zamknij

Wiadomości

W środę bezpłatne przejazdy na Kolejach Śląskich

2018-12-18, Autor: bf

Ze względu na prognozowaną przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska bardzo złą jakość powietrza na dzień 19 grudnia, Kolej Śląska wprowadza bezpłatne przejazdy dla kierowców.

Reklama

- Jutro (19.12) nałożą się na siebie dwie nasze akcje proekologiczne – z jednej strony właśnie 19 grudnia przypada ostatnia Zielona Środa, z drugiej natomiast jest to pierwszy dzień w obecnym sezonie grzewczym, gdy Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska ogłosił bardzo złą prognozowaną jakość powietrza. Podwójnie zatem zachęcamy, by jutro zamienić samochód na bardziej ekologiczne formy transportu – jak np. pociąg – mówi Magdalena Iwańska, rzecznik Kolei Śląskich.

Aby skorzystać z bezpłatnego przejazdu Kolejami Śląskimi wystarczy podczas kontroli biletów okazać ważny dowód rejestracyjny (nie trzeba być właścicielem auta). Każdy kierowca może zabrać w podróż jedną osobę towarzyszącą. Bezpłatne przejazdy obowiązują na całej sieci Kolei Śląskich, z wyłączeniem odcinka przygranicznego Chałupki - Bohumin oraz pociągów Ornak na odcinku Żywiec – Zakopane.

Możliwość bezpłatnych przejazdów będzie obowiązywać przez cały dzień – od godziny 00:01 do 24:00. O ewentualnym przedłużeniu akcji na kolejne dni będziemy każdorazowo informować oddzielnym komunikatem.

Bezpłatne przejazdy w dniu 19.12 oferuje również Metropolia. Na dowód rejestracyjny wraz z osobą towarzyszącą można podróżować autobusami, tramwajami i trolejbusami jeżdżącymi w barwach KZK GOP, MZK Tychy oraz MZKP Tarnowskie Góry.

Darmową komunikację miejską wprowadził też w środę Urząd Miasta w Rybniku >>W środę bardzo zła jakość powietrza! Będzie darmowa komunikacja miejska<<

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Oceń publikację: + 1 + 17 - 1 - 4

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (8):
 • ~rzyt 2018-12-18 17:14:50

  Prezydencie. Pracownicy w smogowe dni nie chcą przychodzić do pracy. Może jakieś rekompensaty w podatku i opłacie za wieczyste użytkowanie gruntów, Jak mam płacić gdy tą opłata to tylko koszty? Bo na razie nie chcę pikietować pod UM i starosty grodzkiego.

  33 2
 • ~qwer 2018-12-18 20:12:30

  Do redakcji. Artykuły oznaczone ,,Ważne,, propnuje oznaczać na czerwono natomiast ,,Nowe,, na niebiesko a nie na odwrotnie.To taka moja mała sugestia.Pozdrawiam.

  21 0
 • ~pprywatne 2018-12-18 20:27:26

  Skoro zaleca się pozostania w domach, to zróbmy tak wszyscy, niech cały Rybnik będzie pozamykany (sklepy, szpital, przychodnie, urzędy itd.).

  Może wtedy włodarze się obudzą.

  37 2
 • ~exx 2018-12-18 21:04:50

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  4 0
 • ~ 2018-12-18 21:29:38

  pprywatne dobry pomysł w ramach protestu niech wszyscy mieszkańcy idą na L 4 ;)

  21 0
 • ~telesrele 2018-12-18 22:55:55

  ~Przekliniak, jak wszyscy, to wszyscy, czyli lekarze też. Ale kto wtedy wystawi wszystkim L4 ?

  9 2
 • ~Escape 2018-12-19 04:37:54

  Proszę mi zakazać palic węglem, proszę zwolnić z podatku przez kilka lat, ja chcę Wam pomoc ale jak?

  Mieszkam w Kamieniu, nie ma gazu, dom mam ocieplony, piec ma ok 7 lat kosztował ok 5 tys, palę węglem typu orzech najwyższej jakości, syf leci z komina, w tym roku chciałem otrzymać dotację dla eko pieca ale zabrali, piec i tak kupię kupie( na pellet) ok 10 tys, ale okolicy nie zmienię, będę nieliczny na tej wyspie. Na wyborach z całej ulicy byłem tylko ja i sąsiad mieszkający parę domów dalej, myślicie że ja chce palić węglem, truć brudzić się? Napisz mi internetowych przyjacielu proszę co mam zrobić,żeby żyło nam się lepiej? dlaczego sam z własnej kasy mam inwestowac ok. 12 tyś ( pracuje normalnie, jedno dziecko). I jak to uzbierać

  16 3
 • ~Arteks 2018-12-19 20:41:18

  @Escape - szkoda, że tacy fajni ludzie jak ty którzy chcieliby przejść na inne systemy, a nie mogą - nie mieszkają przy ciepłociągu lub gazociągu. Wielu ma taką możliwość ale z niej nie korzysta np. w dzielnicy Smolna czy Nowiny-Maroko. Nie wiem czy z powodu jakichś przesądów, mitów lub przyzwyczajenia? Bo jeśli chodziłoby o koszty to przecież porzucenie tak niewygodnego systemu ogrzewania jak piece na węgiel warte jest każdych pieniędzy. To nie chodzi tylko o smród z komina ale ogólnie więcej pyłu w domu, łażenie do piwnicy, wyładunek, popioły...

  4 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy potrafimy ze sobą rozmawiać mimo różnic w poglądach?
Oddanych głosów: 856