Puchar Śląska w minikoszykówce dla młodych zawodniczek RMKS-u

2014-04-08, Autor:
Koszykarki RMKS-u Rybnik z rocznika 2003 i młodsze wygrały Puchar Śląska w minikoszykówce.

Podczas rozgrywanego w Rybniku turnieju finałowego w pierwszym meczu rybniczanki pokonały KS Pogoń Rudę Śląską 59:22, a w drugim finałowym spotkaniu wygrały z Gwarkiem Pawłowice 39:28 i jako niepokonane (12 wygranych spotkań razem z eliminacjami) zdobyły tytuł Mistrza Śląska. Drugie miejsce w finale zajęła drużyna z Rudy Śląskiej, która w bardzo wyrównanym spotkaniu minimalnie pokonała Gwarka 24:22.

Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana reprezentantka RMKS-u, Natalia Rudzińska, a najlepiej punktującą koszykarką finałów – Paulina Kamińska z Pogoni (24 punkty). Wyróżnienia otrzymały również dwie zawodniczki w każdej drużynie: Małgorzata Rudnicka i Anna Szymiczek z Pawłowic, Natalia Faber i Karolina Ciska z Rudy Śląskiej oraz Maja Frąckiewicz i Marta Mleczko z Rybnika. Wyróżniono także najmłodsze zawodniczki turnieju (urodzone w 2005 roku). Były nimi Magdalena Palka z Pogoni i Dominika Bednarek z Rybnika. Zespoły otrzymały pamiątkowe puchary, medale, a najlepsze zawodniczki turnieju i drużyn pamiątkowe statuetki. Wszystkie nagrody wręczała Grażyna Szulik - wiceprezes Śląskiego Związku Koszykówki w Katowicach i Przewodnicząca Wydziału Gier i Dyscypliny.

Skład RMKS-u: Nicola Banaś, Amelia Banialis, Dominika Bednarek, Oliwia Drabas, Julia Filipowska, Maja Frąckiewicz, Julia Góra, Hania Grobosz, Hania Kajzerek, Hania Marek, Marta Mleczko, Paulina Owsiak, Iza Paniczek, Aleksandra Podeszwa, Miriam Przysiężna, Paulina Raudner, Klaudia Romeo, Natalia Rudzińska, Dominika Smołka, Maria Terlecka, Renata Trzop, Zuzia Walecka, Zuzia Wysocka. Trenerem zespołu jest Marcin Troszka.

Warto dodać, że turniej finałowy poprzedziły trwające od listopada 2013 r. eliminacje, w których każda z drużyn rozegrała 10 spotkań. Po eliminacjach 3 pierwsze zespoły spotkały się w Rybniku w turnieju finałowym. W całych rozgrywkach uczestniczyło 6 zespołów. Poza wyżej wymienionymi grały jeszcze: Hawajskie Koszule Żory, MKS Zabrze i UKS SP 27 Katowice.