013-05-21 08:26:11

  i co pani tyl na to?

  4 0
 • ~grzesnick 2013-05-21 08:28:30

  i ludziska burzą się na rzeźbę, a tu kasa przewala się znacznie większa, nikt nie dba o kary umowne. I co?

  7 0
 • ~czeski1 2013-05-21 08:31:00

  ŻORSKA - przypominam (arteksowi najbardziej) - 3-ci rok remontowania ok. 5 km drogi. PYTANIE do kierowców: czy ktoś z Was widział tam (KIEDYKOLWIEK) rano jakiegoś urzędnika ewentualnie Jego Eminencję Miłościwie nam Panującego Fudalego (doświadczonego samorządowca)? W zastępstwie JE mógł być jego pełnomocnik - zasiadający na dwóch stołkach w dwóch miastach Koper, czego efekty widać na każdej drodze; Z tego co pamiętam to doświadczony samorządowiec wybrał się z gospodarską wizytą na objazd dróg przed wyborami. No, ale może się mylę i co rano urzędnicy pilnują wyśrubowanych terminów narzuconych przez UM i dopingują solidnych wykonawców do pracy.

  4 0
 • ~Tomek_81 2013-05-21 08:44:16

  Umowę na Żorską podpisano w 2010 (!!) roboty rozpoczęto wiosną 2011 czyli 2,5 roku temu. Skandalem było danie na samym początku wykonawcy terminu 2 lat na wykonanie remontu 5 km drogi (tak zapisano w urzędowych dokumentach przetargowych) Teraz jest pół roku po tym chorym terminie...... Obrońcom którzy krzyczą że to nic, bo dużo dróg w Rybniku zrobiono (zrobiono to jest fakt) przypomnę że nasza władza do tego właśnie została wybrana i łaski nam nie robi.

  5 0
 • ~Arleks 2013-05-21 09:02:59

  ten remont to jedna wielka kpina,co robi koper- ponoć pełnynocnik ?

  5 0
 • ~danielv12 2013-05-21 09:22:18

  Z czego jest znany Rybnik ??? z szpitala na Gliwickiej,z wiecznego remontu Żorskiej,Wodzisławskiej i brak darmowych parkingów.

  6 0
 • ~minowa 2013-05-21 09:24:03

  Na Wodzisławskiej zostały jeszcze do zrobienia prawie wszystkie zjazdy do bocznych ulic. Zjazd na ul. Żwirową jest tak waski, ze 2 osobówki mają problem się zmieścić. A tam przecież jest dojazd lawet do Peugeota i cieżarówek do Rak and Roll. Ten zjazd koniecznie musi być poszerzony !

  2 0
 • ~lukaszn84 2013-05-21 10:07:16

  Karą będą grzmoty z nieba!!! Czekamy na burze. A mowy o karach nie ma bo teraz hiper wiper komputer znajdujący się w dobrze strzeżonym miejscu czyli pałacyku UM nalicza kary a to długo potrwa tak jak ten remont :P:P DZIĘKUJEMY !!!!! WSZYSCY RAZEM :p

  0 0
 • ~jurempus 2013-05-21 11:25:28

  gdy by rządzący mieli wiecej siana w głowie to tego by nie było.A tak co szef jednej i drugiej firmy kapli sie oco chodzi "aaa ci radni to sa jacyś niedoklepani to czerpiemy z nich" i tak to teraz wygląda.Radni dali się zrobic w bambuko a firmy to olewaja i robią swoim tempem.A jesli fidali nałozy karę szef oglosi upadłośc firmy niewypłacalna za 2 miesiące otworzy nową pod inna nazwą i kary tak chodźby nie było

  0 0
 • ~Arteks 2013-05-21 11:31:02

  No niestety ale bardzo zawodzą osoby z UM odpowiedzialne za informacje i jej przekazywanie mediom. Brak odpowiedzi na tak ważne pytanie redakcji ośmiesza służby informacyjne prezydenta. Powinniśmy wiedzieć czy będą kary dla opóźniających inwestycję wykonawców i w jakiej wysokości. Miasto miało pecha z niesolidnym wykonawcą bo jakoś nie pamiętam aby w przypadku remontu Gliwickiej, Raciborskiej, Budowlanych, Zebrzydowickiej czy Przemysłowej były jakieś spóźnienia w wykonaniu remontów. Przecież spóźnienia różnych inwestycji w Polsce są ogromne. Ja już nie chce wypominać obecnemu rządowi, że obiecał A1 na Euro2012 w całości a naszemu Zarządowi Województwa, że Stadion Śląski miał być gotowy przed euro jako alternatywa wobec innych aren na wypadek jakby ich nie dokończono. U sąsiadów w Żorach budowa kanalizacji w kilku dzielnicach ma opóźnienia sięgające roku... Możliwe, że władze miasta nie były do końca przygotowane do remontu Wodzisławskiej, nie było dokładnych planów, inwestor świadomie czy nie wykorzystywał braki w dokumentacji. Poza tym mało które miasto robi remonty tak długich ulic jednocześnie i to kompleksowo czyli z wszystkim: drogą, chodnikami, przystankami, latarniami, nowym odwodnieniem itd

  1 0
 • ~qwerty 2013-05-21 12:33:55

  Kar nie będzie, bo Fudali bardzo dobrze wie, że jakby tylko napomknął o nich, to zaraz HAK wyskoczyłby z problemami z dokumentacją, z nieprzekazaniem placu budowy (w 2011 remont miał się zacząć przed wakacjami, zaczął się we wrześniu) itd. itp. I tak jak Fudali poprzegrywał WSZYSTKIE sprawy z mieszkańcami o Karty Pojazdu (na późniejsze sprawy UM nawet nie wysyłał prawnika, odbywały się one z udziałem tylko jednej ze stron), tak, jak wycofał się z procesu z Jędrośką i tym poprzednim kolesiem od dróg, którego zwolnił, tak i w tym przypadku nie miałby ŻADNYCH SZANS. Takiego mamy prezydenta - 3 lata remontu kilkunastu kilometrów dróg. GRATULACJE PANIE PREZYDENCIE.

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno budować mieszkania komunalne?

Oddanych głosów: 1156