zamknij

Wiadomości

Były kamery, pojawiły się znaki. Czy odcinkowy pomiar prędkości w Świerklanach działa?

2024-02-27, Autor: 

Kilka miesięcy temu pojawiły się kamery na trasie Jankowice - Świerklany, na co natychmiast reagowali kierowcy, zwalniając prędkość. Odcinkowy pomiar prędkości jednak nie działał, a temat nieco ucichł. Jak sprawa wygląda obecnie?

Reklama

Kierowcy szybko zareagowali na kamery, które pojawiły się nad drogą w dwóch miejscach — na trasie Jankowice-Świerklany, pomiędzy ulicami Nową a Plebiscytową. O montażu odcinkowego pomiaru prędkości pisaliśmy w listopadzie zeszłego roku. <<Kierowcy zdejmują nogę z gazu. W Jankowicach i Świerklanach pojawiły się kamery>>. Brakowało wówczas tablic informujących o odcinkowym pomiarze prędkości, co jest wymogiem prawnym.

Są kamery, są tablice informacyjne

Na jednym z kont społecznościowych pojawiło się wzajemne ostrzeżenie mieszkańców gminy Świerklany, że pomiar prędkości już działa, a kierowcy tak komentowali sytuację:

- Bardzo dobrze, że jest, bo większość kierowców zwalnia. Szczególnie że "mądry" projektant nowej drogi nie pomyślał o przejściu dla pieszych przy drodze prowadzącej do szkoły w Jankowicach (zaraz przed monitoringiem), więc wszystkie dzieci szkolne mieszkające poniżej kaplicy przebiegają przez ulicę.

- Większość kierowców nieznających przepisy myślała, że już dawno działa.

- Orientuje się ktoś czy jakaś tolerancja na tym będzie? Czy za +1 będzie już liścik?

- Kable jeszcze widać, czy faktycznie działa?

Tablice informacyjne o odcinkowym pomiarze prędkości pojawiły się zarówno na początku, jak i na końcu pomiaru. Czy więc średnia prędkość przejazdu jest już mierzona? Okazuje się, że jeszcze nie i Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym nie jest w stanie określić dokładnego terminu, w jakim do tego dojdzie. 

- Odcinkowy pomiar prędkości na tej trasie nie jest jeszcze uruchomiony. Zmieniona została organizacja ruchu i zgodnie z wymogami znaki informacyjne musiały być postawione. Nie znam odpowiedzi na pytanie, kiedy pomiar prędkości na tym odcinku będzie uruchomiony — dowiadujemy się od Wojciecha Króla, rzecznika prasowego Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym.

Oceń publikację: + 1 + 20 - 1 - 61

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~AMP 2024-02-27
  16:48:11

  27 2

  "Rok temu pojawiły się kamery na trasie". Taki nagłówek. W tekście już poprawnie - że "w listopadzie". Droga redakcjo, sprawdzajcie treść przed publikacją, mamy końcówkę lutego. O roku to możecie zacząć jesienią pisać. Pozdrawiam

 • ~Maksymilian Popeć 2024-02-27
  18:21:51

  27 9

  Czyli średnia realna prędkość na tym odcinku to będzie poniżej 40km/h. A skutkiem tego jest już w tej chwili, że kierowcy wybiorają inną drogę, drogę nieprzystosowaną do dużego ruchu samochodowego, gdzie niby jest ograniczenie 30km/h ale spokojnie można przelecieć ze średnią 70km/h, tym bardziej, że policja bawi się tylko na RP.

 • ~Franek 7 2024-02-27
  19:17:32

  16 25

  Jest przynajmniej kilka banalnie prostych sposobów aby uniknąć takiego mandatu. No ale prości ludzie płacą i płaczą.

  Ps. Trzeba być upośledzonym umysłowo żeby się cieszyć z takiego ustrojstwa…

 • ~vina3 2024-02-28
  19:44:21

  0 0

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jesteś za powstaniem legalnego toru do driftu w Rybniku?
Oddanych głosów: 5037