TS Volley: zwycięstwo w dobrym stylu

2012-10-21, Autor:
Cenne zwycięstwo odnieśli siatkarze TS Volley Rybnik w kolejnej rundzie rozgrywek II ligi.

Do Rybnika przyjechał beniaminek rozgrywek, ale dobrze sobie radzący zespół z Bielawy (przed tą rundą 5. miejsce tabeli). Po porażce w poprzednim meczu rybniczanie bardzo chcieli pokazać swojej publiczności dobrą grę i zwycięstwo.

Mecz rozpoczął się od przewagi przyjezdnych (1:3, 3:6). Nerwowość w przyjęciu zagrywki nie pozwalała na skuteczne wyprowadzenie ataku z czego skrzętnie korzystał zespół Bielawianki. Gra toczyła się z przewagą gości, dopiero w końcówce rybniczanie wyrównali (21:21) i uzyskali lekką przewagę 24:23. Trzeci setball przyniósł sukces.

Drugi set rozpoczął się podobnie jak pierwszy, od wyraźnej przewagi gości (3:6). Jednak tym razem rybniczanie szybciej opanowali sytuację i dogonili rywali przy stanie 12:12. Świetnie grał na środku Arkadiusz Terlecki i skrzydłowy Rafał Rybarczyk. Szczególnie we znaki dal się rywalom ten drugi, który siał zagrywką spustoszenie w szeregach rywala. Po wyjściu na prowadzenie 14:12, rybniczanie kontrolowali przebieg gry i pomimo ambitnej gry Bielawy, wygrali kolejnego seta do 22.

Trzecia partia rozpoczęła się podobnie jak dwie poprzednie, Bielawianka objęła prowadzenie, tym razem 3:0. Nasi siatkarze jednak od razu wzięli się do roboty i szybko odrobili straty. Potem już tylko powiększali swoją przewagę. Ostatecznie wygrali do 18.

Cały zespól rozegrał dobre zawody. Poprawne przyjęcie (Kamil Łyczko) przekładało się na dobre rozegranie Łukasza Lipa. Bardzo skutecznie zagrali obaj środkowi, Tomasz Warda i Arkadiusz Terlecki, przy czym ten drugi dodał jeszcze skuteczną zagrywkę. Coraz skuteczniej, z seta na set, grał Michał Łata. Lewoskrzydłowi, Paweł Raniszewski i Rafał Rybarczyk pokazali solidną, na wysokim poziomie, grę. Na pochwałę zasłużył Rafał Rybarczyk, którego atomowe zagrywki przysporzyły wiele kłopotów gościom, a atak był po prostu nie do zatrzymania. Rybarczyk został wybrany najlepszym graczem meczu i otrzymał upominek od Biura Regionalnego Oriflame w Rybniku. Trener Włodzimierz Madej dał także pograć rezerwowym, z których Dawid Małysza pokazał się z dobrej strony.

Najbliższy mecz nasi siatkarze rozegrają w Rząśni, a u siebie 3 listopada zmierzą się z Gwardią Wrocław.

TS Volley Rybnik – KS Bielawianka-Bester Bielawa 3:0 (27:25, 25:22, 25:18)

TS Volley: Ł. Lip, R. Rybarczyk, A. Terlecki, T. Warda, M. Łata, P. Raniszewski, K. Łyczko (libero), D. Małysza, K. Cichoń, K. Stajer. Trener: W. Madej