Ekipa z SRC Urbex ma za sobą wiele wizyt w opuszczonych miejscach, usianych w regionie i całej Polsce. Tam, gdzie nikt inny nie chce zaglądać, oni wchodzą do środka i badają zjawiska paranormalne. Ostatnio byli w opuszczonym domu jednorodzinnym w Świerklanach. Jego właściciel zmarł w nim 3 lata temu w swoim łóżku.
Ekipa SRC Urbex ma za sobą już wiele wizyt opuszczonych miejsc. Byli m.in. w dawnym dworcu w Głubczycach, opuszczonym szpitalu w Starachowicach, czy prosektorium w Raciborzu. Odwiedzili też okoliczne lasy, cmentarze oraz opustoszałe ośrodki i gospodarstwa na odludziu.
Zajmujemy się eksploracją opuszczonych miejsc, czyli potocznie mówiąc urbexem. Nasza grupa powstała w 2019 roku i od tego momentu działamy aktywnie w social mediach, głównie na kanale You Tube, aby wspólnie z Tobą i innymi dzielić się naszą pasją – dowiadujemy się poprzez stronę internetową SRC Urbex.
Grupa zaczęła działać, gdy jeszcze nie używało się nazwy „urbex”.
Wtedy było to po prostu odwiedzanie opuszczonych miejsc. Miejsca takie często posiadają bogatą, ciekawą historię, są owiane wieloma tajemnicami, a my postanowiliśmy je odkrywać, i chyba to najbardziej nas zafascynowało – czytamy.
Dawid Ostałowski, raciborzanin i przedstawiciel SRC Urbex postanowił podzielić się z nami relacją z wypadu do opuszczonego domu pod Rybnikiem, konkretnie – w Świerklanach. Nie podaje jednak dokładnego miejsca wizyty, by uchronić miejsce przed dalszą dewastacją.
W tym opuszczonym budynku, a dokładnie na łóżku, które zachowało się tam do dnia dzisiejszego znaleziono zwłoki właściciela. Z informacji, jakie udało nam się pozyskać, doszliśmy do wniosku, że zmarł spokojnie po prostu się nie budząc. Jego ciało zostało odkryte po trzech dniach od śmierci. Wiadomości te pozwoliły mi wstępnie przypuszczać, że jeżeli coś ma nawiedzać to miejsce to raczej nie on. Zazwyczaj osoby, które zmarły łagodną śmiercią bądź spodziewali się jej w jakimś stopniu nie mają powodu, aby błąkać się po ziemi, chociaż oczywiście są wyjątki – dodaje Dawid Ostałowski.
Raciborzanin wraz z kolegą rejestrowali wnętrze kamerą SLS (urządzenie do wykrywania duchów, które nie są widoczne dla ludzkiego oka) oraz detektorem promieniowania elektromagnetycznego.
Kiedy udałem się do kuchni, a przynajmniej tego, co z niej pozostało, udało mi się zarejestrować dwie postacie siedzące przy stole, a kolejną trzecią stojącą nad nimi. Dlaczego skupiały się wyłącznie przy tym stole? Skąd się wzięły? Niestety tego nie jestem w stanie do końca określić. Dom wygląda na bardzo wiekowy, a jego przeszłość mogła być bogata w różne wydarzenia, również te tragiczne w skutkach – wyjaśnia.
Zdaniem Dawida Ostałowskiego, sam budynek mógł powstać jeszcze przed II wojną światową, biorąc pod uwagę rozmieszczenie pomieszczeń i chlew, który bezpośrednio przylega do budynku mieszkalnego.
Zobaczcie wideo z wizyty w opuszczonym domu:
Wierzycie w zjawiska paranormalne? Czy widzieliście lub słyszeliście coś, co trudno logicznie wytłumaczyć?
Tagi: straszy w domu, SRC Urbex, Świerklany, opuszczony dom Świerklany, urbex, duchy, zjawiska paranormalne
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Ślub jak z bajki w Ochojcu. Para powiedziała „tak” przy prezydencie
36103Znamy ceny biletów pociągów z Rybnika do Rijeki! Ile zapłacimy za przejazd rodziny?
33636Nerwowo na targowisku. Handlujący protestują przeciwko planom zabudowy
18026To koniec z autobusami z Rybnika do Gliwic. Przewoźnik zawiesza linię
16511Zamiast scrollować – myje szyby. 15-letni Dawid z Rybnika zbiera na skuter, pracując po szkole
16116Sensacja w Rybniku! W największym mieście Subregionu Zachodniego wygrał Karol Nawrocki
+367 / -134Już wiemy, kiedy wsiądziemy w Rybniku do pociągu w kierunku Chorwacji? Austria publikuje rozkład jazdy
+211 / -3Był „cacy”, teraz już nie? Konserwator chce rozebrać im ogródek, oni zapowiadają walkę i obalenie parku kulturowego
+212 / -27Rybnik wydłuży linię 34 aż do Gliwic? Radny: połączenia kolejowe nie są idealne
+118 / -3Zamiast scrollować – myje szyby. 15-letni Dawid z Rybnika zbiera na skuter, pracując po szkole
+116 / -5Wyniki exit poll: wygrywa Rafał Trzaskowski!
36Radna pyta, „czy można w jednej ręce trzymać różaniec, a w drugiej – szubienicę?”. A. Sączek jeszcze raz przeprasza i mówi o nagonce
27Nerwowo na targowisku. Handlujący protestują przeciwko planom zabudowy
22To koniec z autobusami z Rybnika do Gliwic. Przewoźnik zawiesza linię
20"Meldują wykonanie zadania". Działacze PiS świętują sukces nowego Prezydenta RP
17Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert
~Admirał Pieskov 2022-11-13
20:14:17
Ten artykuł miał być opublikowany w prima aprilis, tak?
~AMP 2022-11-13
20:20:12
Średniowiecze
~ 2022-11-13
23:05:07
Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.
~oto_rybnik 2022-11-14
07:51:05
I o to chodzi, należy poprawiać ludziom humor, dawno mnie tak z rana nikt nie rozbawił, pozdrowienia dla Kacpra .
~dolomyth 2022-11-14
09:54:37
"czy widzieliście coś, co trudno logicznie wytłumaczyć?"
tak
ja właśnie na lokalnym portalu, udającym w miarę poważne medium informacyjne, przeczytałem o cyt. "urządzeniu do wykrywania duchów niewidocznych ludzkim okiem"
strasznie chwilami szorujecie po dnie, naprawdę
~Jacco Jacco 2022-11-14
10:25:43
haha....ha
~ 2022-11-14
10:43:12
Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.