Utex ROW: wygrały dla Agnieszki

2009-11-15, Autor:
W 10. kolejce Ford Germaz Ekstraklasy koszykarki Utexu ROW Rybnik pokonały Blachy Pruszyński Lider Pruszków 84:63.

Mecz Utexu ROW Rybnik z zespołem Blachy Pruszyński Lider Pruszków rozpoczął się z opóźnieniem z powodu awarii świetlnej tablicy. Niespodziewana przerwa nieco zaskoczyła koszykarki, które w pierwszej kwarcie stoczyły wyrównane widowisko. Dobrą partię rozegrała Nikita Bell. Między innymi jej 9 punktów dało prowadzenie 22:20. W drugiej kwarcie rybniczanki również były minimalne lepsze i na przerwę zeszły z prowadzeniem 47:41.

Druga połowa to już zdecydowana przewaga zawodniczek Mirosława Orczyka. – Wykonaliśmy założenia taktyczne – mówił zadowolony trener. Bardzo dobrą skutecznością popisały się Katarzyna Krężel i Nikita Bell. W czwartej kwarcie przewaga ROW-u była tak duża, że na parkiecie pojawiły się rezerwowe. Największe szanse na zdobycie punktów miała Sonia Moszkowicz, która nie trafiła jednak dwóch rzutów wolnych. Ostatecznie ROW wygrał 84:63.

Rybnickie koszykarki odetchnęły z ulgą. W ostatnim meczu w Gorzowie zagrały bardzo dobrze, ale przegrały. Teraz udało im się zdobyć cenne dwa punkty: - Cieszymy się ze zwycięstwa. Po Gorzowie przyszedł mały dołek, ale wzięłyśmy się w garść i  efekty było widać – powiedziała szczęśliwa Katarzyna Suknarowska.

Podczas niedzielnego meczu zabrakło chorej Agnieszki Jaroszewicz: - Zwycięstwo dedykujemy naszemu kapitanowi – mówił na konferencji prasowej Orczyk. – Agnieszka nie jest kontuzjowana, ale ma problemy zdrowotne. Jesteśmy z nią myślami – dodał.

Utex ROW Rybnik - Blachy Pruszyński Lider Pruszków 84:63 (22:20, 25:21, 23:14, 14:8)

Utex ROW: Katarzyna Krężel 21, Nikita Bell 19, Devanei Hampton 12, Monika Sibora 10, Whithney Boddie 10, Martyna Koc 6, Katarzyna Suknarowska 6, Małgorzata Chomicka 0, Sonia Moszkowicz 0, Karolina Stanek 0.

Lider: Ashley Schields 20, Latoya Bond 11, Tracy Gahan 9, Joanna Szymczak-Górzyńska 7, Anna Kuncewicz 6, Mirela Pułtorak 6, Lidia Kopczyk 3, Madda Balicka 1, Valentina Fabbri 0.