MP: kadeci TS Volley awansowali do ćwierćfinału

2011-03-31, Autor:
Kadeci TS Volley wygrali turniej 1/8 finału Mistrzostw Polski rozegrany w Wieluniu.

W turnieju wzięli udział gospodarze, Siatkarz Wieluń oraz Czarni Połaniec, Dunajec Nowy Sącz i TS Volley Rybnik. Nasi młodzi siatkarze wygrali wszystkie pojedynki.

W pierwszym meczu turnieju po zaciętym spotkaniu 3-2 zostali pokonani gospodarze. Mecz ze względu na stawkę był bardzo nerwowy, ponadto wielka sala zespołu PlusLigi spowodowała brak wyczucia dystansu i tym samym niedokładności w dograniu piłki i wystawie. Pierwszego seta wygrali wielunianie 25-19. Źle się rozpoczął także drugi set ale rybniczanie zaczęli grać coraz spokojniej (na przyjęciu zagrywki nieźle radził sobie Radek Niestrój) i skuteczniej w ataku. W końcówce seta na zagrywkę wszedł Błażej Podleśny i wykreował się na bohatera seta. Kilka bardzo dobrych zagrywek Błażeja pozwoliło osłabić atak Wielunia a w kontrach byliśmy już skuteczni - 25-23 dla Rybnika.

Trzeci set to spokojniejsza gra naszych siatkarzy na czele z Dawidem Małyszą i wygrana 25-22. Gdy wydawała się, że sytuacja jest opanowana gospodarze znowu zmusili nas do błędów w przyjęciu zagrywki. Odskoczyli na  kilka punktów i cały czas powiększali przewagę. Ostatecznie wygrali do 11.

Tie-break od początku przebiegał pod dyktando rybniczan. Uzyskana na początku seta 2-3 punktowa przewaga została utrzymana do końca. Ostatni punkt meczu zdobył ładnym atakiem po bloku Dawid Małysza.

Kolejne mecze nie były już tak emocjonujące. Zarówno Dunajec Nowy Sącz jak i Czarni Polaniec zostali pokonani wyraźnie 3-0.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Dawid Małysza, a najlepszym rozgrywającym Tomasz Brzezina.

Zajmując 1. miejsce rybniccy siatkarze awansowali 1/4 finału MP, który zostanie rozegrany na początku maja w Bydgoszczy. Będzie to bardzo trudny turniej, gdyż gospodarze – Chemik Bydgoszcz to bardzo dobry zespół, a przyjeżdża także AZS UWM Olsztyn – etatowy finalista Mistrzostw Polski. Czwartym uczestnikiem turnieju będzie kolejny utytułowany klub MMKS Kędzierzyn Koźle. Rybnicka drużyna spotka się zatem z zapleczem klubów PlusLigi.

TS Volley Rybnik – Siatkarz Wieluń 3-2 (19-25, 25-23, 25-22, 11-25, 15-13)
TS Volley Rybnik – Dunajec Nowy Sącz 3-0 (25-14, 25-20, 25-17)
TS Volley Rybnik – Czarni Połaniec 3-0 (25-14, 25-4, 25-16)

Skład zespołu: Sebastian Inglot (kapitan), Tomasz Brzezina, Rafał Szymura, Dawid Małysza, Konrad Stajer, Maciej Krakowczyk, Dawid Adamczuk (libero), Radosław Niestrój, Błażej Podleśny, Marcin Harazim, Wojciech Wowra (libero II), Adam Szołtys.
Trenerzy: Lech Kowalski, Wojciech Kasperski, Erwin Michalik