zamknij

Wiadomości

W Rybniku powstała kolejna ścieżka rowerowa. W którym miejscu?

2015-11-06, Autor: bf, źródło: UM Rybnik
Rybniczanie mogą cieszyć się nowym chodnikiem przy ul. Żołędziowej na odcinku od ul. Budowlanych do Wierzbowej. Powstała tam bowiem infrastruktura przystosowana zarówno dla pieszych, jak i rowerzystów.

Reklama

Wyremontowany ciąg podzielony został na dwie części. Pierwsza – asfaltowa – położona jest bliżej jezdni i przeznaczona dla rowerzystów. Druga jest brukowana i adresowana dla pieszych. - Dla podkreślenia separacji pieszych i rowerzystów nawierzchnię asfaltową obniżono względem brukowanego chodnika o 3 cm. Realizacja tego rozwiązania planowana jest w przyszłych latach w dalszym ciągu ul. Żołędziowej oraz na innych ulicach w mieście – wyjaśnia Agnieszka Skupień, rzecznik rybnickiego magistratu.

Zadanie realizowane było przez wyłonioną w przetargu firmę Max-Bud PPUTH Bogusław Mrozek w ramach zadania „Chodnikowe roboty brukarskie na terenie Miasta Rybnika”. Roboty asfaltowe wykonały za to Rybnickie Służby Komunalne.

Dodajmy, że droga dla rowerów wykonana została zgodnie z opracowywanymi w mieście Standardami projektowymi i wykonawczymi systemu rowerowego w Rybniku. Oficjalne przyjęcie standardów planuje się na listopad tego roku. - Przedsięwzięcie to kolejny krok w kierunku tworzenia w Rybniku jak najlepszych warunków dla rowerzystów. Po realizacji bulwarów nad Nacyną oraz budowie infrastruktury rowerowej w ciągu ulic na terenie dzielnicy Maroko-Nowiny przewiduje się wzrost liczby rowerzystów, wykorzystujących rower zarówno w codziennych dojazdach do pracy, jak i w celach rekreacyjnych – dodała Agnieszka Skupień.

Z kolei prezydent Piotr Kuczera zwrócił uwagę, że znaczna część społeczeństwa była zniechęcona do korzystania z roweru z uwagi na brak dostosowania infrastruktury drogowej do potrzeb rowerzystów. - W odpowiedzi na zmieniające się trendy w dziedzinie transportu i polityki przestrzennej, miasto Rybnik kładzie nacisk na promowanie niezmotoryzowanych środków transportu – podkreślił.

>>W Rybniku powstała kolejna ścieżka rowerowa - zdjęcia<<

Oceń publikację: + 1 + 11 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (11):
 • ~hehehe 2015-11-06 08:00:28

  Super. Ale jedna uwaga do głównego zdjęcia, gdzie jest skrzyżowanie. Wyjazd z tej bocznej uliczki (żywopłoty) - wprost na ścieżkę jest bardzo niebezpieczny, zwłaszcza zimą. Kilka razy widziałem uciekających przechodniów przed samochodem. Może warto pomyśleć o jakimś zabezpieczeniu – nie wiem jakieś lustro?

  11 0
 • ~ 2015-11-06 08:04:09

  No i super Fudali przez tyle lat nie zrobił nic w tym kierunku jak będą ścieżki to ludzie przesiądą się na rowery

  12 0
 • ~biuro@. 2015-11-06 08:24:44

  każdy wysiłek fizyczny np jazda na rowerze przy tak zanieczyszczonym powietrzu kiedy organizm potrzebuje dużo wiecej tlenu dla mięśni i komórek grożi utrata zdrowia luļ życia ,więc na ch..... te ścieżki jak nie ma warunków klimatycznych (smog).

  16 0
 • ~rodzyn 2015-11-06 08:42:56

  Z drugiej strony jezdni warunki dla rowerów są lepsze.

  0 6
 • ~zbig67 2015-11-06 09:03:23

  swego czasu po internecie krążył taki dowcip: "zlikwidowano wam zakłady pracy, młodzież wysłano na emigrację ale w zamian za to ze środków unii europejskiej wybudowano wam 200 nowych wiat przystankowych, wyremontowano drogę i zbudowano ścieżkę rowerową" i co? cieszcie się z takiego rozwoju kraju? może byłoby to śmieszne gdyby nie było tragiczne i prawdziwe.

  10 0
 • ~Jan R. 2015-11-06 09:25:55

  Zbig67 nie martw się jak PiS nareszcie dorwał się do władzy i przejął jej całość to niedługo w Nacynie będzie płynęło mleko a w Rudzie miód. Na pewno będzie ciekawie.

  19 0
 • ~ 2015-11-06 09:35:55

  no w sumie po co stadiony autostrady i wiaty jak ludzie głodują ale ścieżki się przydadzą chociażby żeby z wózkiem złom zbierać i nie dostać mandatu

  10 0
 • ~wojciechhammond 2015-11-06 15:52:58

  Do ~zbig67 Młody człowieku, prawdopodobnie nie możesz pamiętać czasów z lat 70, i 80-tych w których każdy miał pracę, ale efekty tej pracy były żadne.Rower składak był marzeniem wielu ale jak rzucili do sklepu, to nielicznym szczęśliwcom udało się go kupić.O ścieżkach rowerowych wtedy nikt nie słyszał. Dlatego Twój dowcip wcale mnie nie śmieszy.

  5 0
 • ~Arteks 2015-11-06 16:03:36

  @przekliniak - co ty wypisujesz za pierdoły... Kto głoduje? Nawet bezdomny leń może liczyć w naszym kraju na ciepły kąt w schronisku i żarcie za darmo na koszt podatników. W tym kraju za dużo pieniędzy idzie na różnego rodzaju zasiłki dla nierobów i cwaniaków, a za mało na coś co mogłoby być alternatywą w poruszaniu się po miastach czyli na rowery, pieszych i transport zbiorowy.

  15 0
 • ~siwy_rybnik 2015-11-06 16:34:20

  Za niedługo dzień bez informacji o nowej ścieżce rowerowej będzie dniem straconym. :) A tak na poważnie, cieszy mnie to bardzo, że nowe władze Rybnika zaczynają poważnie traktować problem poruszania się po mieście (na razie rowerem). Mam nadzieję, że z czasem za tym pójdą kolejne działania, z nastawieniem na rowerzystów oraz pieszych.

  7 0
 • ~tomrem 2015-11-07 19:34:40

  lepiej by zrobili lepsze obwodnice miasta żeby nie trzeba było stać w korkach

  0 4

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Rybnik potrzebuje parku kulturowego?
Oddanych głosów: 432