Mamy nowe informacje dotyczące sobotniego pościgu, zakończonego dachowaniem w Świerklanach. Okazuje się, że młody mężczyzna podczas ucieczki próbował potrącić policjanta. Ten nie stracił zimnej krwi i przestrzelił oponę samochodu 23-latka. W jego pojeździe znaleziono skradzione paliwo.
Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w minioną sobotę po godzinie 3.00. Policjanci z Jastrzębia-Zdroju ścigali kierowcę forda mondeo, który ukradł paliwo na jednej z wodzisławskich (wcześniej mundurowi mówili o Mikołowie) stacji paliw.
W trakcie nocnego patrolu ulicy Pszczyńskiej w Jastrzębiu-Zdroju policjanci prewencji zauważyli samochód, którym tej nocy dokonano kradzieży paliwa. Mundurowi włączyli sygnały uprzywilejowania, dając tym samym kierującemu wyraźny znak do zatrzymania. Wtedy kierowca gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg, który prowadzili ulicami Jastrzębia-Zdroju, Gogołowej i Świerklan – mówi st. asp. Halina Semik, rzecznik KMP w Jastrzębiu-Zdroju.
W pewnym momencie kierowca forda zjechał na pole, a koła pojazdu ugrzęzły w ziemi.
Wtedy jeden z policjantów ruchu drogowego udał się za nim pieszo w pościg. Uciekinierowi udało się jednak ruszyć samochodem. Mężczyzna wrócił na drogę i uderzył w radiowóz, po czym jechał wprost na policjanta, któremu udało się odskoczyć i oddać strzał w koło pojazdu – dowiadujemy się.
Kierowca jeszcze przez chwilę kontynuował ucieczkę, ale stracił panowanie nad pojazdem. Ford zaczął „koziołkować”, a kierowca wypadł z auta.
Mundurowi udzielili 23-latkowi pierwszej pomocy i wezwali na miejsce służby medyczne. Zespół pogotowia ratunkowego po przebadaniu zabrał mężczyznę z poważnymi obrażeniami do szpitala. W jego samochodzie ujawniono bańki ze skradzionym paliwem. Zatrzymanemu została pobrana krew do badań – dodaje Halina Semik.
Stróże prawa wyjaśniają teraz pod nadzorem prokuratury szczegółowe okoliczności zdarzenia.
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Kolejowy hit. Z Rybnika dojedziemy pociągiem do Monachium, a KŚ wracają do Bohumina. Są pewne "ale". Znamy nowy rozkład jazdy PKP
29484W Boguszowicach lądował śmigłowiec LPR. Mężczyzna zasłabł w łazience
21849Jarmark bożonarodzeniowy w Rybniku: wiemy, jakie są ceny produktów i usług
17169W sobotę rusza jarmark bożonarodzeniowy. Będzie diabelski młyn. Znamy cały program
15427Kolędy na zapisy, msze kolędowe, czy normalne odwiedziny w domu? Sprawdzamy jak to jest w rybnickich parafiach
13368„Dla mnie to po prostu żenua, Solorz”. Bardziej niż PiS-owi oberwało się cenzurze kabaretów
+300 / -44„Polsatowi już dziękujemy”. Kabaret Młodych Panów pożegnał się z widzami (oświadczenie)
+209 / -33Miasto zabiera głos po artykule o najmie stoisk pod jarmark. Przedsiębiorcy ripostują
+167 / -37Gdyby nie jej uczciwość, rybniczanin mógłby stracić pieniądze
+126 / -4Piotr Tokarz, dyrektor ZST w Rybniku laureatem prestiżowej nagrody "Super Dyrektor 2023"
+124 / -29In vitro będzie refundowane z budżetu państwa. Który z naszych parlamentarzystów był „za”, a który „przeciw”?
19Rybniczanie pytają: gdzie ten „luft”? Mamy smog w Rybniku, mapa świeci na fioletowo!
18Niebieskie „koperty” do 30 min. „To karanie niepełnosprawnych". Rybnik.com.pl zareagował, UM odpowiada
15Wojciech Piecha kandydatem PiS na prezydenta Rybnika? Pytamy byłego senatora
14Bili i poniżali kobiety. Śląscy patostreamerzy w rękach policji. Jeden z nich pochodzi z Żor (wideo)
13Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alertCzy będziesz głosował/głosowała na Piotra Kuczerę jako Prezydenta Miasta Rybnika?
Oddanych głosów: 1497