W cienu tragedii

2006-01-30, Autor:
Siatkarze TS Volley wygrali wszystkie trzy mecze w turnieju finałowym w Rybniku. Niestety, to nie wystarczyło, by awansować do dalszych gier o II ligę.

Przypomnijmy, że sezon zasadniczy rozgrywek o mistrzostwo III ligi, nasi siatkarze zakończyli na I miejscu z przewagą sześciu punktów nad następnym zespołem. System rozgrywek na Śląsku jest jednak tak zbudowany, że cztery najlepsze ekipy po sezonie zasadniczym rozpoczynają właściwie od nowa rozgrywki, spotykając się ze sobą na dwóch turniejach.

Poprzedni weekend - można powiedzieć - był zdecydowanie najsłabszym w całym sezonie dla siatkarzy Volleya. Na turnieju w Dąbrowie Górniczej przegrali wszystkie mecze: 1-3 z Jaworznem, 2-3 z Katowicami i 1-3 z Dąbrową. O ile porażkę z Jaworznem można jeszcze wytłumaczyć wzmocnieniem ekipy rywali dwoma zawodnikami na co dzień grającymi w pierwszoligowej drużynie Jaworzna, to pozostałe mecze powinny być zakończone zwycięstwami - zwłaszcza mecz z AZS Katowice, w którym to Rybnik prowadził już 2-0 w setach!

Drugi turniej finałowy rozegrano w Rybniku – Boguszowicach w hali MOSiR przy ul. Jastrzębskiej:

27.01.2006r. (piątek)

TS Volley Rybnik - MCKiS Jaworzno II 3:1

MMKS Dąbrowa Górnicza - AZS Katowice 3:1

W piątek licznie zgromadzona publiczność zobaczyła naprawdę dobry mecz w wykonaniu naszej drużyny. W ekipie rywali wystąpili zawodnicy, na co dzień grający dwie ligi wyżej, ale nie byli oni wstanie zatrzymać bardzo skutecznie grających siatkarzy z Rybnika.

28.01.2006r. (sobota)

MCKiS Jaworzno II - MMKS Dąbrowa Górnicza 3:2

AZS Katowice - TS Volley Rybnik 1:3

Sobotnie spotkanie z drużyną z Katowic miałom dwa oblicza. Dwa pierwsze sety zacięte, grane na przewagi. W pierwszym nasi siatkarze nie skończyli trzech piłek setowych i przegrali seta. Trzeci i czwarty set to prawdziwa demolka… Volley wgrał te sety do 15 punków!

29.01.2006r. (niedziela)

MCKiS Jaworzno II - AZS Katowice 3:0

TS Volley Rybnik - MMKS Dąbrowa Górnicza 3:0

Niedzielne spotkanie stało niestety na słabym poziomie… Ważne, że zakończyło się zwycięstwem bez straty seta (to wszystko, co warto zapamiętać z tego meczu…)