TS Volley ósmą drużyną w Polsce

2013-03-25, Autor:
Pomimo tego, że młodzi siatkarze z Rybnika zajęli ostatnie miejsce w turnieju finałowym mistrzostw Polski juniorów, to i tak ich wynik należy uznać za duży sukces.

Turniej finałowy mistrzostw Polski juniorów siatkarze TS Volley Rybnik rozpoczęli od przegranej z UKS-em Tempo-25 Olsztyn 2:3. Rybniczanie prowadzili już 2:0, jednak ostatecznie zwyciężyli olsztynianie. W drugim grupowym spotkaniu TS Volley uległ Norwidowi Częstochowa 0:3. Warto jednak zaznaczyć, że rybniczanie przegrali pierwszego seta tylko 2 punktami – 25:27! W ostatnim meczu grupy B siatkarze z Rybnika stoczyli wyrównany bój z Resovią Rzeszów. Po zaciętym pojedynku zwyciężyli rzeszowianie 3:2. Po trzech porażkach TS Volley zajął ostatnie miejsce w swojej grupie.

W meczu o miejsca 5-8 rybniczanie zmierzyli się z Jastrzębskim Węglem II. Nasi siatkarze wygrali pierwszego seta do 20, jednak w trzech kolejnych górą byli jastrzębianie.

W ostatnim spotkaniu TS Volley spotkał się z AZS-em UWM Olsztyn. Stawką było 7. miejsce w całych zawodach. Po zaciętym pojedynku wygrali olsztynianie 3:1. Tym samym rybniccy siatkarze zostali sklasyfikowani na 8. miejscu mistrzostw Polski juniorów.

Finałowy turniej w Leżajsku wygrali siatkarze Norwida Częstochowianie, którzy obronili tym samym tytuł wywalczony przed rokiem.

Wyniki rybniczan w grupie B:

20.03.2013 TS Volley Rybnik - UKS Tempo-25 Olsztyn 2:3 (25:23, 25:18, 19:25, 14:25, 10:15)
21.03.2013 TS Volley Rybnik - Exact Systems Norwid Częstochowa 0:3 (27:25, 25:15, 25:12)
22.03.2013 TS Volley Rybnik - AKS Resovia Rzeszów - 2:3 (25:21, 19:25, 25:23, 20:25, 11:15)

O miejsca 5-8 - 23.03.2013
Jastrzębski Węgiel II  - Volley Rybnik  3:1  (20:25, 25:19, 25:16, 25:20)
Tempo-25 Olsztyn  - AZS UWM Olsztyn  3:2  (25:9, 25:20, 20:25, 20:25, 15:12)

O miejsca 1-4 - 23.03.2013
Metro Warszawa  - Norwid Częstochowa  1:3  (23:25, 18:25, 25:18, 13:25)
Resovia Rzeszów  - Skra Bełchatów  3:0  (25:17, 25:20, 25:22)

O miejsca 7-8 - 24.03.2013
Volley Rybnik  - AZS UWM Olsztyn  1:3  (21:25, 28:26, 21:25, 21:25)